15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

MŪSŲ NAUJIENOS

Savanorystės naudos: karjeros potencialas ir geresnė sveikata

2022-08-16 09:49:07

 

Savanorystė naudinga emocinei ir fizinei sveikatai bei padeda siekti karjeros, rašoma Euroguidance.
Gal skamba paradoksaliai – juk dažnas karjeros siekia ne tik dėl įvertinimo ar statuso, bet ir dėl finansinės naudos, o savanoriškas darbas, kaip žinia, nėra apmokamas. Tačiau tiesa ta, kad savanorystė prie karjeros siekių gali prisidėti net keliais skirtingais lygmenimis. Vienas elementariausių – suteikia patirties, kurios reikalauja didžioji dalis darbdavių.

 

Linas Juozulynas į „Vaikų linijos“ savanorių atranką atėjo prieš dvejus metus, o šį rudenį jau antrą kartą dalyvaus parengiamųjų mokymų grupėje kaip naujų savanorių mokytojas. Pats Linas sako, kad apie karjeros galimybes savanoriaujant, iš anksto negalvojo, tiesiog aktyviai įsitraukė į veiklą, kuri jam patinka, jautė didelį palaikymą iš organizacijos, bendrumo jausmą su kitais savanoriais, budėjimo koordinatoriais.

 

„Sąmoningai nesiekiau karjeros pačioje savanorystėje ir iš anksto nieko neplanavau – tai vyko natūraliai. Tiesiog įsitraukdavau į veiklas, nes jos man įdomios, motyvuojančios, o mano įgūdžius, kylančias kompetencijas pastebėdavo „Vaikų linijos“ darbuotojai ir pasiūlydavo eiti toliau“, – pasakoja L. Juozulynas ir priduria, kad didžiausias paskatinimas ir yra žmonės, bendruomenė, gaunamas grįžtamasis ryšys.

 

  Linas Juozulynas_savanoris_2.jpg  
 

Linas Juozulynas, emocinės paramos savanoris

 

 

Per pusmetį nuo savarankiško budėjimo teikiant emocinę paramą vaikams telefonu, jis tapo patyrusiu savanoriu – šis statusas įgyjamas keliant kvalifikaciją, tobulinant kompetencijas, laikantis etikos taisyklių ir pan. Vėliau baigė „Vaikų linijos“ internetinių mokymus, dar vėliau – laiškų mokymus, pradėjo budėti kaip internetinio konsultavimo savanoris. Galiausiai įsitraukė ir į parengiamųjų kursų organizavimą bei tapo naujų savanorių mokytoju.

 

„Kai matau, kad galiu padėti ne tik skambinantiems ar rašantiems vaikams juos išklausydamas, bet ir dalindamasis savo žiniomis bei patirtimi per naujų savanorių mokymus, jaučiu didelį pasitenkinimą. Atsimenu, kaip pats laukdavau tų vakarų, kuomet vykdavo parengiamieji kursai, todėl labai smagu, kad dabar galiu prisidėti kurdamas tą jausmą, formuodamas besimokančiųjų vertybes, kurias jie vėliau panaudos konsultuodami“, – apie motyvaciją kalba Linas. 

 

 

Savanoriai yra laimingesni ir sveikesni

 

Verta paminėti savanorystės naudą emocinei ir fizinei paties savanorio sveikatai. Mokslininkai teigia, kad savanoriškai skiriant laiko, įgūdžių ir energijos padėti kitiems, ne tik darote gerą darbą, bet ir gaunate daug asmeninės naudos:

  • Galite susirasti naujų draugų ir taip stiprinti savo socialinių ryšių tinklą – tai padeda kurti tvirtą paramos sistemą, kuri, savo ruožtu, apsaugo nuo depresijos, vienišumo, padeda mažinti stresą, nerimą, pyktį.
  • Gerinate savo bendravimo įgūdžius.
  • Puoselėjate laimės jausmą. Matuodami hormonų lygį ir smegenų veiklą, mokslininkai išsiaiškino, kad galimybė padėti kitiems, teikia didžiulį malonumą: kuo daugiau duodate, tuo laimingesni jaučiatės.
  • Didinate pasitikėjimą savimi. Darydami gera kitiems, jaučiate savo veiklos ir siekiamo tikslo prasmę. Tai suteikia pasididžiavimo, tapatumo jausmą. Kuo geriau jausitės, tuo didesnė tikimybė, kad teigiamai žvelgsite ir į savo gyvenimą, ateities planus.
  • Įgyjate tikslą gyvenime. Nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ar gyvenimo situacijos, savanorystė gali padėti atitraukti mintis nuo kasdienių rūpesčių, teigiamai emociškai stimuliuoti ir suteikti jūsų gyvenimui daugiau gerų įspūdžių.
  • Palaikote fizinę savo sveikatą. Tyrimai rodo, kad savanorystei savo laiko skiriantys žmonės mažiau skundžiasi aukštu kraujospūdžiu, jų gyvenimo trukmė ilgesnė. Vyresnio amžiaus savanoriai linkę daugiau vaikščioti, lengviau susidoroja su kasdienėmis užduotimis, turi geresnius mąstymo įgūdžius. Savanoriška veikla taip pat gali sumažinti lėtinio skausmo simptomus ir širdies ligų riziką.

 

Svarbu paminėti, kad šiomis naudomis pasižymi ne vienkartinė savanorystė, o ilgalaikė. Tyrimai parodė, kad teigiamas pasekmes jaučia žmonės, savanorystei skiriantys 2–3 valandas per savaitę (arba apie 100 valandų per metus). Taip pat labai svarbu, kad veikloje žmogus matytų prasmę ir savanoriautų nuoširdžiai, o ne bandydamas įveikti dar vieną užduotį iš privalomų veiklų sąrašo.

 

Visą straipsnį skaitykite Euroguidance.lt

Nori tapti „Vaikų linijos“ savanoriu, registruokis į atrankas dabar. Jau rugsėjo mėnesį prasidės naujų savanorių parengiamieji kursai. 

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI