15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Durbano rezoliucija apie vaikų pagalbos linijų vaidmenį vaikų teisių apsaugos srityje

2012-11-20 18:21:19

Mes, vaikų pagalbos linijos 136-iose šalyse, pasisakome už vaikų teisę būti išklausytiems ir apsaugotiems nuo smurto. Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetas ir Jungtinių Tautų Smurto prieš vaikus studija pripažino vaikų pagalbos linijas labai svarbia priemone prievartos ir smurto prieš vaikus prevencijai bei jų apsaugai (Vaiko teisių konvencijos 12 ir 19 straipsnių Bendrieji komentarai ir Jungtinių Tautų Smurto prieš vaikus  studijos 8 rekomendacija).

Per pastaruosius 10 metų, vaikai ir jauni žmonės iš viso pasaulio, kuriems reikėjo pagalbos ir apsaugos, daugiau kaip 140 mln. kartų kreipėsi į vaikų pagalbos linijas visame pasaulyje. Vaikų pagalbos linijos išklauso, konsultuoja, nukreipia ir, jeigu reikia, bendradarbiaudamos su kitomis organizacijomis teikia kitas paslaugas.

Vaikų pagalbos linijos susirinkusios Durbane (Pietų Afrika) 2012 m. spalio 19d. šeštajame Tarptautinėje Vaikų pagalbos linijų suvažiavime, nutarė, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę susisiekti su vaikų pagalbos linija:

a) užtikrinant, kad vaikų pagalbos linijos būtų prieinamos kiekvienoje pasaulio šalyje;

b) skatinant skirti tęstinį finansavimą visoms vaikų pagalbos linijoms;

c) bendradarbiaujant su informacinių technologijų bendrovėmis, užtikrinti, kad būtų patenkinti vaikų bendravimo poreikiai.

Mes kreipiamės į mūsų partnerius iš valstybinio bei privataus sektoriaus ir kviečiame:

1. pripažinti, kad vaikų pagalbos linijos išklausydamos vaikus prisideda prie vaikų apsaugos stiprinimo;

2. bendradarbiauti su vaikų linijomis, siekiant užtikrinti, kad šios tarnybos teiktų nenutrūkstamą pagalbą ir būtų nemokamai prieinamos visiems vaikams;

3. užtikrinti, kad Tvaraus vystymosi tiksluose po 2015m. būtų įtraukti vaikų ir jaunų žmonių apsaugos bei jų įgalinimo klausimai.

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg