15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Elektroninės patyčios plinta žaibiškai – „Vaikų linija“ kviečia sužinoti, kaip jas sustabdyti

2020-03-02 12:40:10

Kovą „Vaikų linija“ skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ, šiemet kviesdama visuomenę sutelkti dėmesį į patyčias virtualioje erdvėje. Kas trečias tėvas teigia nežinantis, kaip reikėtų reaguoti, jei jo vaikas susidurtų su patyčiomis internete. „Vaikų linija“ kartu su partneriais pristato socialinę kampaniją „Internete BE PATYČIŲ“, kuria siekia suteikti reikalingų žinių suaugusiems ir vaikams, kaip tinkamai elgtis, susidūrus su elektroninėmis patyčiomis.

 

Kompanijos „Spinter tyrimai“ šių metų sausį atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 32 proc. tėvų nežino, kaip turėtų reaguoti, jei jų vaikas elektroninėje erdvėje patirtų patyčias ar tyčiotųsi iš kitų, 16 proc. tėvų neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Tuo tarpu 11 proc. tėvų teigė, kad jų vaikas yra patyręs elektronines patyčias (žeminimą, skaudinimą) internete, o 14 proc. apie tokias savo vaikų patirtis nežinojo.

 

„Vaikams virtuali erdvė yra neatsiejama jų gyvenimo dalis, kurioje jie bendrauja, žaidžia, dalijasi informacija, tačiau kartais internete jie susiduria su skaudinančiu elgesiu, patyčiomis. Tėvams vaikai dažniausiai nėra linkę pasakoti apie skaudžias patirtis internete dėl įvairių priežasčių: galvoja, kad patys yra kalti, abejoja, ar tėvai supras, bijo, kad bus apribotas jų naudojimasis kompiuteriu ar telefonu ir pan., – aiškina „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Vis dėlto susidūrus su elektroninėmis patyčiomis, labai svarbu, kad vaikas neliktų vienas ir sulauktų suaugusiųjų pagalbos. Nauja socialine kampanija kviečiame ir skatiname tėvus padėti savo vaikams sužinoti, kaip elgtis, susidūrus su patyčiomis internete.“

 

Kampanijos nuoroda https://internete.bepatyciu.lt suaugusieji ras reikalingus atsakymus, kaip pastebėti, kad vaikas patiria elektronines patyčias, kaip apie tai prakalbinti vaiką, kokios yra elektroninių patyčių formos, ką daryti ir ko svarbu nedaryti, jei vaikas patiria žeminantį elgesį internete, kokių veiksmų imtis, jei vaikas pats tyčiojasi iš kitų arba stebi elektronines patyčias, ir daugelį kitų. Taip pat „Vaikų linijos“ specialistai paruošė aktualių patarimų vaikams, ką daryti, patiriant ar stebint patyčias internete. „Vaikų linija“, bendradarbiaudama su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, parengė ir per savivaldybes Lietuvos mokykloms išplatins atmintines tėvams ir vaikams apie elektronines patyčias.

 

Sąmoningumo didinimo mėnesį BE PATYČIŲ kovo 2 d. 17 val. lauke ant MO muziejaus laiptų atidarys Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėjai, kurie sušoks specialiai šiai iniciatyvai sukurtą šokį. „Vaikų linija“ ir „Low Air“ kviečia vaikus ir paauglius iki kovo 23 d. atkartoti šį šokį, jį nufilmuoti ir pasidalinti juo savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #IŠSIŠOKBEPATYČIŲ, taip pasisakant prieš patyčias. Originaliausius ir kūrybingiausius jaunuosius šokėjus „Low Air“ pakvies Vilniuje susitikti su jų šokėjų komanda ir pamatyti spektaklį „Kelionė namo“.

 

MO muziejuje „Vaikų linija“ inicijuoja pokalbį-diskusiją „#InterneteBEPATYČIŲ?“, kurioje šia tema patirtimis ir mintimis dalinsis „X Faktoriaus nugalėtoja“, dainininkė Iglė Bernotaitytė, iliuzionistas Rokas Bernatonis, „Youtube“ kanalo „Darius žaidžia“ kūrėjas Darius Kniūkšta ir „Vaikų linijos“ psichologė dr.Jurgita Smiltė Jasiulionė. Diskusiją moderuos žurnalistas Richardas Jonaitis.

 

Kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia švietimo ir ugdymo įstaigas bei visas aktyvias organizacijas prisijungti prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ ir savo bendruomenėms organizuoti veiklas, skirtas mažinti patyčių paplitimą ir kitokį žeminantį tarpusavio elgesį. Kampanijos BE PATYČIŲ svetainėje (https://cutt.ly/Wr6fhlZ) „Vaikų linijos“ specialistai pateikia rekomendacijas užsiėmimams su mokiniais ir tėvais elektroninių patyčių tema. Čia taip pat pristatomas naujas edukacinis filmukas vaikams apie patyčias virtualiuose žaidimuose. Tėvai savo žinias apie patyčias tarp vaikų gali pasitikrinti ir pagilinti, spręsdami specialų tėvams skirtą mokymų kursą internetu: https://mokymaitevams.bepatyciu.lt. Svetainėje bepatyciu.lt visada galima rasti aktualios informacijos vaikams, tėvams ir švietimo įstaigų darbuotojams apie patyčias, jų prevenciją, tinkamus reagavimo būdus ir patyčių situacijų sprendimą.

 

„Vaikų linijos“ inicijuojamo Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ partneriai ir rėmėjai: Norvegijos Karalystės ambasada, „Western Union“ paramos fondas, ALL CAPS, MO muziejus, „Low Air“, „Euromonitor International“, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, „Spinter tyrimai“, „Trenkturas“, „Langas į ateitį“, Ryšių reguliavimo tarnyba, Nacionalinė švietimo agentūra, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, „Dropaudio“, LRT, „Power Hit Radio“, „Kelyje“, bendrai finansuojama naudojantis Europos Sąjungos Europos infrastruktūros tinklų priemone.

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI