Projektas „Saugesnis internetas“
Nuo 2011 m. liepos mėn. „Vaikų linija“ prisijungė prie projekto "Saugesnis internetas" vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal Europos Komisijos programą.
„Vaikų linija“, vykdydama šį projektą, atlieka tokias funkcijas:
- telefonu ir internetu teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, seksualiniu viliojimu, žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi, naudojantis interneto technologijomis.
Saugesnio interneto projektą („Safer Internet Centre Lithuania: draugiskasinternetas.lt II“) pagal CEF Telecom 2015-1 – Europos infrastruktūros tinklų priemonės Saugesnio interneto programą Lietuvoje įgyvendina 4 partneriai: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį“ ir „Vaikų linija“.
![]() |
|
Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos programos "Saugesnis internetas"lėšomis ir priklauso tinklui Insafe-INHOPE. |
Projekto „Saugesnis internetas“ partneriai:
|
||||
|
||||
![]() |
Vykdydama projektą „Saugesnis internetas“, „Vaikų linija“ taip pat siekia informuoti suaugusiuosius ir vaikus apie galimas grėsmes ir pavojus internete, o taip pat kviečia kreiptis pagalbos, susidūrus su sunkumais virtualioje erdvėje. Šiam tikslui kuriamos ir pristatomos viešam naudojimui įvairios informacinės priemonės.
-
„Vaikų linijos“ filmukas „Virtualioje erdvėje bendrauk saugiai!“
Ar tau teko susidurti su patyčiomis elektroninėje erdvėje? Išgyventi jausmą, kad nė minutės negali išbūti be interneto? Svarstyti, ar eiti į pasimatymą su tik iš „Facebook'o“ pažįstamu draugu?.. Nelik vienas su klausimais ar sunkumais, kylančiais virtualioje erdvėje! Pasidalink jais su suaugusiu, kuriuo pasitiki arba skambink į „Vaikų liniją“ telefonu 116 111, parašyk laišką ar žinutę arba dalyvauk diskusijose.
-
„Vaikų linijos“ filmukas „Elektroninės patyčios. Ar žinai, kaip jas sustabdyti?“
Filmukas atskleidžia elektroninių patyčių reiškinį, pasekmes bei sprendimo būdus. Filmuke pateikiamos rekomendacijos vaikams, iš kurių tyčiojamasi, stebėtojams bei patyčių iniciatoriams. Dienoraščio forma pateiktas pasakojimas leidžia suprasti, kaip patyčių situaciją regi patys vaikai.
-
„Vaikų linijos“ filmukas „Omanto problemų topas: pasidalinus sunkumais, tampa lengviau“
Nesutari su tėvais? Nuvylė draugai? Patiri patyčias internete? Vlogeris Omantas pristato savo problemų šešetuką ir prisipažįsta, kad pasidalijus sunkumais – pasidaro kur kas lengviau. Vaikai ir paaugliai skatinami taip pat netylėti, bet papasakoti apie savo sunkumus suaugusiems, kuriais pasitiki, arba „Vaikų linijai“.
-
„Vaikų linijos“ filmukas „Sportuok BE PATYČIŲ: išdrįsk būti herojumi!”
-
„Vaikų linijos“ filmukas „Sportuok BE PATYČIŲ: stabdyk patyčias ramia reakcija ir humoru!“
-
„Vaikų linijos“ filmukas „Sportuok BE PATYČIŲ: būk stiprus kreiptis pagalbos!“
Profesionalūs Lietuvos krepšininkai kviečia paauglius stabdyti patyčias, stiprinti komandinę dvasią ir siekti pergalių vieningai ir draugiškai.
-
„Vaikų linijos“ socialinė reklama-socialinis eksperimentas „Merūnas Vitulskis: „Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok!“
-
„Vaikų linijos“ socialinė reklama-socialinis eksperimentas „Vilija Matačiūnaitė: „Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok!“
-
„Vaikų linijos“ socialinė reklama-socialinis eksperimentas „Donatas Montvydas: „Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok!“
„Vaikų linijos“ socialinė kampanija „Neleisk sunkumams užaugti“ kviečia ir drąsina vaikus pasakoti apie savo išgyvenimus artimiesiems arba „Vaikų linijai“, o suaugusiuosius skatina skirti daugiau dėmesio ir laiko pokalbiams su vaikais.
Išgyvenant kiekvieną sunkumą, vaikui labai svarbu sulaukti suaugusiųjų išklausymo ir palaikymo. Kai taip nenutinka ir problema nesprendžiama, sunkumų daugėja, o vaiko išgyvenimai stiprėja ir galiausiai tai gali baigtis mintimis apie savižudybę ar net bandymu nusižudyti.
Kampanijos „Neleisk sunkumams užaugti!“ idėja atskleista socialiniu eksperimentu: trys žinomi dainininkai (Vilija Matačiūnaitė, Donatas Montvydas ir Merūnas Vitulskis) kiekvienas susitiko su 15 vaikų ir paauglių ir kiekvienam jų uždavė po keturis rimtus klausimus. Eksperimento dalyviai savo atsakymus užrašė ant lapelių ir sumetė juos į vieną indą. Siekiant užtikrinti kiekvieno vaiko anonimiškumą, vaikų buvo prašoma garsiai perskaityti ne savo atsakymus. Jausdamiesi saugūs, vaikai prieš kamerą skaitė apie sunkiausias jų gyvenimo situacijas, pasidalijo tuo metu išgyventais jausmais ir savo lūkesčiais dėl artimų suaugusiųjų elgesio.
-
„Vaikų linijos“ filmukas „Kaip man gali padėti „Vaikų linija“
Istorija, kaip „Vaikų linija“ gali padėti, užklupus sunkumams. Sužinok, kokios pagalbos gali sulaukti ir pasidalink tuo, kas tave slegia su „Vaikų linija“!
-
„Vaikų linijos“ trumpo metro filmas „Iš mano lūpų – į tavo širdį“
„Vaikų linija“, minėdama 20-ies metų veiklos sukaktį, pristatė trumpo metro filmą „Iš mano lūpų – į tavo širdį“. Kaip gimė „Vaikų linijos“ idėja? Kokie žmonės augina „Vaikų liniją“? Kokią savanorystės „Vaikų linijoje“ prasmę jaučia čia dirbantys savanoriai konsultantai? Kodėl „Vaikų linijos“ komandai svarbu išklausyti sunkumus išgyvenančius vaikus? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsako šis filmas.
Norėdami prisidėti prie projekto „Saugesnis internetas“ veiklų, tapti jų finansiniais rėmėjais ar paremti paslaugomis, susisiekite su mumis: tel. 8 64716810, el. paštas audre@vaikulinija.lt!