15foto.jpg
Savanorė Neringa: „Vaikų linija“ man suteikė reikalingų žinių apie vaikus ir paauglius, čia radau būrį smagių ir įdomių bendraminčių. Mano vaikai didžiuojasi, kad jų mama yra „Vaikų linijos“ savanorė."

MŪSŲ NAUJIENOS

Lietuvos vaikai kuria Garbingo elgesio internete kodeksą

2013-01-31 14:27:40

Lietuvos vaikai kuria pirmąjį Garbingo elgesio internete kodeksą, kuris bus patvirtintas ir paskelbtas 2013 m. vasario 5 d., kai bus minima Tarptautinė saugesnio interneto diena. Bendravimas socialiniuose tinkluose, įvaizdis internete, komentavimas, bendravimas elektroniniu paštu – pagrindinės temos, kurioms beveik tūkstantis mokinių siuntė savo mintis, siūlymus ir tokiu būdu dalyvavo kodekso kūrimo procese. „Nesišaipyk iš kitų nuotraukų, neviešink privačių vaizdo įrašų“, „Venk rašyti komentarus, kai esi supykęs. Tai, kas parašyta, ne visuomet įmanoma ištaisyti“ – tai tik keli punktai iš būsimojo vaikų dokumento. Iki 2013 m. vasario 4 d. internete adresu http://bit.ly/SID_20130205  vyksta balsavimas už punktus, kurie būtų patys tinkamiausi šiam kodeksui.

2013 m. vasario 5 d. LITEXPO vyks Saugesnio interneto dienai skirta vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų konferencija  „Junkis pagarbiai ir atsakingai!“ . Konferencijos metu vyks tiesioginiai ryšio tiltai su Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose susirinkusiais konferencijos dalyviais ir vaikai priims jų pačių parengtą Garbingo elgesio internete kodeksą. „Vaikų kodekso idėją pasirinkome neatsitiktinai“, – sako Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis. – „Šiais metais Saugesnio interneto dienai visoje Europoje skirtas šūkis „Junkis pagarbiai ir atsakingai!“ kviečia kiekvieną pagalvoti apie atsakomybes ir teises internete, todėl pirmiausia kreipėmės į vaikus, kurie yra bene patys aktyviausiai šių dienų interneto naudotojai“, – pabrėžė F. Dobrovolskis.

Saugesnio interneto projekto Lietuvoje vykdytojai organizuoja dar daugybę renginių šiai dienai paminėti:

-       Vasario 1 d. 10 val. tėveliai kviečiami bibliotekose stebėti asociacijos „Langas į ateitį“, VšĮ „Vaikų linijos“ ir TEO LT paskaitą internete „Kaip užtikrinti saugesnį vaikų bendravimą internetu ir mobiliuoju telefonu?“.

-       Vasario 8 d. nepraleiskite LRT TELEVIZIJOS laidos „Tūkstantmečio vaikai“ ir sužinokite daugiau apie saugų internetą.

-       Nuo vasario 5 d. pedagogai kviečiami registruotis į asociacijos „Langas į ateitį“ nuotolinį mokymosi kursą „Saugesnis internetas pedagogams“.

-       Nuo vasario 5 d. galima bus atlikti asociacijos „Langas į ateitį“ parengtą paaugliams skirtą testą „Ar esi saugus internete?“.

-       Kviečiame interneto „karštąją linija“  pranešti apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, t. y. pornografiją, vaikų seksualinį išnaudojimą, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį, smurtą ar kitą neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją. Užpildykite specialią pranešimo formą tinklalapyje http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report.

-       Visas Saugesnio interneto dienos renginių kalendorius: http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/kalendorius

Projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje pagal Europos Sąjungos programą „Saugesnis internetas“ įgyvendina Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), asociacija „Langas į ateitį“, VšĮ „Vaikų linija“.

2013 m. Saugesnio interneto dienos minėjimo Lietuvoje partneriai – Lietuvos radijas ir televizija, Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklas LITNET, Lietuvos žmogaus teisių lyga, Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklas LieDM, Lietuvos viešosios bibliotekos, bendrovės TEO LT ir „Microsoft Lietuva“.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti saugesnio interneto dienai skirtuose renginiuose!

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg