15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

MŪSŲ NAUJIENOS

„Vaikų linijoje“ lankėsi ypatingi svečiai – Norvegijos karališkoji pora

2018-04-25 11:47:08

„Vaikų linija“ sulaukė ypatingų svečių – organizaciją aplankė ir su „Vaikų linijos“ darbuotojų bei savanorių komanda susitiko Norvegijos sosto įpėdinis kronprincas Haakonas ir kronprincesė Mette-Marit.

 

Pirmą kartą su oficialiu vizitu lankydamiesi Lietuvoje, būsimasis Norvegijos karalius ir princesė atvyko susipažinti su emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ veikla. Susitikime su Norvegijos karališkąja pora „Vaikų linijos“ komanda papasakojo apie jau 20 metų dirbančios organizacijos veiklą, savanoriai pasidalijo asmeninėmis savanorystės patirtimis ir motyvais.

 

 Norvegijos karališkosios poros vizitas 2018.jpg

 

Kronprincesė Mette-Marit domėjosi, dėl kokių sunkumų „Vaikų linijai“ skambina ir rašo Lietuvos vaikai, kokią pagalbą jiems stengiasi suteikti budintys savanoriai konsultantai, kaip elgiamasi kritinių situacijų atvejais. Karališkąją porą domino, kaip „Vaikų linija“ pritraukia naujus savanorius, kokie žmonės Lietuvoje renkasi savanorystę, kaip jie yra paruošiami teikti emocinę paramą telefonu ir internetu.

 

Po jaukaus pokalbio su Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Vaikų linijos“ darbuotojų ir savanorių atstovais, Norvegijos sosto įpėdinis ir princesė užsuko į konsultantų kambarį, kur daugiau apie „Vaikų linijos“ konsultantų kasdienybę išgirdo iš čia budinčių savanorių. Atsisveikinant Norvegijos karališkajai porai įteikta simbolinė „Vaikų linijos“ dovana su savanorės pieštais atvirukais, kviečiančiais dalintis jausmais ir palaikyti vienas kitą.

 

Per šį oficialų vizitą prezidentūroje pasirašyti du memorandumai dėl Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų 2014–2021 m. įgyvendinimo, pagal kuriuos Lietuvai skiriamos lėšos bus panaudotos socialinei ir ekonominei atskirčiai Lietuvoje mažinti. Tai – jau trečiasis EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų etapas – nuo 2004 iki 2014 m. Lietuvai buvo skirta daugiau nei 151 mln. eurų investicijų.

 

„Vaikų linija“, pasinaudojusi Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės (EEE) paramos lėšomis, sėkmingai įgyvendino projektus, skirtus didinti visuomenės sąmoningumą apie patyčių problemą ir patyčių prevenciją, stiprinti emocinės paramos tarnybos gebėjimus pritraukti naujų savanorių ir rėmėjų, kelti konsultantų kvalifikaciją, viešinti pagalbos galimybes vaikams. Su šia parama pirmą kartą Lietuvoje buvo atliktas emocinės paramos telefonu kokybės tyrimas, kurio rezultatai parodė, kad „Vaikų linijos“ ir „Jaunimo linijos“ savanoriai konsultantai teikia kokybišką emocinę paramą ir yra gerai pasiruošę reaguoti į savižudybės riziką bei prievartos prieš vaikus situacijas.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • euro.jpg
    • SAIDM.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png
    • Western-Union-small.jpg