15foto.jpg
Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Nacionalinė kampanija „BE PATYČIŲ” padeda apsaugoti ir išgelbėti Lietuvos vaikus. Kviečiu visus prisijungti prie šios akcijos! Juk kiekvienas atsakytas skambutis – tai išgirstas pagalbos prašymas.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Psichologinės pagalbos telefonų atstovai sveikina siekį skirti išskirtinį dėmesį savižudybių problemai

2012-12-12 16:21:32

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija (LTPPTA) sveikina Vyriausybės programoje numatytą įsipareigojimą skirti išskirtinį dėmesį psichikos sveikatos strategijai įgyvendinti ir savižudybių problemai spręsti. 

„Tikimės, kad šią programos nuostatą lydės konkretūs veiksmai. Nėra vienos savižudybių priežasties, taip pat nėra ir vieno prevencijos būdo. Pokyčių galima pasiekti tik taikant ilgalaikes ir kompleksines priemones visos šalies mastu. Nuo mūsų asociacijos tarnybų veiklos priklauso, ar nusižudyti ketinantis žmogus galės sulaukti pirmosios pagalbos telefonu“ – sako LTPPTA prezidentas dr. Paulius Skruibis. 

2011 m. LTPPTA asociacijos tarnybų savanoriai ir darbuotojai atsiliepė į 277 038 skambučius,  tačiau bandymų prisiskambinti užfiksuota virš 6 milijonų. Siekdama spręsti šią problemą, LTPPTA 2012 m. pradžioje sudarė psichologinės pagalbos telefonu tarnybų plėtros planą 2013 metams, kurį įgyvendinus tarnybos atsilieptų 50 proc. daugiau skambučių. Praeitos kadencijos Seimo Biudžeto ir finansų komitetas galutinį sprendimą dėl plano įgyvendinimo paliko naujajai Vyriausybei.

UAB „Spinter tyrimai“ 2012 m. liepos mėn. atliktos apklausos duomenimis 68 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog emocinės paramos tarnybos mūsų šalyje yra būtinos. 76 proc. apklaustųjų nuomone šias tarnybas 50 proc. arba didesne dalimi turėtų finansuoti valstybė.

Šiuo metu į asociaciją yra susivienijusios 13 organizacijų, kurios organizuoja 5 linijų darbą: „Jaunimo linijos“, „Vaikų linijos“, „Pagalbos moterims linijos“, „Vilties linijos“ ir „Linija Doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba).  2012 m. iš valstybės biudžeto linijoms buvo skirta 635 tūkstančiai litų. Iš jų – 413 tūkstančių litų gyventojų skambučiams apmokėti ir 222 tūkstančiai administravimo išlaidoms iš dalies padengti. Tai sudaro apie 20 proc. lėšų, reikalingų šių tarnybų veiklai užtikrinti. Psichologinės pagalbos tarnybų plėtros plano biudžetas 2013 m. sudarytų 1 474 320 litų. Dar tiek pat lėšų tarnybos būtų pasirengusios pritraukti pačios iš verslo įmonių, privačių asmenų ir kitų rėmėjų.

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI