15foto.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Vaikų linija palaiko Paramos vaikams centro socialinę kampaniją apie vaikų saugumą internete „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“

2012-12-05 14:34:47

Socialinė kampanija Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje” atkreips dėmesį į vaikų bendravimo virtualioje erdvėje pavojus.

Paramos vaikams centras š.m. gruodžio 4 d. pradeda vykdyti socialinę kampaniją apie vaikų saugumą internete „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“. Šia socialine kampanija siekiama atkreipti dėmesį į vaikų bendravimo virtualioje erdvėje bei susitikimų realiame gyvenime pavojus. Kampanija skirta vaikams, paaugliams ir suaugusiems.

Remiantis naujausio tarptautinio tyrimo duomenimis (EU Kids Online, 2010),  Lietuvos vaikai yra aktyvūs interneto vartotojai. 86% tyrime dalyvavusių vaikų turi prieigą prie interneto ir juo naudojasi. Remiantis šio tyrimo rezultatais, daugiau nei 50 procentų Lietuvos vaikų bendrauja internetu su žmonėmis, kurių realiame gyvenime nepažįsta ir beveik ketvirtadalis apklaustų Lietuvos vaikų nuo 9 iki 16 m. amžiaus ėjo pasimatyti su internetiniais „draugais“.

Socialinės kampanijos idėją palaiko aktorius, dainininkas, laidos „Lietuvos Tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Dominykas Vaitiekūnas. Anot jo, būnant viešu asmeniu tenka būti atsargiam socialiniuose tinkluose bei stebėti savo privatumo nustatymus. Su šiomis grėsmėmis susidūria tiek vaikai, tiek suaugusieji. „Manau, kad kuo daugiau vaikas skirs virtualiam, o ne tikram bendravimui, tuo sudėtingiau jam bus formuoti darbo, šeimyninius ir asmeninius santykius realiame gyvenime“, sako Dominykas Vaitiekūnas.

Iš tiesų internetas, socialiniai tinklai dabar patenka į ilgą sąrašą rizikos veiksnių, su kuriais susidūria vaikai ankstyvoje  vaikystėje ir paauglystėje. Šia kampanija norime atkreipti  suaugusių ir vaikų dėmesį, kad virtualiojoje erdvėje „gyvena” tie patys žmonės, kaip ir realybėje, ir čia galioja tokios pačios grėsmės, tik apie jas mažiau kalbama”, sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė teigė, kad Vilniaus miesto savivaldybė „visais įmanomais būdais prisidės prie akcijos“. Pasak E. Tamošiūnaitės, vaikai nesuvokia, kas vyksta virtualioje erdvėje, o tėvai neskiria daug dėmesio, kuo jų atžalos užsiima. Todėl ši kampanija yra labai reikalinga ir naudinga.

Kampanijai „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ yra parengti video, audio klipai, plakatai ir skrajutės, atnaujintas internetinis puslapis www.vaikystebesmurto.lt. Kampanijos metu vaikai ir jų tėvai sužinos, su kokias į pavojais susiduriama internete ir kaip saugiai bendrauti internetu. Paramos vaikams centro parneriai Lenkijos nevyriausybinė organizacija „Nobody‘s Children Foundation“ panašią kampaniją sėkmingai įgyvendino Lenkijoje 2004 m. ir leido ją adaptuoti ir įgyvendinti Lietuvoje.

Daugiau informacijos: Indrė Mačiūnė, Paramos vaikams centras, indre@pvc.lt, +370 611 43567

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg