15foto.jpg
Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Nacionalinė kampanija „BE PATYČIŲ” padeda apsaugoti ir išgelbėti Lietuvos vaikus. Kviečiu visus prisijungti prie šios akcijos! Juk kiekvienas atsakytas skambutis – tai išgirstas pagalbos prašymas.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Lietuvoje bus teikiama pagalba vaikams, susidūrusiems su pavojais internete

2011-06-22 17:18:21

Nuo 2011 m. liepos mėn. Lietuvoje bus teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis. Dėl šios pagalbos teikimo Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ ,,Vaikų linija“, kuri ir atliks saugesnio interneto pagalbos funkcijas. Vaikai galės skambinti daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116111.

Lietuva šiais metais prisijungs prie 26 Europos valstybių, kuriose veikia tokios pagalbos linijos (angl. Helpline). „Vaikai, susidūrę su įvairiomis grėsmėmis internete, galės gauti kvalifikuotą pagalbą, konsultacijas, kaip elgtis seksualinio priekabiavimo, viliojimo ar kito neigiamo poveikio atvejais, – sako RRT direktoriaus pavaduotojas Feliksas Dobrovolskis. – Be abejonės, vaikai, iškilus pavojui ar pasijutę nesaugūs internete, pirmiausia turėtų apie tai pranešti tėvams ar globėjams, tačiau kartais apie savo išgyvenimus jie drąsiau pasipasakoja svetimam žmogui. Žinoma, geriausia, kad šiuo atveju jis būtų pagalbą saugesnio interneto klausimais teikiantis konsultantas“, – pabrėžė F.Dobrovolskis .

Pagalba saugesnio interneto klausimais pradedama teikti RRT ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centrui (ITC) vykdant Lietuvoje Europos Sąjungos projektą ,,Saugesnis internetas“ pagal daugiametę Europos Komisijos programą ,,Safer Internet“. Plačiau apie Saugesnio interneto projektą ir vykdomas veiklas galima rasti www.draugiskasinternetas.lt

Apie RRT

RRT – nepriklausoma nacionalinė Lietuvos ryšių sektorių reguliuojanti institucija. Pagrindinės RRT veiklos kryptys – konkurencijos skatinimas elektroninių ryšių ir pašto rinkose, radijo spektro valdymas ir priežiūra, vartotojų teisių gynimas, telefono numerių bei tinklo identifikatorių valdymas ir priežiūra, telekomunikacijų ir radijo ryšio galinių įrenginių priežiūra. RRT misija: užtikrinti kiekvienam Lietuvos gyventojui technologiškai pažangių, kokybiškų, saugių ir įperkamų informacijos ir ryšių technologijų bei pašto paslaugų pasirinkimo įvairovę, sudaryti informacijos ir ryšių technologijų bei pašto verslo plėtros galimybes, taip spartinant informacinės ir žinių visuomenės plėtrą.

Apie „Vaikų liniją“

"Vaikų linija" – tai psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikianti tarnyba. Pagalba teikiama nemokamu telefonu 116111 bei internetu www.vaikulinija.lt. „Vaikų linijos veiklą organizuoja VšĮ „Vaikų linija“ Vilniuje, Kauno vaikų gerovės centras „Pastogė“, Kauno Dainavos jaunimo centras bei Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba. „Vaikų linija“ pagalbą teikia nuo 1997 m. Tarnyba yra tarptautinės organizacijos Child Helpline International, vienijančios daugiau nei 160 „Vaikų linijų“ visame pasaulyje, bei Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos narė. „Vaikų linija“, teikdama pagalbą vaikams trumpuoju numeriu 116111, kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais-konsultantais leis užtikrinti vaikams ne tik emocinės paramos prieinamumą, bet ir socialinių, teisinių konsultacijų bei paslaugų gavimą.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg