diskusijos.jpgDiskusijos
Savanorė Eglė: „Pirmiausia, ką man davė ir vis dar duoda „Vaikų linija“ – tai bendravimo pamokas, taip pat išmokau empatijos, būdų, kaip padėti kitam išspręsti sunkias situacijas. Sužinojau, kaip kalbėtis su vaikais apie tai, kas jiems svarbu...“

Diskutuok su bendraamžiais

• Jūs neprisijungęs.

Prisijunk prie diskusijų

Dar neužsiregistravęs? Registruokis čia.

Lentos informacija

Kviečiame Tave prisijungti prie "Vaikų linijos" diskusijų! Čia tu galėsi ne tik pasidalinti savo mintimis ir išgyvenimais su kitais vaikais, bet taip pat kurti Tau svarbias temas, į kurias reaguos Tavo bendraamžiai.

Norėdama(s) įsitraukti į diskusijas – užsiregistruok, susikurdamas savo prisijungimo vardą bei slaptažodį. Registruotis reikia tik pirmą kartą, vėliau galėsi prisijungti su tuo pačiu prisijungimo vardu ir slaptažodžiu. Norime atkreipti Tavo dėmesį, jog tie patys prisijungimo duomenys galioja tiek Pagalbos internetu, tiek Diskusijų skiltyje.

DĖMESIO! 

1. "Vaikų linijos" diskusijų administratorius pasilieka teisę ištrinti nepagarbius, įžeidžiančius komentarus ir keiksmažodžius.
  2. Diskusijose neleidžiama pateikti asmeninės informacijos - telefonų numerių, elektroninio pašto adresų, gyvenamosios vietos adresų ir kt.

#1 saus. 12, 2018 20:46:21

Levanders
Registruotas: 2018-01-05
Įrašai: 35

Pasidalinkite savo patirti Vaiku Globos Namuose su manimi. :)

Pradejau dometis Vaiku Globos namais ir butu labai gerai kad cia aprasytumete savo patirti ten. Butu gerai jeigu paminetumete pavadinima arba miesta. Aciu.

Atsijungęs

#2 kov. 23, 2018 12:31:01

barkauskyte
Registruotas: 2018-03-23
Įrašai: 2

Pasidalinkite savo patirti Vaiku Globos Namuose su manimi. :)

Labas , galiu papasakoti savo patirti ten . Augau Klaipedos miesto vaiku namuose , pavadinimo neminesiu.Augau ten nuo pat kudikystes iki 5metu. Taigi patirtis nera ilga , bet iki siol kartais ja prisiminus akyse susikaupia asaros.. Kadangi niekada nebuvau tas zmogus , kuris betkam ir betka gali pasakyti , tai man buvo kiek sunkiau , bijojau visko ir visu. Turbut galeciau pradeti nuo pacio nereiksmingiausio dalyko - aprangos , visi ten renkdavomes vienodai , na is dalies tai gerai , nes neturedavom del ko pavydeti vienas kitam .. Plaukai mergaiciu visu buvo nukerpami iki peciu ir nesvarbu kokio ilgio tu juos turejai . Gyvenau su daug vyresniais uz save vaikais , be ju ten augo mano brolis dvinys ir sesuo . Vyresnieji vaikinai labai nemegdavo manes , neturejau laisves niekur , nei valgant , nei miegant , net i tuoaleta negaledavau nueiti viena .. Vaikinai visada mane musdavo , nespejus man kazkur atsisesti ar bent praeiti pro juos gaudavau didziuli smugi i nugara su kumsciu ir taip budavo ne karta per diena .. Aukletojos , ju budavo visokiu , bet as kogero turejau tik 1 aukletoja is kokiu 5 kuri mane mylejo ir rupinos . Kitos aukletojos elgdavosi ziauriai . Vakare , kai jau eidavom miegoti negaledavo buti jokio garso , na ta prasme turedavom buti begalo tyliai . Kadangi kambaryje miegodavau su dar gal 6-7 merginom , tai padaryti budavo sunku .. Isgirdus garsa aukletoja atbegdavo i musu kambary ir tuoj klausdavo kas cia kalba ar triuksmauja , aisku visada sakydavo , kad tai as , nes as nemokejau apsiginti .. Tada aukletoja prieina prie manes , nuima kaldra , nusiema tapke ( ji budavo tokia kieta , kaip pas daktaru galima dar kartais pamatyti , ne gumine) ir trenkdavo su ja man per kojas uz tai , kad triuksmavau , nors to net nedariau … nebuvo tokio dalyko kaip aiskinimasis , pasake , kad as reiskias as , manes niekas neklausdavo ar tikrai tu tai padarei , nes aisku tai uzimtu per daug laiko .. Be tapkiu ir be vaikinu kurie mane muse yra teke sedeti nakti prie stalo , paciai vienai be jokios kaldros , be rubu , tik su apatiniais , taip sededavau visa nakti iki ryto ir vel gi tai budavo bausme ,,uz mano triuksmavima " . Maistas , porcijos budavo begalo normuotos ir mazos , pietums tarkim po viena maza kodletuka ir truputi bulviu koses , jokiu saldumynu ar dar kazko . Nuo tokios mitybos visi buvome isseke , kuduciai , pabege iskart krisdavom ant zemes , neturejom koordinacijos , neturejom jegu .. Be viso to vel gi man tekdavo darbas isnesti visu vaiku nesvarias patalines i skalbykla , jas keisdavo beveik kasdien , nes daugelis is musu slapindavosi i lova . Tad surinkus visas nesvarias patalines nesdavau jas i skalbykla ir turedavau nepamirsti pasakyti , kad visos jos yra mano . Kadangi vis eidavau as, su skalbyklos moterimi sutardavau labai gerai , moteris domedavosi kaip man sekasi ir zinodavo , kad visos nesvarios paklodes nera mano . Taciau kuo toliau tuo labiau laukdavau tos minutes , kai vel galesiu pamatyti ta moteri is skalbyklos , nes ji buvo vienintele kuri mane suprato ir mylejo kaip savo vaika . Apie doavanas nuo kaledu senelio ar saldainius , rubelius , gimtadienius galedavom pamirsti . Taip budavo saldainiu po eglute , taciau mes ju negaudavom , juos pasiimdavo aukletojos ir pro duru plysi vis matydavom kaip juos valgo . Tiesa , nepaminejau gerosios aukletojos , ji nemusdavo vaiku , visus mus mylejo , vakarais pries einant miegoti daznai kalbedavau su ja , juokaudavom ir juokdavomes . Kadangi as priziurejau maza vaikuti , visai maza gal poros menesiu , darydavau jam kosytes , vesdavau i lauka , na visaip juo rupinaus , ta geroji aukletoja leisdavo pabaigti to vaiko nesuvalgyta kosyte , nes zinojo , kad niekada nebuvom normaliai pavalge . Galbut dabar ten yra kitaip , bet kai augau as mano patirtis buvo tokia

Redaguotas barkauskyte (kov. 23, 2018 12:35:54)

Atsijungęs

Lentos apačia

Moderatoriaus valdymas