15foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

Kampanija BE PATYČIŲ

 

BE PATYCIU_WITHOUT BULLYING LOGO (1).jpg

Kampanija BE PATYČIŲ – nuo 2004 metų „Vaikų linijos“ vykdoma smurto ir patyčių prevencijos kampanija, kuria siekiama kurti saugesnę aplinką vaikams ir suaugusiems, atkreipti visuomenės dėmesį į šios problemos svarbą ir siūlyti jos sprendimo būdus. Kampanijos BE PATYČIŲ interneto svetainė bepatyciu.lt.

 

PAGRINDINIAI KAMPANIJOS BE PATYČIŲ TIKSLAI:

 

  • vykdyti švietėjišką veiklą, nukreiptą į mokyklų darbuotojus, mokinius bei jų tėvus;
  • kartu su partneriais keisti visuomenėje paplitusias patyčioms palankias nuostatas ir edukuoti visuomenę, kaip tinkamai reaguoti į patyčias ir jas stabdyti;
  • bendradarbiauti su užsienio patyčių prevencijai skirtomis iniciatyvomis ir adaptuoti Lietuvai gerąją patyčių prevencijos patirtį, kuri leidžia efektyviai spręsti patyčių problemą.

 

KAMPANIJOS BE PATYČIŲ VEIKLOS:

 

Švietėjiškų renginių organizavimas – konferencijų, mokymų, seminarų vaikams, tėvams, mokyklų darbuotojams organizavimas bei vedimas.

 

Iniciatyvų, skirtų sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, inicijavimas – iki 2021 kovo mėnesio buvo organizuojamas Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ.

 

Metodinės medžiagos ruošimas bei platinimas. Kuriama ir pristatoma naudoti nemokamai informacinė medžiaga, knygos apie patyčių prevenciją, edukaciniai filmukai, lankstinukai bei plakatai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į patyčių problemą ir siūlyti sprendimo būdus.

 

Bendradarbiavimas su žiniasklaida, platinant informacinius pranešimus spaudai, komentuojant su patyčiomis bei patyčių prevencija susijusius klausimus, iškeliant patyčių problemą visuomenės dėmesiui.

 

Tyrimų apie patyčias vykdymas, stebėjimas bei jų rezultatų sklaida.

 

Bendradarbiavimas su kitomis organizacijomis, besirūpinančiomis smurto ir patyčių prevencija, konsultavimas atsakingų valstybės institucijų, skatinant įsitraukti į patyčių problemos sprendimą. 

 

Bendradarbiavimas su kitų šalių partneriais ir iniciatyvomis, siekiančiomis mažinti patyčių paplitimą (Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“).

 

Daugiau apie kampaniją BE PATYČIŲ, patyčių prevenciją ir informacijos apie patyčias, skirtos vaikams, tėvams ir mokyklų darbuotojams, rasite informacinėje svetainėje bepatyciu.lt.

 

„Vaikų linijos“ sukurtus edukacinius filmukus, socialines reklamas ir vaizdo klipus apie patyčių prevenciją rasite „Vaikų linijos“ „Youtube“ kanale.

 

Naujienas apie kampaniją BE PATYČIŲ kviečiame sekti kampanijos BE PATYČIŲ „Facebook“ paskyroje.

 

Norite prisidėti prie kampanijos BE PATYČIŲ veiklų? Parašykite mums bepatyciu@vaikulinija.lt

 


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI