Tevams3.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

Elektroninės patyčios

Elektroninės patyčios – tai įvairios patyčių formos, vykstančios elektroninėje erdvėje – internete, mobiliajame telefone, socialiniuose tinkluose.
 
Tai gali būti: 
  • Įžeidžiantys komentarai, prasivardžiavimas ar užgauliojimas telefonu, internetu. Pavyzdžiui, iš nežinomo siuntėjo telefonu arba iš žinomo/nežinomo siuntėjo elektroniniu paštu, socialiniame tinkle ir pan.
  • Kokių nors vaiką kompromituojančių nuotraukų ar vaizdų platinimas. Pavyzdžiui, iš vaiko pasišaipė klasėje, visa tai nufilmavo ir įkėlė į internetą; arba nufotografavo/nufilmavo vaiką kokios nors nesėkmės situacijoje ir tą nuotrauką/filmuką įkelia į soc. tinklą, vaiką „užtagino“ ir tada visi gali matyti, komentuoti, šaipytis.
  • Grasinimai ar bauginimas telefonu, internetu. Pavyzdžiui, vaikas pradeda gauti žinutes, kas jį "primuš", "geriau nesirodyk mokykloj, nes baigsis blogai" iš nežinomų siuntėjų.
  • Apsimetimas kitu asmeniu ir kenkimas jo reputacijai. Pavyzdžiui, sukuriamas netikras vaiko profilis socialiniame tinkle Facebook, jame skleidžiama melaginga informacija apie vaiką, dedamos paredaguotos su programa "Photoshop" nuotraukos ir pan.
  • Gandų apie vaiką skleidimas internete. Pavyzdžiui, vienas klasiokas vadina Joną "gėjum, žydru", siuntinėja kitiems vaikams apie tai žinutes, nusiunčia dviejų susikabinusių vaikinų fotografiją ir sako, kad vienas iš jų  yra Jonas ir kad taip jis kas vakarą valkiojasi Vilniaus gatvėmis ir pan.
  • Asmeninės informacijos paviešinimas kitiems. Pavyzdžiui, mergaitės telefonas ir el.pašto adresas yra įdedamas pažinčių svetainėje, kur mergina pristatoma kaip "karšta pupytė, galinti išpildyti slapčiausius norus". Mergina pradeda gauti visokias seksualinio turinio žinutes ir pasiūlymus. 
  • Atstūmimas. Pavyzdžiui, vaikas pradedamas kitų vaikų išmetinėti iš socialinio tinklo Facebook draugų ir į draugus jo nebepriima. 

 

<< Atgal


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI