15foto.jpg
Savanorė Neringa: „Vaikų linija“ man suteikė reikalingų žinių apie vaikus ir paauglius, čia radau būrį smagių ir įdomių bendraminčių. Mano vaikai didžiuojasi, kad jų mama yra „Vaikų linijos“ savanorė."

Iš tavęs tyčiojasi socialiniuose tinkluose?

Ten, kur vyksta žmonių bendravimas – ten kyla ir įvairiausių su bendravimu susijusių iššūkių. Ne išimtis ir socialiniai tinklai. Matyt žinai, kad juose gali ne tik smagiai praleisti laiką, pabendrauti su tau įdomiais žmonėmis, bet ir susilaukti žeminančių ar skaudinančių žinučių, tavo įrašų „repost‘ų“ su nemaloniais komentarais ar susidurti su kitokiu netinkamu elgesiu.

 

Jei susidūrei su žeminimu socialiniuose tinkluose:

 

  • Išsaugok žinučių ekrano nuotraukas.
  • Apie patiriamas patyčias pranešk soc.tinklo administratoriams ir/arba blokuok tuos, kurie žemina.
  • Ieškok palaikymo ir kreipkis pagalbos į savo draugus ar artimuosius, o galbūt ir į „Vaikų liniją“.
  • Pasakyk apie patiriamas patyčias suaugusiems, kuriais pasitiki. Dažnai suaugusių įsikišimas padeda išspręsti patyčias.
  • Jei stebi internete vykstančias patyčias, žinok, kad ir tu įvairiais būdais gali nepalaikyti patyčių ir neprisidėti prie jų („nelike‘indamas“, nesidalindamas žeminančiais komentarais, parodydamas nepritarimą tokiam elgesiui, palaikydamas žmogų, iš kurio tyčiojamasi).

 

Daugiau apie elektronines patyčias bei kaip jas įveikti gali sužinoti čia.

 

Jei susidūrei su sunkumais internete, blogai jautiesi ir nežinai, ką daryti – visada gali paskambinti ar parašyti „Vaikų linijai“

 

 Aiste film.jpg

 


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI