15foto.jpg
Savanorė Neringa: „Vaikų linija“ man suteikė reikalingų žinių apie vaikus ir paauglius, čia radau būrį smagių ir įdomių bendraminčių. Mano vaikai didžiuojasi, kad jų mama yra „Vaikų linijos“ savanorė."

MŪSŲ NAUJIENOS

Patvirtintas Lietuvos vaikų Garbingo elgesio internete kodeksas

2013-02-05 19:35:06

2013 m. vasario 5 d., Vilnius. Šiandien, minint pasaulinę Saugesnio interneto dieną, Lietuvos vaikai patvirtino ir paskelbė Garbingo elgesio internete kodeksą.  Bendravimas socialiniuose tinkluose, įvaizdis internete, komentavimas, bendravimas elektroniniu paštu – tai kodekso temos, kuriomis vaikai pasirengę vadovautis būdami elektroninėje erdvėje.

2012 m. skelbto tarptautinio EU Kids Online tyrimo rezultatai rodo, kad Lietuvos vaikai priklauso didesnio naudojimosi internetu ir didesnės rizikos grupei. Daugiau naudojasi internetu ir tuo pačiu patenka į didesnę rizikos grupę dar kelios Europos Sąjungos šalys: Bulgarija, Čekijos Respublika, Danija, Estija, Norvegija, Rumunija ir Švedija. Tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad net 52 proc. Lietuvos vaikų internete bendravo su nepažįstamaisiais. Šioje kategorijoje visoje Europos Sąjungoje mus lenkė tik Estija (54 proc. vaikų). Socialiniuose tinkluose net 35 proc. Lietuvos vaikų prisipažino skelbę savo telefoną ir adresą.

„Vaikų švietimas, pokalbiai namuose, mokyklose saugesnio interneto tema turėtų būti dažnesni. Tik bendraudami su vaikais, skatindami jų sąmoningumą,  galėsime apsaugoti juos nuo pavojų internete“, - pabrėžia Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis.

 Garbingo elgesio internete kodeksas skelbiamas:

 http://www.draugiskasinternetas.lt/repository/dokumentai/mokiniu_kodeksas.jpg

Projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje pagal Europos Sąjungos programą „Saugesnis internetas“ įgyvendina Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), asociacija „Langas į ateitį“, VšĮ „Vaikų linija“. 

2013 m. Saugesnio interneto dienos minėjimo Lietuvoje partneriai – Lietuvos radijas ir televizija, Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklas LITNET, Lietuvos žmogaus teisių lyga, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklas LieDM, Lietuvos viešosios bibliotekos, Tildė IT, AVAD Baltic, Paramos vaikams centras, Viešųjų interneto prieigos taškų asociacija, bendrovės TEO LT ir „Microsoft Lietuva“.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg