15foto.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

MŪSŲ NAUJIENOS

„Vaikų linijos“ 2022-ųjų veiklos ataskaita

2023-04-20 16:27:16

 

Jau 25-erius metus „Vaikų linija“ išklauso ir palaiko vaikus tokius, kokie jie yra. Šiandien, kaip ir emocinės paramos tarnybos darbo pradžioje, vaikai skambina dėl kylančių sunkumų santykiuose su tėvais, su bendraamžiais, dėl patyčių. Mat laikui bėgant fundamentalūs dalykai nesikeičia: vaikai yra labai priklausomi nuo visos savo aplinkos, nuo tėvų gebėjimo atliepti jų emociniams poreikiams, nuo bendraamžių priėmimo ir pan.

 

Tačiau pastarieji keleri metai visuomenei atnešė naujų patirčių. Pandemija paralyžiavo įprastą gyvenimą, sukėlė daug nerimo, vaikams nebeliko įprastų būdų socializuotis, bendrauti – per šį laikotarpį savižudybės tema pakilo į dažniausiai minimų temų viršūnę. Didelį nesaugumo jausmą sukėlė ir prieš daugiau nei metus prasidėjęs karas Ukrainoje – vaikai nerimavo dėl to, kas būtų, jei kas nors panašaus nutiktų ir Lietuvoje. Ypač daug nerimo, baimės pokalbiuose su „Vaikų linija“, vaikai ir paaugliai išsakė metų pradžioje, šiandien jo girdime mažiau.

 

Vaikus ir paauglius išklauso ir drauge atsakymų į rūpimus klausimus ieško emocinės paramos savanoriai – „Vaikų linijoje“ savanoriauja per 400 įvairių profesijų, patirties ir amžiaus žmonių iš visos Lietuvos ir net iš užsienio. 2022 m. savanoriai budėjo 28 180 val.

 

 

IG_veiklos ataskaita 2022.png skambučiai_2022.jpg
chatas_2022.jpg laiškai_2022.jpg

 

8 iš 10 konsultacinių pokalbių „Vaikų linijoje“ vyksta su 11–18 metų paaugliais – tiek susirašinėjant pokalbiais internetu, tiek telefonu. Į „Vaikų liniją“ kiek dažniau kreipiasi mergaitės.

 

 

Svarbiausi 2022 momentai:

 

  • Internetinių pokalbių darbo laiką vis plečiame. Nuo 2022 metų kovo budime ir savaitgaliais, o nuo spalio 1 d. internetinių pokalbių budėjimų apimtis beveik padvigubinome ir emocinę paramą teikiame 4 linijomis po 6 val. kasdien nuo 17 iki 23 val.
  • 2022 metais darbą pradėjo „Vaikų linijos“ Patarėjų komanda. Tai penkiolikos paauglių, kurių amžius nuo 12 iki 18 metų, grupė. Jie dirba kartu su „Vaikų linija“, kad padėtų geriau atliepti vaikų ir paauglių poreikiams. Patarėjų komanda prisideda savo įžvalgomis priimant sprendimus, kaip komunikuoti su vaikais, suprasti jų pasaulį ir pelnyti didesnį pasitikėjimą.
  • Drauge su „Pokalbių gidu“ sukūrėme komunikacinį žaidimą paaugliams ir vaikams „Pažink mane“, kuris padeda stiprinti ryšį, atrasti raktą į atvirą, pagarbų bendravimą.
  • BE PATYČIŲ. Bendradarbiavome su lietuviško filmo „Drugelio širdis“ kūrėjais – mokykloms buvo paruoštos gairės, kaip po filmo peržiūros su vaikais kalbėtis apie patyčias, apie draugystės galią, inicijuotas kūrybiškas konkursas moksleivių klasėms.
  • Mokykloms siūlėme pagilinti darbuotojų kolektyvų bei mokinių tėvų žinias apie patyčias ir sustiprinti reagavimo į jas įgūdžius „Vaikų linijos“ specialistų vedamuose mokymuose. Savo patirtimi ir įžvalgomis dalijomės įvairiuose renginiuose ir žiniasklaidos priemonėse.
  • FRIENDS. Per 2022 m. prie programos vykdymo savo lėšomis prisijungė 4 mokyklos iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Taip pat tęsiame bendradarbiavimą su FRIENDS organizacija Švedijoje. Šiemet kartu su kitomis šiaurės šalimis partnerėmis užbaigėme dvejų metų bendrą projektą apie seksualinį priekabiavimą.
  • SAUGESNIS INTERNETAS. Drauge su partneriais (LMNŠC, RRT, „Langas į ateitį“) vykdome saugesnio interneto projektą, kuriame „Vaikų linijos“ funkcija – teikti emocinę paramą vaikams ir paaugliams dėl klausimų, susijusių su sunkumais internete.
  • Vykdėme dvi viešinimo kampanijas: žinomumo didinimo „Milžiniška misija“ ir savanorių pritraukimo „Vidinė šviesa“.
  • Jubiliejinius metus vainikavo renginys nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje „Vaikų linija. 25 metus girdime ir palaikome“.

 

Skaitykite visą „Vaikų linijos“ 2022 metų veiklos ataskaitą. 

 

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI