15foto.jpg
Savanorė Ingrida: „Vaikų linijoje“ įgyta patirtis labai praverčia bendraujant, ypač tada, kai susiduriu su nepažįstama aplinka ir žmonėmis. Daug drąsiau jaučiuosi tokiose situacijose...“

MŪSŲ NAUJIENOS

Artėjant „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2017“, „Vaikų linijos“ konsultantai kovą budės ilgiau

2017-03-01 15:05:48

Kovo 20-26 dienomis „Vaikų linija“ jau aštuntą kartą organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kuria kviečia sutelkti dėmesį į patyčių problemą, pasidalinti patyčių prevencijos patirtimis ir užtikrinti, kad patyčios būtų stabdomos kasdien. Siekdama vaikams ir paaugliams suteikti didesnes galimybes papasakoti apie patyčių patirtis bei kitus sunkumus, „Vaikų linija“ kovo mėnesį dirbs ilgiau. Budintys konsultantai į vaikų bei paauglių skambučius atsilieps kasdien nuo 11 iki 23 val., o per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ (kovo 20-26 dienomis) – visą parą.

 

„Kasmet „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvauja daugiau nei tūkstantis Lietuvos ugdymo įstaigų ir kitų organizacijų, kurios inicijuoja ir vykdo įvairias veiklas, skirtas parodyti patyčioms nepritarimą ir kurti saugią, draugišką aplinką. Atkreipus visuomenės dėmesį į patyčių problemą, sulaukiame ir daugiau vaikų skambučių patyčių tema, – pastebi „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Praėjusiais metais turėjome galimybių atsiliepti į 1 iš 4 vaikų skambučių. Norėdami suteikti daugiau galimybių vaikams papasakoti apie patiriamas ar stebimas patyčias bei kitus sunkumus, sutelkėme mūsų savanorių konsultantų pajėgas ir kovą dirbsime ilgiau.“

 

Patyčios jau daug metų yra vienas dažniausių sunkumų, dėl kurio vaikai bei paaugliai skambina arba rašo į „Vaikų liniją“. Praėjusiais metais beveik ketvirtadaliu išaugo skambučių skaičius patyčių tema – „Vaikų linijos“ konsultantai apie patiriamas ar stebimas patyčias su vaikais kalbėjosi 3365 kartus. Skaudžiomis patyčių patirtimis vaikai bei paaugliai su „Vaikų linija“ dalijosi ir 116-oje laiškų.

 

Įprastai „Vaikų linijos“ konsultantai, kurių didžioji dalis yra savanoriai, prie telefonų budi kasdien 11-21 val. Tačiau šiemet pirmą kartą kovo mėnesį į vaikų skambučius kasdien bus atsiliepiama ilgiau – iki 23 val. O per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 20-26 dienomis, bus tęsiama „Vaikų linijos“ tradicija budėti visą parą. Praėjusiais metais šiuo papildomu laiku, budėtu per „Veiksmo savaitę“, buvo atsiliepta į 675 vaikų skambučius ir sulaukta 3929 bandymų prisiskambinti.

 

Vaikai ir paaugliai, stebintys ar kenčiantys dėl patyčių, kviečiami papasakoti apie savo patirtis ir pasidalinti sunkumais su „Vaikų linijos“ konsultantais. Į „Vaikų liniją“ galima skambinti nemokamu telefono numeriu 116111 arba, prisiregistravus „Vaikų linijos“ svetainėje www.vaikulinija.lt, parašyti laišką, o taip pat pasidalinti savo išgyvenimais su bendraamžiais „Vaikų linijos“ svetainėje esančiame diskusijų forume.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • euro.jpg
    • SAIDM.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png
    • Western-Union-small.jpg
    • Telia_Logotipas_2017_m..jpg