15foto.jpg
Savanorė Loreta: „Savanoriavimas mane išmokė koncentruoto atsidavimo, padėjo naujai įvertinti kai kuriuos gyvenimo aspektus, leido pajausti bendrystę su bendraminčiais ir visa tai perkelti į bendravimą su vaikais.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Tėvai savo vaikams kasdien skiria po 7 min.

2012-04-23 19:45:30

Kiek laiko šiandien skyrėte savo vaikui? Tyrimų duomenimis, Lietuvoje vaikai gauna ypač mažai tėvų dėmesio – vidutiniškai 7 minutes per dieną. Vien per 2011-uosius į emocinės paramos telefonu tarnybą „Vaikų linija“ bandyta paskambinti 4,2 mln. kartų. Siekdama paskatinti suaugusiuosius daugiau bendrauti su vaikais, skirti mažiesiems daugiau dėmesio, „Vaikų linija“ pradeda pirmąją Lietuvoje akciją „Išgirsk vaiką“.

„Akcijos savaitę, balandžio 23-29 d., pirmiausia kreipsimės į suaugusiuosius. Jeigu vaikai neturi galimybių pasidalinti savo rūpesčiais, sunkumai gali kauptis ir tapti rimtesnių problemų priežastimi vėliau. Vaikai pasitiki „Vaikų linija“ – sulaukiame lavinos skambučių ir suprantame, kad nepajėgsime atsiliepti visiems norintiems pakalbėti su mūsų konsultantais. Vien per praėjusius metus mums bandė paskambinti apie 4,2 mln. kartų. Tokie milžiniški skaičiai susidaro ir dėl didelio skaičiaus vaikų, ir dėl ribotų mūsų galimybių atsiliepti. Todėl mes norime pasidalinti šia našta su vaikų artimaisiais ir skatinti juos daugiau bendrauti su savo vaikais“, – teigia „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis.

Į „Vaikų liniją“ skambinantys vaikai dažnai kreipiasi dėl sunkumų santykiuose su tėvais. Tai viena dažniausių pokalbių temų, kurią lenkia tik bendravimo su bendraamžiais problemos ir patiriamos patyčios. Savo skambučiuose ir laiškuose vaikai pasakoja, kad dažniausiai liūdni, vieniši ir nereikalingi jie jaučiasi dėl į užsienį planuojančių išvykti tėvų bei šilto bendravimo trūkumo.

Vaikams tėvų dėmesio trūksta ne tik Lietuvoje. Tai yra viena iš svarbiausių šių dienų vaikų problemų, kartu su pagarbos iš suaugusiųjų pasaulio trūkumu ir spaudimu būti sėkmingais, rodo „Eurobarometro“ tyrimo apie vaikų teises duomenys. Tėvai dažnai būna taip užsiėmę uždirbdami pragyvenimui, kad nebeturi laiko savo vaikams, rodo tyrimas.

„Vaikų linija“ akcijos „Išgirsk vaiką“ savaitę, balandžio 23-29 d., vykdys informacinę kampaniją, kuria bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į akcijos keliamas problemas. Specialiai akcijai sukurti reklaminiai klipai bus transliuojami informacinių rėmėjų Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ir M-1 eteriuose. Portalas www.lrytas.lt akcijos metu rengs skaitytojų rašinių konkursą, publikuos teminius straipsnius.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios akcijos“, - teigia vieno iš informacinių rėmėjų, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. „Dėmesio vaikams trūkumas yra ne tik pačių tėvų, bet ir visuomenės problema. Ši akcija yra puiki proga skatinti kalbėtis apie tai ir ieškoti būdų, kaip užtikrinti tinkamą įsiklausymą į vaikų rūpesčius. Net jeigu dėl to reikėtų praleisti televizijos žinių laidą“, pridėjo A. Siaurusevičius.

Akcijos partneriai ir rėmėjai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Radijas M-1, Portalas www.lrytas.lt, Vilniaus miesto savivaldybė, „JCDecaux“, UAB „Švytėjimas“, „TEO LT“, AB; „Not Perfect | Y&R Vilnius“, „BVRG Burson – Marsteller“, dizaino studija „TAPE“, fotostudija „Ciklopas“, UAB „EMP recycling“, garso studija „Dropaudio“, nemokamos socialinės reklamos sistema „Pagalbareklama.lt“.

Apie „Vaikų liniją“

Jau 15 metų emocinę paramą telefonu teikianti „Vaikų linija“ 2011 metais atsiliepė į 139 204 skambučius, 46 procentais daugiau negu 2010 metais. Daugiausiai, net 45 proc., besikreipiančiųjų yra 11-15 metų vaikai, dar 23 proc. – 7-10 metų amžiaus. Pagalbos telefonu ieško daugiau berniukų, negu mergaičių.

„Vaikų linija“ – tai emocinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikianti tarnyba. Pagalba teikiama nemokamu europiniu pagalbos telefonu 116111 ir internetu www.vaikulinija.lt. „Vaikų linijos“ veiklą organizuoja VšĮ „Vaikų linija“ Vilniuje, Kauno vaikų gerovės centras „Pastogė“, Kauno Dainavos Jaunimo centras bei Klaipėdos Pedagoginė psichologinė tarnyba. „Vaikų linija“ pagalbą teikia nuo 1997m.

Tarnyba yra tarptautinės organizacijos Child Helpline International (www.childhelplineinternational.org), vienijančios daugiau nei 160 pagalbos linijų vaikams visame pasaulyje, bei Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (www.klausau.lt) narė. „Vaikų linija“ bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais-konsultantais. Tai leidžia užtikrinti vaikams ne tik emocinės paramos prieinamumą, bet ir socialinių, teisinių konsultacijų bei paslaugų gavimą.

2012 metais „Vaikų linijos“ veiklą finansiškai remia: bendrovė TEO LT, AB, Nyderlandų Karalystės ambasada, Europos Komisijos DAPHNE programa, UAB „Prior Entertainment“, UAB „4finance“, Lietuvos gyventojai, skiriantys paramą aukojimo portale aukok.lt, pervedantys paramą tiesiogiai ir skiriantys dalį pajamų mokesčio. Paslaugomis tarnybą remia Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „Informacijos valdymo centras“, UAB „Mediaskopas“, VĮ poilsio namai „Baltija“.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg