15foto.jpg
Savanorė Neringa: „Vaikų linija“ man suteikė reikalingų žinių apie vaikus ir paauglius, čia radau būrį smagių ir įdomių bendraminčių. Mano vaikai didžiuojasi, kad jų mama yra „Vaikų linijos“ savanorė."

MŪSŲ NAUJIENOS

Kviečiame susipažinti su 2019 metų „Vaikų linijos“ veiklos ataskaita

2020-06-01 13:32:06

Tarptautinę vaikų gynimo dieną pristatome 2019 metų „Vaikų linijos“ veiklos ataskaitą, kurioje – mūsų praėjusių metų veiklos ir jų rezultatai.

 

Per praėjusius metus „Vaikų linija“ atsiliepė į 176 949 vaikų skambučius – tai 15 613 skambučių daugiau nei 2018 metais. Mūsų galimybės leido atsiliepti į kas antrą vaikų skambutį, kurio sulaukėme. Beveik pusė „Vaikų linijai“ skambinusių vaikų buvo 11-15 metų amžiaus. Dažniausiai praėjusiais metais vaikai skambino dėl santykių su draugais ir tėvais, patyčių, fizinės prievartos, santykių su mylimuoju/-ąja, fizinės sveikatos, minčių apie savižudybę, su buitimi susijusių klausimų, baimės ir nerimo, laisvalaikio/užimtumo klausimų, santykių su broliais/seserimis, vienišumo.

 

Per praėjusius metus „Vaikų linija“ įgyvendino pokalbių internetu („chato“) plėtrą, taip atliepdama vaikų poreikį bendrauti su budinčiais konsultantais būtent šiuo būdu – susirašinėjant gyvai internetu. 2019 m. įvyko 2126 „Vaikų linijos“ pokalbiai internetu – tai 65 proc. daugiau nei 2018 metais. „Vaikų linijos“ konsultantai pokalbiais internetu su vaikais ir paaugliais bendravo 1709 val. Turėjome galybių atsiliepti kas antram susirašinėti internetu norinčiam vaikui ar paaugliui. Dažniausiai praėjusiais metais paaugliai pokalbiais internetu norėjo dalintis mintimis apie savižudybę, santykiais su tėvais, baime ir nerimu, santykiais su draugais, kalbėtis apie savęs žalojimą, fizinę sveikatą, liūdesį ir prislėgtumą, fizinę prievartą, patyčias, vienišumą.

 

Taip pat pernai „Vaikų linija“ atsakė į 812 laiškų internetu, kurių didžiąją dalį (89 proc.) parašė mergaitės. Budintys savanoriai konsultantai į vaikų laiškus atsakė vidutiniškai per 12,5 val. Dažniausi laiškuose 2019 m. vaikų minėti sunkumai: santykiai su draugais, santykiai su tėvais, mintys apie savižudybę, baimė ir nerimas, santykiai su partneriu (-e)/draugu (-e), vienišumas, įsimylėjimas, liūdesys ir prislėgtumas, nepasitikėjimas savimi, patyčios.

 

Aktyvus praėjusiais metais išliko „Vaikų linijos“ diskusijų forumas, kuriame vaikai ir paaugliai padeda vieni kitiems, dalindamiesi savo sunkumais ir juos komentuodami. Dažniausi sunkumai, apie kuriuos pernai forume rašyta, buvo vienišumas, meilė, savęs žalojimas, psichinė sveikata, draugystė, patyčios, santykiai su šeimos nariais, seksualinė prievarta, patyčios internete. O daugiausia forumo skaitytojų dėmesio sulaukė įrašai apie vienišumą, savęs žalojimą, meilę, psichinę sveikatą, draugystę, patyčias, santykius su šeimos nariais, seksualinę prievartą, fizinę sveikatą, netektį, patyčias internete.

 

„Vaikų linijos“ savanorių komanda išaugo iki 369 savanorių, kurie leido „Vaikų linijai“ toliau plėtoti mūsų teikiamos pagalbos būdus ir didinti šios pagalbos pasiekiamumą vaikams. Pernai „Vaikų linija“ paruošė 110 naujų savanorių, o jiems atrankas ir mokymus vedė, darbo kokybę stebėjo, grįžtamąjį ryšį teikė 51 savanoris-savanorių mokytojas. 2019 m. savanoriai konsultantai „Vaikų linijoje“ dirbo daugiau nei 31 tūkstantį valandų, skirdami savo laiką ir jėgas vaikų išklausymui ir palaikymui.

 

Praėjusiais metais „Vaikų linija“ ne tik didino emocinės paramos prieinamumą vaikams, bet ir toliau vykdė kampaniją BE PATYČIŲ, pristatė naują nacionalinę iniciatyvą Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ (kuri išaugo iš iki tol 9 metus vykusios „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“), surengė nacionalinę konferenciją „BE PATYČIŲ 365“ bei pristatė naują socialinę kampaniją „Vaistai nuo patyčių“.

 

Tęsdama tarptautinį bendradarbiavimą, „Vaikų linija“ toliau vykdė „Friends“ patyčių prevencijos programos įgyvendinimą 20-yje Lietuvos mokyklų. Jose įvyko 103 mokymai įvairiomis patyčių prevencijos temomis, kuriuose dalyvavo 1840 dalyvių. Taip pat pristatyti nemokami mokymai internetu tėvams apie vaikų patyčių situacijų sprendimą, kurie adaptuoti iš Švedijos patyčių prevencijos organizacijos „Friends“.

 

„Vaikų linija“ 2019 m. kartu su partneriais tęsė Europos Komisijos finansuojamą projektą „Saugesnis internetas“, teikdama pagalbą vaikams, susidūrusiems su įvairiomis grėsmėmis ir nemaloniomis patirtimis internete. Per 2019 metus „Vaikų linija“ sulaukė 479 vaikų skambučių, laiškų ir pokalbių internetu, susijusių su grėsmėmis ir įvairiais sunkumais internete.

 

Visos „Vaikų linijos“ veiklos ir darbai galėjo įvykti dėl organizaciją palaikančių rėmėjų, partnerių ir draugų, kurie svariai prisidėjo, padėdami išklausyti besikreipiančius vaikus ir šviesti plačiąją visuomenę apie vaikų sunkumus ir pagalbos jiems būdus.

 

Kviečiame susipažinti su 2019 m. „Vaikų linijos“ veiklos ataskaita išsamiau. 

 

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg