15foto.jpg
Savanorė Eglė: „Pirmiausia, ką man davė ir vis dar duoda „Vaikų linija“ – tai bendravimo pamokas, taip pat išmokau empatijos, būdų, kaip padėti kitam išspręsti sunkias situacijas. Sužinojau, kaip kalbėtis su vaikais apie tai, kas jiems svarbu...“

MŪSŲ NAUJIENOS

Filme „Iš mano lūpų – į tavo širdį“ – „Vaikų linijos“ istorija, misija ir ja tikintys žmonės

2017-10-20 17:25:38

Minėdama 20-ies metų veiklos sukaktį, „Vaikų linija“ pristatė trumpo metro filmą „Iš mano lūpų – į tavo širdį“. Šiame filme, parodant skirtingus „Vaikų linijos“ kūrėjų ir savanorių portretus, supažindinama su organizacijos istorija, misija ir žmonėmis, kurie kūrė ir toliau kuria „Vaikų liniją“. Filmą sukūrė „Silence media“.

 

Mažame kambarėlyje, Vaiko raidos centre, veiklą pradėjusi „Vaikų linija“ per du dešimtmečius atsiliepė į 1 647 036 vaikų skambučius telefonu, atsakė į 16 854 laiškus internetu bei atrašė į 275 popierinius laiškus, kuriais vaikai pagalbos kreipdavosi tarnybos veiklos pradžioje.

 

Per tuos metus „Vaikų linijoje“ buvo atrinkti ir paruošti 859 įvairaus amžiaus ir profesijų savanoriai, kurie, norėdami padėti vaikams, dovanojo savo laiką jų išklausymui ir palaikymui telefonu bei – kiek vėliau – ir internetu. Per paskutinius 4 metus „Vaikų linijos“ savanorių komanda išaugo iki daugiau nei 200 žmonių Vilniuje ir Kaune, o nuo šių metų rudens savanoriai konsultantai pradėti ruošti ir Klaipėdoje.

 

Jei 1997 metais „Vaikų linija“ dirbdavo viena telefono linija 5 valandas per dieną, tai 2017 metais „Vaikų linijos“ konsultantai vienu metu budi 5-6 telefono linijomis – iš viso 70 valandų per dieną. Augant „Vaikų linijos“ savanorių komandai, didėja ir „Vaikų linijos“ galimybės išklausyti skambinančius vaikus: jei 2008 metais „Vaikų linija“ turėjo galimybių atsiliepti tik į 1 iš 40 vaikų skambučių, tai 2017 metais atsiliepia į kas antrą skambutį.

 

„Vaikų linija“ ne tik teikia emocinę paramą vaikams telefonu ir internetu, bet ir stengiasi šviesti visuomenę dėl ko kenčia vaikai ir kaip jiems padėti. Jau 14-us metus vykdoma kampanija „BE PATYČIŲ“, kuria siekiama keisti visuomenės nuostatas ir stabdyti šį netinkamą elgesį, su kuriuo susiduria kas trečias Lietuvos vaikas ir paauglys. Taip pat „Vaikų linija“, dalyvaudama „Saugesnio interneto“ projekte, šviečia vaikus ir suaugusiuosius apie įvairias grėsmes ir pavojus internete bei padeda ieškoti pagalbos, susidūrus su nemaloniomis patirtimis virtualioje erdvėje.

 

Vis dėlto ne skaičiai ir faktai geriausiai pristato organizacijos veiklą ir rezultatus, o žmonės, kuriems gimė „Vaikų linijos“ idėja, kurie ja patikėjo ir kurie savo indėliu palaikė ir toliau prisideda prie šios organizacijos ir bendruomenės augimo. Todėl kviečiame pasižiūrėti trumpo metro filmą apie „Vaikų liniją“ „Iš mano lūpų – į tavo širdį“.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8LkFc_T5w0k

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • euro.jpg
    • SAIDM.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png
    • Western-Union-small.jpg
    • Telia_Logotipas_2017_m..jpg