15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Padėkite išklausyti vaikus – skirkite 1,2 % GPM „Vaikų linijai“

2022-04-15 09:25:14

 

25 metus mininti „Vaikų linija“ kviečia jungtis prie milžiniškos misijos ir padėti išklausyti vaikus bei paauglius, kuriems reikia emocinės paramos. Tai labai svarbu, nes ne visi vaikai savo aplinkoje turi suaugusių žmonių, kuriems gali saugiai išsipasakoti ir būti išgirsti neteisiant, nesmerkiant. Šiandien vaikams labiau nei bet kada reikia emocinės paramos – tiek dėl pandemijos padarinių, tiek dėl karo keliamos įtampos.

 

Dalis vaikų jaučiasi vieniši, nesuprasti, slegiami sunkių jausmų ar patyrimų. Pernai „Vaikų linija“ atsiliepė į 105 785 vaikų ir paauglių skambučius. Tai beveik 300 pokalbių kasdien, nors bandymų prisiskambinti į „Vaikų liniją“ būna dar daugiau (galime atsiliepti į 3 iš 4 skambučių).

 

Elektroninių laiškų „Vaikų linija“ kasmet sulaukia vis mažiau, tačiau didėja internetinių pokalbių (chat‘o) poreikis. Abiem kanalais didžioji dalis vaikų kreipiasi turėdami didelių sunkumų, skaudžių išgyvenimų. Pernai įvyko 2676 pokalbiai internetu, o šių metų kovo mėnesį paslaugą išplėtus ir savaitgaliais, per pirmąjį metų ketvirtį jau įvyko beveik 900 pokalbių.

 

Dažniausiai skambučiais ar pokalbiais internetu vaikai mini šiuos sunkumus:

 

 • Savižudybė
 • Santykiai su tėvais
 • Santykiai su draugais
 • Fizinė sveikata
 • Baimė ir nerimas
 • Laisvalaikis / užimtumas
 • Patyčios
 • Fizinė prievarta

 

2021 m. „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai sulaukė 61 skambučio, kuriuo vaikai dėkojo už pagalbą. 

 

Kalbėjomės įvairiomis temomis ir pokalbis buvo išties naudingas, privertė į situaciją pažiūrėt iš kitos pusės, pamatyti save iš šono. Ačiū už pokalbį ir šviežią perspektyvą. Turit tikrai kietų konsultantų ;)

 

Ačiū Tau, kad suteikei jėgų per šiandieninį mūsų pokalbį. Nežinau, ar gali kažkas daugiau taip atsiliepti ir išklausyti, kaip tu. Viską darei, kad būčiau kuo stipresnis ir galėčiau būti čia.

 

Ačiū savanorei, kad galėjau jaustis išklausyta suprasta ir nesijausti atstumta. ♥️♥️♥️“ 

(Kalba netaisyta) 

 

 

Kaip skirti 1,2 % GMP „Vaikų linijai“

 

Tai galite padaryti užpildydami prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS). Užtruksite vos keletą minučių. 

 

Nuo šiemet įvestos dvi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) naujovės: EDS įdiegtas vedlys – tai intuityvus ir patogus būdas užpildyti prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams, taip pat atsisakyta popierinių paramos skyrimo formų.

 

INSTRUKCIJA, kaip pildyti prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį (1,2 %) paramos gavėjams.

 

Junkitės prie EDS ir skirkite paramą.

 

Pernai 366 „Vaikų linijos“ veiklą palaikantys žmonės skyrė savo 1,2 % GMP, taigi emocinę paramą vaikams bei paaugliams teikianti „Vaikų linija“ gavo per 22 000 eurų. Ačiū!

 

 

Kam naudojamos paramos lėšos?

 

 • Naujų savanorių pritraukimui, savanorių parengiamiesiems mokymams, kvalifikacijos kėlimo užsiėmimams, motyvavimui. Tai ausys ir širdys, kurios išklauso ir priima vaikus tokius, kokie jie yra.
 • Paslaugos žinomumo didinimui – tam, kad vaikai ir paaugliai žinotų, kad esant sunkumams, gali skambinti arba rašyti „Vaikų linijai“.
 • Suaugusiųjų sąmoningumo didinimui – „Vaikų linija“ yra organizacija, kuri supažindina suaugusius (pvz. tėvus, pedagogus), su būdais, kaip padėti vaikams.
Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

  • Paveiksliukas - euro.jpg
  • JRD.jpg
  • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
  •  Active-citizens-fund@4x.jpg