15foto.jpg
Savanorė Loreta: „Savanoriavimas mane išmokė koncentruoto atsidavimo, padėjo naujai įvertinti kai kuriuos gyvenimo aspektus, leido pajausti bendrystę su bendraminčiais ir visa tai perkelti į bendravimą su vaikais.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Vaikas + internetas = saugi draugystė?

2013-02-13 16:29:42

Pagalba tėvams vaikų saugumo internete klausimais

Kompiuteris ir internetas – neatsiejama vaikų kasdienybės dalis. Tik ar mes, suaugusieji, žinome, ką vaikas, naršydamas internete veikia ir su kokio turinio informacija susiduria? Ar žinome, kaip jam padėti, susidūrus su grėsmėmis virtualioje erdvėje?

Kaip tėvai galėtų reaguoti ir padėti vaikui, sužinoję, kad jų vaikas:

      - jau pora mėnesių susirašinėja su nepažįstamu internetiniu draugu ir ruošiasi su juo susitikti miesto parke?
      - savo draugui juokaudamas išsiuntė savo apnuoginto kūno nuotrauką, kuri netikėtai nevaržomai pradėjo keliauti po internetą?
      -naršydamas aptinko pornografinio netinkamo turinio svetainę ir dar kelis kartus joje apsilankė drauge su kitais bendraamžiais?
      - įdėjęs naują nuotrauką į savo paskyrą socialiniame tinkle, sulaukia žeminančių, pašaipių komentarų ir nežino, kaip tuos komentarus sustabdyti?
      - iš vaiko socialinio tinklo paskyros pradėjo plisti įvairios nepadoraus turinio žinutės ne tik jo  draugams, bet ir plačiam ratui nepažįstamų žmonių?
      - kažkoks nepažįstamas žmogus pokalbių kanale įtraukė vaiką į seksualinio turinio diskusiją, kur dalinamasi įvairiomis erotinėmis fantazijomis ir prašoma atsiųti nepadorių savo nuotraukų?
      - netikėtai elektroniniu paštu pradėjo gauti įvairias seksualinio turinio žinutes, su siūlymais užmegzti intymius santykius?

Tai tik keli iš pavojų, su kuriais vaikai gali susidurti naršydami internete ir naudodamiesi elektroniniu paštu bei socialiniais tinklais. Kai kuriose situacijose grėsmė gali kilti ne tik paties vaiko, bet ir jo šeimos saugumui, pavyzdžiui, kai vaikas internetinėje erdvėje atskleidžia savo vardą pavardę, paskelbia adresą; arba kai diegdamas kokias nors patrauklias nemokamas kompiuterines programėles  užkrečia namų kompiuterį virusais ar šnipinėjimo programomis.

Vaikų linijos specialistai kviečia tėvus ir globėjus kreiptis įvairiais klausimais, susijusiais su vaikų saugumu internete:

      - jei kyla klausimų apie tai, kaip apsaugoti vaiką nuo netinkamo turinio internete, 
      - jei reikia pagalbos, siekiant užkirsti kelią elektroninėms patyčioms prieš vaiką,
      - jei atrodo, kad vaikas pernelyg daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar interneto ir nežinote, kaip su tuo susidoroti;
      - jei kyla įvairių kitokių klausimų dėl vaiko saugumo naudojantis kompiuteriu ir internetu.

 Laukiame jūsų laiškų elektroniniu paštu saugus.internete@vaikulinija.lt. Į laiškus atsakysime per 2-3 darbo dienas.

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg