15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Kviečiame dalyvauti Saugesnio interneto savaitės renginiuose

2022-02-03 10:21:02

Daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena šiemet vyks vasario 8 d. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Įvairios šviečiamosios veiklos ir tiesioginės vaizdo transliacijos saugesnio interneto temomis vyks ne vieną dieną, o visą savaitę – vasario 7–11 dienomis.

 

Pamokos moksleiviams

 

„Vaikų linija“ dovanoja mokykloms 10 pamokų apie saugų bendravimą internete. Interaktyvių pamokų metu moksleiviai sužinos, kokie nemalonumai gali ištikti bendraujant internete, kaip jų išvengti, ką daryti pakliuvus į keblią situaciją ir kur kreiptis pagalbos.


Iš anksto užsiregistravusios moksleivių klasės iš visos Lietuvos nuotolinių pamokų metu taip pat turės progą susipažinti, kaip veikia „Vaikų linijos“ teikiama pagalba ir kuo ji gali praversti susidūrus su sunkumais internete.

 

Šios 5–8 klasių moksleiviams skirtos saugaus bendravimo internete pamokos yra dalis Saugesnio interneto savaitės programos. Visą renginių programą galite rasti čia.

 

Diskusija tėvams

 

„Vaikų linijos“ psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė dalyvaus Ryšių reguliavimo tarnybos organizuojamoje diskusijoje „Vaikas ir internetas: kada jau laikas ir kaip?“. Drauge su projekto „Saugesnis internetas“ partneriais diskusijos metu bandysime išsiaiškinti, kada laikas vaikus supažindinti su internetu ir kaip tai padaryti.

 

Prie nemokamos nuotolinės diskusijos prisijungę tėvai, pedagogai ar kiti susidomėję asmenys sužinos:

 • kiek laiko mūsų vaikai įprastai praleidžia internete ir kam jo skiria daugiausia,
 • kaip pandemija ir nuotolinis mokymasis pakeitė laiko leidimą virtualioje erdvėje,
 • kokie pavojai tyko vaikų internete ir kaip tėvai gali užtikrinti kuo saugesnį laiką prie ekranų,
 • kas yra vaikų priklausomybė nuo interneto ir kada ji atsiranda – kaip atpažinti, ką daryti.

 

Diskusijoje dalyvaus Ryšių reguliavimo tarnybos Skaitmeninių paslaugų departamento direktorius Vaidotas Ramonas, „Vaikų linijos“ psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė ir socialinių tinklų žvaigždė, moterims skirtų iniciatyvų autorė, laidų vedėja bei dviejų vaikų mama Indrė Stonkuvienė.

 

Nemokamą transliaciją stebėkite vasario 8 d. 18 val. naujienų portale 15min.lt ir Ryšių reguliavimo tarnybos Facebook puslapyje. Daugiau informacijos apie renginį ir nuorodą į tiesioginę transliaciją rasite čia.

 

Kurkime geresnį ir saugesnį internetą kartu!

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

  • Paveiksliukas - euro.jpg
  • JRD.jpg
  • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
  •  Active-citizens-fund@4x.jpg