15foto.jpg
Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Nacionalinė kampanija „BE PATYČIŲ” padeda apsaugoti ir išgelbėti Lietuvos vaikus. Kviečiu visus prisijungti prie šios akcijos! Juk kiekvienas atsakytas skambutis – tai išgirstas pagalbos prašymas.“

MŪSŲ NAUJIENOS

„Vaikų linijos“ galimybės išklausyti vaikus ir paauglius auga – atsiliepiama į kas antrą skambutį

2018-05-16 12:32:32

Tarptautinę vaikų linijų dieną, minimą gegužės 17-ąją, emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ pasitinka padidėjusiomis galimybėmis ir būdais išklausyti besikreipiančius vaikus ir paauglius. Praėjusiais metais, pritraukus ir paruošus daugiau savanorių konsultantų, pailginus telefono linijos darbo laiką, „Vaikų linija“ galėjo atsiliepti jau į kas antrą vaikų ir paauglių skambutį (2014 m. galėjo atsiliepti į 1 iš 17 skambučių, 2015 m. – į 1 iš 9, 2016 m. – į 1 iš 4). Sunkumus išgyvenantys paaugliai „Vaikų linijai“ taip pat rašė laiškus bei aktyviai naudojosi nauju pagalbos būdu – pokalbiais internetu.

 

 

2017 metais „Vaikų linijos“ konsultantai atsiliepė į 165 849 vaikų ir paauglių skambučius, atsakė į 1149 laiškus internetu. Nuo praėjusio lapkričio „Vaikų linija“ pradėjo teikti emocinę paramą nauju būdu – pokalbiais internetu ir per pirmuosius pusantro mėnesio įvyko 110 susirašinėjimų su paaugliais. 

ataskaitos vizualas (2018 m.).jpg

 

Pagalbos telefonu ieškojo panašiai tiek pat mergaičių ir berniukų, o laiškus internetu dažniau rinkosi rašyti mergaitės (87 proc. laiškų). Vaikai ir paaugliai dažniausiai pagalbos į „Vaikų liniją“ kreipėsi dėl sunkumų santykiuose su bendraamžiais, išgyvenamų patyčių, nesutarimų su tėvais, dalijosi sunkiais jausmais (baime, vienišumu, nerimu, nepasitikėjimu savimi), mintimis apie savižudybę, pasakojo apie patiriamą fizinę prievartą, depresiją, savęs žalojimą, turėjo klausimų apie brendimą ir lytiškumą, nerimavo dėl savo fizinės sveikatos.

 

 „Vaikų linijos“ tikslas – išgirsti kiekvieną į mus besikreipiantį vaiką ir paauglį tada, kai jam to labiausiai reikia, ir tokiu būdu, kuris jam yra priimtiniausias. 

 

Išaugęs „Vaikų linijos“ savanorių konsultantų būrys, pailgintas telefono linijos darbo laikas iki 23 val., įdiegtas naujas, ypač paaugliams patrauklus emocinės paramos būdas – pokalbiai internetu padeda priartėti prie šio tikslo“, – praėjusių metų veiklos rezultatus vertina „Vaikų linijos“ vadovas dr.Robertas Povilaitis.

 

2017 metais „Vaikų linijoje“ emocinę paramą telefonu ir internetu teikė 250 savanorių konsultantų. Pernai rudenį savanoriai konsultantai pradėti ruošti ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir Klaipėdoje – šį pavasarį mokymus čia sėkmingai baigė pirmoji savanorių grupė. Išaugusi „Vaikų linijos“ konsultantų komanda per praėjusius metus dirbo beveik 25 000 valandų – tiek laiko buvo atsiliepiama į vaikų bei paauglių skambučius, laiškus ar bendraujama su jais pokalbiais internetu.

 

„Manau, kad Vaikų linija yra nuostabus dalykas, nes tu gali su kitu pasikalbėti nebijodamas kad kažkas sužinos, nes dažniausiai sunku aplinkoje rasti kuo pasitikėti“, – anoniminis vaiko atsiliepimas apie „Vaikų linijos“ pagalbą (kalba netaisyta).

 

Nors daugiausia į „Vaikų liniją“ kreipiasi 12-15 metų paaugliai, penktadalis pagalbos ieškančių yra paaugliai nuo 16 metų amžiaus. Vyresnieji paaugliai, dažniau nei kitos amžiaus grupės, skambina arba rašo „Vaikų linijai“ dėl savo išgyvenamų sunkių jausmų, tokių kaip nerimas, baimė, liūdesys, vienišumas. Ši grupė taip pat kur kas dažniau už jaunesnius dalijasi mintimis apie savižudybę – beveik pusė visų skambučių, kuriuose buvo kalbėta apie savižudybę, sulaukta iš 16-18 metų paauglių.

 

„Paauglystė – tai sumaišties ir savęs ieškojimo metas. Natūralu, kad paaugliams kyla klausimų apie savo tapatumą, ieškoma gyvenimo prasmės, bandoma suprasti savo vidinį pasaulį. Tačiau greta šių išgyvenimų paaugliams daug jausmų sukelia ir tokie, suaugusiųjų vertinimu, „nerimti“ sunkumai, kaip atsiradęs spuogas ar baimė užkalbinti patinkančią merginą. Kalbėti apie tai su savo tėvais paaugliams kartais būna nelengva – juk tai nėra taip rimta, kaip pasiruošimas egzaminams ar tinkamai pasirinkta specialybė, – pastebi „Vaikų linijos“ psichologė, savanorių mokytoja Jurgita Smiltė Jasiulionė. –  „Vaikų linija“ siekia būti tokia vieta, kurioje paaugliai galėtų dalintis bet kokiais jiems svarbiais išgyvenimais ir jausmais bei užduoti klausimus, kuriuos greta esantiems suaugusiems kartais užduoti nedrąsu.“

 

Dalintis įvairiausiais sunkumais su „Vaikų linija“ paauglius drąsina vlogeris Omantas, pristatantis savo problemų šešetuką: https://youtu.be/lbAxLSIx-SQ

 

Vaikai ir paaugliai kviečiami skambinti į „Vaikų liniją“ kasdien nuo 11 iki 23 val. nemokamu telefono numeriu 116111 arba „Vaikų linijos“ svetainėje parašyti laišką, pabendrauti su konsultantais pokalbiais internetu arba pasidalinti išgyvenimais su bendraamžiais „Vaikų linijos“ diskusijų forume.

 

Kviečiame išsamiau susipažinti su „Vaikų linijos“ praėjusių metų veiklos rezultatais metinėje ataskaitoje čia: https://goo.gl/nVUgsi

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • euro.jpg
    • SAIDM.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png
    • Western-Union-small.jpg