15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

2013 m. kreipimųsi analizė

2013 m. "Vaikų linijos" konsultantai budėjo 10.802 valandų, per kurias atsiliepė į 177.916 skambučių.

 

VL darbo valandos prie telefono 2013.jpg

 

Vaikai, kurie dažniausiai kreipiasi

Remiantis 2013 m. duomenimis daugiausiai į "Vaikų liniją" kreipiasi 11-15 m. paaugliai, tai sudaro pusę visų besikreipiančiųjų. Kiek rečiau pagalbos "Vaikų linijoje" ieško 7-10 metų vaikai, o 16-18 metų paaugliai pagalbos telefonu kreipiasi į "Vaikų liniją" retai, tačiau yra labiau linkę apie išgyvenamus sunkumus parašyti internetu.

 

Skambuciai pagal amziu 2013.jpg

 

Pagalbos į "Vaikų liniją" kreipiasi panašus skaičius berniukų ir mergaičių. Tačiau pastebime, kad kreiptis pagalbos internetu kur kas labiau linkusios mergaitės (80%). Tuo tarpu berniukų parašyti laiškai sudaro vos 20%. Tikėtina, jog tai atspindi tendenciją, kad mergaitės labiau linkusios pasidalinti savo išgyvenimais ir išlieti jausmus, negu berniukai.

 

Skambuciai pagal lyti 2013.jpg

 

Vaikų kreipimosi į "Vaikų liniją" priežastys

Paskambinę į "Vaikų liniją" vaikai dažniausiai pasakoja apie sunkumus bendraujant su bendraamžiais, patiriamas patyčias, prievartą, nesutarimus su tėvais. Vaikai neretai kreipiasi dėl įvairių baimių ir nerimo, vienišumo, turėdami minčių apie savižudybę. Vaikams taip pat rūpi klausimai, susiję su seksualumu, brendimu ar laisvalaikio leidimu.

 

Dazniausiai minimi sunkumai 2013_.jpg

 

Kartais į "Vaikų liniją" paskambinę vaikai nori ne tik gauti emocinę paramą, bet sulaukti pagalbos, nes yra pažeidžiamos vaikų teisės. Dažnai tai atvejai, kai vaikas patiria prievartą namuose arba kitaip pažeidžiamos jo teisės ir situacija nesikeičia, nors aplinkiniai žmonės žino apie situaciją. Tokiais atvejais sujungiame vaiką, su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Pagalbos vaikams linija. Šioje linijoje dirbantys specialistai gali su vaiku aptarti įvairius teisinius situacijos aspektus arba gali informuoti atitinkamas tarnybas, pavyzdžiui, Vaiko teisių apsaugos skyrių, Švietimo centrą, esančias vaiko aplinkoje, kurios pasidomėtų vaiko situaciją ir padėtų ją spręsti.

 

Nuo 2011 m., bendradarbiavimo su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Pagalbos vaikams linija pradžios, šios tarnybos specialistams nukreipėme daugiau kaip 1400 skambinančiųjų. Per tą patį laikotarpį "Vaikų linijos" konsultantai sujungė apie 30 skambinančiųjų su Bendruoju pagalbos centru 112, kai pokalbio metu buvo įtariama grėsmė vaiko gyvybei ar sveikatai.

 


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI