11foto.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

Goda: konsultuodama atiduodi dalį savęs, savo patirties, savo laiko, emocijų, širdies...

 Goda Arsauskaite_1.JPG

"Iš gyvenimo mes turim ne tik imti, bet ir duoti jam bent dalelę savęs. Nemąstydami, kas, kaip, kada ir kur mums už tai atlygins.

Juk nuo to, kad tu kažkam paaukosi savo laiką ir širdį, gali priklausyti netgi brangiausias žmogaus turtas – gyvybė."

Goda, savanore "Vaikų linijoje" dirbanti 2 metus

 

Visada domėjausi vaikų pedagogika ir psichologija (esu baigusi pedagoginę psichologiją), tiesiog norėjau praktiškai pritaikyti savo turimas bei naujai "Vaikų linijos" mokymuse įgytas žinias. Be to, ir pati auginau 10 metų dukrą. Konsultuodama vaikus arčiau prisiliečiu prie vaikų ir paauglių aplinkos, turiu progą susipažinti su jų problemomis – man, kaip mamai, tai labai svarbu. Tai leidžia suprasti, kuo dabar gyvena Lietuvos vaikai ir kokioje aplinkoje auga mano dukra.

 

Į konsultavimą žiūriu kaip į rimtą darbą – tu ateini dirbti, ir nusiteiki rimtai misijai, atiduodi dalį savęs – savo patirties, savo laiko, emocijų, širdies... Gera būti "Vaikų linijos" bendruomenės dalimi, kur
kiekvienas pasiruošęs padėti, suprasti. Bendras tikslas suvienija žmones, todėl "Vaikų linijoje" jaučiuosi tarsi didelėje šeimoje.


Dirbdama "Vaikų linijoje" išmokau bendrauti su vaikais įvairiose situacijose, atpažinti ir suprasti vaiko emocijas bei jausmus, prakalbinti vaiką ar suteikti vaikui drąsos bei vilties, kai vaikas prieina santykių krizę ar pasiduoda liūdesiui. Čia sužinojau labai daug – tai galiu pritaikyti ne tik budėdama prie telefono "Vaikų linijoje", bet ir savo asmeniniame gyvenime, susidūrusi su artimų vaikų ir paauglių problemomis. Be to, sužinojau, kas vaikams Lietuvoje kelia daugiausia nerimo ir sunkumų bei kaip svarbu, kad vaikams būtų suteikta emocinė parama. Jei tokia organizacija kaip "Vaikų linija" būtų gyvavusi mano paauglystėje, būčiau tapusi nuolatinie jos kliente.


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI