Kodėl verta remti
Kodėl verta remti „Vaikų liniją“?
Taip prisidėsite prie milžiniškos misijos – kad kuo daugiau vaikų ir paauglių gautų jiems reikalingos emocinės pagalbos.
„Vaikų linija“ teikia emocinę paramą vaikams ir paaugliams. Tai labai svarbu, nes ne visi vaikai savo aplinkoje turi suaugusių žmonių, kuriems gali saugiai išsipasakoti ir būti išgirsti neteisiant, nesmerkiant. Daug vaikų jaučiasi vieniši, nesuprasti, slegiami sunkių jausmų ar patyrimų.
Dažniausiai skambučiais ar pokalbiais internetu vaikai mini šiuos sunkumus:
- Savižudybė
- Santykiai su tėvais
- Santykiai su draugais
- Fizinė sveikata
- Baimė ir nerimas
- Laisvalaikis / užimtumas
- Patyčios
- Fizinė prievarta
2022 m. atsiliepėme į 106 264 vaikų ir paauglių skambučius. Tai beveik 300 pokalbių kasdien, nors bandymų prisiskambinti į „Vaikų liniją“ būna dar daugiau – pernai galėjome atsiliepti į 3 iš 4 skambučių. Taip pat įvyko 4531 pokalbis internetu, atsakėme į 637 el. laiškus.
Kam naudojamos paramos lėšos?
- Naujų savanorių pritraukimui, savanorių parengiamiesiems mokymams, kvalifikacijos kėlimo užsiėmimams, motyvavimui. Tai ausys ir širdys, kurios išklauso ir priima vaikus tokius, kokie jie yra.
- Paslaugos žinomumo didinimui – tam, kad vaikai ir paaugliai žinotų, kad esant sunkumams, gali skambinti arba rašyti „Vaikų linijai“.
- Suaugusiųjų sąmoningumo didinimui – „Vaikų linija“ yra viešas balsas, kuris pasakoja, dėl ko kenčia vaikai. „Vaikų linija“ yra organizacija, kuri supažindina suaugusius (pvz. tėvus, pedagogus), su būdais, kaip padėti vaikams.
Koks „Vaikų linijos“ tikslas 2023 m.?
2022 metais 442 „Vaikų linijos“ veiklą palaikantys žmonės skyrė savo GMP dalį, taigi emocinę paramą vaikams bei paaugliams teikianti „Vaikų linija“ gavo per 20 000 eurų. Ačiū! Šiemet keliame ne mažesnį tikslą.
Taip pat per Aukok.lt platformą siekiame surinkti 14 500 eurų, kad kiekvienas vaikas būtų išgirstas. Padėkite pasiekti šį tikslą!
Vaikai ir paaugliai iš visos Lietuvos dėl jiems kylančių sunkumų (prievartos, patyčių, nesutarimų su tėvais ar draugais, konfliktų, vienišumo jausmo, netekčių, išgyvenamos krizės ir kt.) gali išsipasakoti „Vaikų linijos“ savanoriams bei gauti reikalingą pagalbą.
Pagalbos teikimas vaikams ir paaugliams siekia užtikrinti įvairių neigiamų socialinių reiškinių ankstyvą prevenciją – kuo anksčiau vaikui yra suteikiama pagalba, tuo mažesnė tikimybė atsirasti įvairioms psichosocialinėms problemoms, pavyzdžiui vaikų ir paauglių nusikalstamumui, priklausomybėms ar savižudybėms.