15foto.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

2018-02-05 15:15:36

Vasario 6 dieną Lietuvoje bus minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. Saugesnio interneto diena minima daugiau nei 120 šalių visame pasaulyje, praėjusiais metais daugiau nei 21 000 mokyklų ir 19,5 milijono žmonių visame pasaulyje dalyvavo šios dienos organizuojamuose renginiuose ir veiklose.

 

„Įvairūs tyrimai rodo, kad sparčiai jaunėja vaikų, besinaudojančių išmaniaisiais įrenginiais, amžius. Technologinėmis žiniomis šiandien jau dažnas paauglys lenkia vyresnės kartos atstovus. Gyvename su Z karta, kurią turime gebėti suprasti, vertinti ir tuo pačiu būti šios kartos atstovams žmogiškų vertybių, saugumo virtualioje erdvėje patarėjais“, ‒ sako Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė. – Kasmetinis Saugesnio interneto dienos minėjimas ‒ puiki proga kiekvienam pasikalbėti su savo vaikais apie virtualaus pasaulio teigiamas ir neigiamas puses. Pagarba kitam, nepakantumas patyčioms, gebėjimas identifikuoti žalingą turinį, patarimai, kaip elgtis sudėtingose situacijose ‒ šios temos itin jautrios ir aktualios stebint procesus, vykstančius virtualioje erdvėje.“

 

Minint Saugesnio internetą dieną, antradienį, vasario 6 dieną, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks kasmetinis renginys vaikams iš visos Lietuvos „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!“. Renginio metu mokiniai ir mokytojai dalyvaus tiesiogiai transliuojamoje paskaitoje, dalysis savo patirtimi virtualioje erdvėje ir dalyvaus įvairiose interaktyviose veiklose. Paskaitos „Kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus?!“ metu dalyviai galės sužinoti, kaip tinkamai naudotis socialiniais tinklais ir bendrame informacijos sraute matyti profesionalų sukurtą turinį. Renginio vedėjas Audrius Bružas pasidalins savo patirtimi internete, o pamokos vedėjas parodys, kaip galima socialiniuose tinkluose sužinoti daug naudingų dalykų, išmokti kalbų ar net pasivaikščioti po Marsą su marsaeigiu „Curiosity“. Paskaita bus verčiama į gestų kalbą. Paskaitą kviečiame stebėti vasario 6 d. nuo 10.15 val. čia  (trukmė ‒ 45 min.).

 

Saugesnio interneto projekto Lietuvoje vykdytojai organizuoja dar daugybę renginių šiai dienai paminėti, juos visus galima rasti čia. Kviečiame ir visas Lietuvos mokyklas kurti savo iniciatyvas, skirtas tarptautinei Saugesnio interneto dienai paminėti, organizuoti renginius ir dalyvauti projekto vykdytojų paskelbtame konkurse „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje 2018“. Informaciją apie konkursą galima rasti čia

 

Taip pat primename, kad interneto naudotojai, pastebėję neteisėtą ar žalingą turinį, t. y. pornografiją, vaikų seksualinį išnaudojimą, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį, patyčias, smurtą ar kitą neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją, apie tai gali pranešti RRT interneto karštąja linija adresu: https://pranesk.draugiskasinternetas.lt/.

 

„Vaikų linija“ teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, seksualiniu viliojimu, žalingu turiniu ir kita nemalonia patirtimi, naudojantis internetu. Skambinti galima kasdien nuo 11 iki 23 val. nemokamu telefono numeriu 116 111, „Vaikų linijos“ svetainėje parašyti laišką ar susirašinėti su konsultantais gyvai internetu. Vaikų saugumo internete klausimais „Vaikų linija“ konsultuoja ir tėvus – suaugusieji kviečiami rašyti el. paštu saugus.internete@vaikulinija.lt.

 

Europos Sąjungos šalyse vykdomą Europos Komisijos projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT),  asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“, bendradarbiaudamos su viešojo ir privataus sektoriaus partneriais.

 

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto dieną rasite http://www.draugiskasinternetas.lt/lt.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • euro.jpg
    • SAIDM.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png
    • Western-Union-small.jpg
    • Telia_Logotipas_2017_m..jpg