12foto.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

Berniukų lytinis brendimas

Berniukai bręsta būdami 12-18 metų. Kiekvienas berniukas pradeda bręsti skirtingu metu ir skirtingu tempu. Vienų brendimas užtrunka porą metų, kitų brendimas gali užtrukti keturis metus ir ilgiau. Tai, kad Tu bręsti skirtingai nuo Tavo bendraamžių yra visiškai normalu ir nereiškia, kad su Tavimi vyksta kažkas negero. 

 

Kas vyksta berniukų lytinio brendimo metu?

 

  • Ypač ryškiai gali pasireikšti augimas - Tu gali paūgėti net 20 - 30 cm per metus.
  • Padidėja kūno plaukuotumas: plaukai pradeda augti pažastyse, ant gaktos ir kitų kūno vietų. Plaukai darosi vis tankesni, tamsesni ir šiurkštesni. Ant veido pradeda augti ūsai ir barzda.
  • Keičiasi balsas. Jis pasidaro žemesnis, kartais "lūžtantis". Tačiau tai būdinga ne visiems berniukams.
  • Keičiasi kūno forma - išsivysto stambesni raumenys, praplatėja pečiai.
  • Atsiranda specifinis kūno kvapas. Todėl prireikia dažniau praustis.
  • Gali atsirasti spuogų, tačiau dažniausiai jie po kiek laiko pranyksta.
  • Padidėja varpa su kapšeliu.
  • Prasideda poliucijos - naktiniai sėklos išsiliejimai. Sėkla išsilieja per varpą miegant – tai vadinami "šlapieji sapnai". Tai normalus reiškinys, dėl kurio nereikia nerimauti.
  • Nuo erotinių minčių ir fantazijų atsiranda erekcija. Kartais erekcija gali prasidėti be jokios paaiškinamos priežasties.
  • Stiprėja lytinis potraukis, atsiranda noras masturbuotis. Tai natūrali lytinio brendimo dalis.

 

Jei nori pasikalbėti apie brendimą, paskambink į „Vaikų liniją“ nemokamu numeriu 116 111, parašyk mums laišką arba susisiek pokalbiais internetu 

 
 
 
mano kūnas mano emocijos.png
 

Daugiau informacijos apie lytinį brendimą galima rasti Erasmus+ projekte „Mano kūnas, mano emocijos“ https://sexedu.eduskills.plus

 

Čia rasite:

 

„Mano kūnas, mano emocijos“ galima atrasti tokius klausimus, kaip „Ar yra mergaičių ir berniukų spalvų?“ arba „Iš kur atsiranda vaikai?“. Nuotaikingos iliustracijos, animacija ir garso įrašai praturtina mobiliąją programėlę ir padaro ją ypač įdomią – nesvarbu ar klausimus atrasite patys, ar drauge su artimu suaugusiu žmogumi. Visa medžiaga yra nemokama ir apima kūno, meilės, lytiškumo ir tapatybės temas 4–6, 7–9 ir 10–12 metų amžiaus grupių vaikams.

Projektą finansavo Europos Komisija.

<<Atgal


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI