15foto.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Kampanija „Cut the crap. Gana kapotis internete!“ kviečia paauglius stabdyti žeminantį elgesį internete ir padėti sau

2021-02-01 14:37:46

 

„Vaikų linija“ pristato socialinę kampaniją „Cut the crap. Gana kapotis internete!“, kuria atkreipia vaikų ir paauglių dėmesį į sunkumus ir grėsmes, kylančias bendraujant internetu, siūlo būdų, kaip galima padėti sau, patekus į nemalonias situacijas internete, o taip pat kviečia patiems parodyti nepritarimą žeminančiam, gąsdinančiam ar kitaip skaudinančiam interneto turiniui.

 

Kampanijos „Cut the crap“ komanda – interneto turinio kūrėjai ir paauglių sekami influenceriai @Digital Icetea LT, @Krupinskas, @GediminasGabalis ir @Miskeliunaite – dalijasi savo patirtimi ir patarimais, kaip saugiau bendrauti ar dalintis kuriamu turiniu socialiniuose tinkluose, ir ką galima daryti, sulaukus žeminančių, grasinančių komentarų ar kito nemalonaus elgesio internete. Daugiau patarimų paaugliams, kaip padėti sau, paruošė ir „Vaikų linijos“ specialistai.

 

    FB viršelis.jpg

 

Patyčios socialiniuose tinkluose, neapykantos komentarai „Youtube“, ignoravimas ir atstūmimas bendruose pokalbiuose ar grupėse, prašymai atsiųsti intymių nuotraukų ar grasinimai jas paviešinti – tai vieni dažniausių sunkumų internete, su kuriais susidūrę vaikai ir paaugliai kreipiasi pagalbos į „Vaikų liniją“. Tačiau dažnai paaugliai niekam nepasakoja apie savo neigiamas patirtis internete ir nežinodami, ką daryti, visus sunkius jausmus išgyvena vienumoje. Tokiais atvejais suaugusiųjų pagalba ir palaikymas labai svarbus, tad jei nedrąsu ar nesinori apie skaudžias patirtis internete pasakoti savo tėvams ar kitiems artimiesiems, visada galima paskambinti ar parašyti „Vaikų linijai“. Budintys savanoriai konsultantai pasiruošę suteikti anonimišką ir konfidencialią pagalbą ir kartu ieškoti galimo sprendimo.

 

Kampanija „Cut the crap. Gana kapotis internete!“ taip pat kviečia paauglius savo žinutėmis socialiniuose tinkluose parodyti nepritarimą žeminančiam ir skaudinančiam elgesiui bei patyčioms internete. Naudodami kampanijos virtualius lipdukus („stickerius“) ir specialų kampanijos audio takelį, kurkite savo turinį ir padėkite stabdyti žeminantį elgesį internete! Cut the crap!

 

Visas kampanijos „Cut the crap. Gana kapotis internete!“ priemones ir patarimus rasite čia.

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI