15foto.jpg
Savanorė Milda: „Kiekvienas pokalbis su vaiku yra unikalus. Pokalbiai apie vaikų sunkumus, kuriuose įsiklausoma bei sukuriamas pasitikėjimas, dažnai tirpdo vaiko baimes ir liūdesį, o skambučiai apie smagius dalykus dvigubina džiugesį.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Kartu lengviau atlaikysime. „Vaikų linijos“ 2021 metų veiklos ataskaita

2022-06-02 11:02:37

 

Praėjusieji metai vis dar buvo paženklinti pandemijos – tai atsispindi ir pristatomoje metinėje „Vaikų linijos“ veiklos ataskaitoje. Nors lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, „Vaikų linija“ sulaukė mažiau kreipimųsi, tačiau tai nerodo, kad vaikams reikėjo mažiau emocinio palaikymo, priešingai – žymiai didesnė skambučių dalis buvo ilgi konsultaciniai pokalbiai dėl rimtų vaikų sunkumų, o sumažėjo nekonsultacinių skambučių. Atsiliepiamumo rodiklis koronaviruso pandemijos metu išliko stabilius – galėjome atsiliepti į 3 iš 4 skambučių. 

 

Pirmą kartą „Vaikų linijos“ statistikoje kreipimųsi, kuriuose išsakomos mintys apie savižudybę, buvo daugiausia – šis skaičius pernai šoktelėjo dvigubai, lyginant su 2019 metais. Antroje svarbiausių temų sąrašo vietoje rikiuojasi santykiai su draugais ir tėvais, tai pat padaugėjo baimės ir nerimo, skundų dėl fizinės sveikatos, laisvalaikio ir užimtumo iššūkių. Per pandemiją kreipimųsi dėl patyčių sumažėjo, tačiau ši tema išlieka aktuali ir nedingsta iš dažniausių pokalbių dešimtuko, kaip ir santykiai su partneriais ir draugais, vienišumas, nepasitikėjimas savimi.

 

Dažniausiai į „Vaikų linija“ kreipiasi 11–18 metų paaugliai. Konsultaciniai pokalbiai dažniau vyksta su merginomis, o testuojantys skambučiai dažniau inicijuojami vaikinų. Elektroninių laiškų „Vaikų linija“ kasmet sulaukia vis mažiau, tačiau didėja internetinių pokalbių (chatu) poreikis. Abiem kanalais didžioji dalis vaikų kreipiasi turėdami didelių sunkumų, skaudžių išgyvenimų. Laiškais, kaip ir internetiniais pokalbiais, dažniau kreipiasi mergaitės. 

savanorių citatos_2021 ataskaitai

 

Siekdama vaikams ir paaugliams užtikrinti taip reikalingą emocinę paramą, „Vaikų linija“ 2021 m. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje surengė 67 grupines naujų savanorių atrankas. Parengiamuosius kursus pradėjo 9 būsimų savanorių grupės: 8 telefoninio konsultavimo ir 1 nuotolinė pokalbių internetu (chat) grupė. 

 

Dėkojame visiems mūsų savanoriams konsultantams, kurie savo budėjimais užtikrina, kad „Vaikų linijai“ skambinantys ir rašantys vaikai būtų išgirsti ir suprasti, kad sunkiu momentu jie galėtų saugiai išsipasakoti. Pernai emocinę paramą teikė 359 „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai, iš jų 110 – nauji savanoriai, sėkmingai baigę parengiamuosius kursus ir prisijungę prie budėjimų telefonu, laiškais ir internetiniais pokalbiais. 

 

Taip pat dėkojame visiems „Vaikų linijos“ veiklą palaikantiems žmonėms, partneriams ir rėmėjams, kurie padeda įgyvendinti mūsų tikslą, kad kiekvienas vaikas būtų išklausytas ir priimtas toks, koks yra.

 

Kviečiame susipažinti su 2021 metų mūsų teiktos emocinės paramos vaikams ir paaugliams rezultatais, taip pat daugiau sužinoti apie kitas „Vaikų linijos“ veiklas, kuriomis siekiame šviesti plačiąją visuomenę apie vaikų patiriamus sunkumus ir būdus, kaip juos įveikti. 

 

Skaitykite veiklos ataskaitą čia.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI