• Be patyčių konferencija 2024
  • Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Emocinės paramos savanorystė

  • Nori padėti išklausyti vaikus ir paauglius?
  • Ieškai prasmingos veiklos?
  • Sieki naujų žinių?
  • Vertini naujus įgūdžius, kurie praverčia visose gyvenimo situacijose?

Apie savanorius

Vaikų linijos emocinės paramos savanoriai konsultantai išklauso vaikus ir paauglius telefonu bei internetu priimdami juos tokius, kokie jie yra, kartu su jais ieško būdų, kaip spręsti kylančius sunkumus, skatina vaikus kalbėtis su žmonėmis, kuriais jie pasitiki, ir jeigu reikia, nukreipia pagalbos į kitas tarnybas.

Kas gali tapti Vaikų linijos savanoriu?

Vaikų linijos emocinės paramos savanoriu gali tapti:

Bet kokios specialybės ar išsilavinimo žmogus, ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus.

Svarbiausia turėti motyvacijos ir galimybių skirti dalį savo laiko (maždaug 10 val. per mėnesį) Vaikų linijai.

Jaunesni nei 18 m. asmenys, besimokantys mokykloje, gali pretenduoti tapti Vaikų linijos Patarėjų komandos nariu.

Visos vaikų ir paauglių konsultavimui reikalingos žinios bei įgūdžiai yra įgyjami per parengiamuosius kursus (apie 4 mėn. trukmės). Juose savanoriai teoriškai ir praktiškai išmoksta aktyvaus klausymo, situacijos analizės ir sprendimų ieškojimo, jausmų tyrinėjimo bei įsigilina į vaikams ir paaugliams kylančius sunkumus.

Sužinokite apie skirtingas savanorystės

Vaikų linijoje formas

Telefonu

Emocinės paramos savanoriai, išklausantys vaikus ir paauglius telefonu, budi Vaikų linijos centruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tiek parengiamieji kursai, tiek pats savanoriškas darbas vyksta gyvai – reikia ateiti į Vaikų linijos biurus.

Pokalbiais internetu

Kituose miestuose ar užsienyje gyvenantys žmonės gali tapti internetinių pokalbių savanoriais, teikiančiais emocinę paramą internetu.

Parengiamieji mokymai ir savanoriškas darbas vyksta nuotoliu. Svarbu turėti interneto ryšį, ramią ir privačią erdvę, kur galėtumėte budėti nieko netrukdomi ir išlaikyti pokalbių konfidencialumą, anonimiškumą.

Ilgalaikės savanorystės

nauda

Savanorystė emocinės paramos tarnyboje gali būti labai naudinga tiek pačiam savanoriui, tiek visuomenei. Juk kuo daugiau išklausytų vaikų, tuo emociškai sveikesniais suaugusiais jie tampa.
Štai keletas priežasčių, kodėl savanorystė Vaikų linijoje gali būti ne tik prasminga, bet ir naudinga patirtis:
Vienas iš svarbiausių savanorystės emocinės paramos linijoje privalumų yra galimybė daryti teigiamą poveikį žmonių gyvenimui. Tu gali būti ta išklausanti ausis, neteisianti, o priimanti širdis. Išklausyti vaikai gali pasijusti suprasti, ne tokie vieniši. Taip pat laiku suteikta emocinė parama gali išgelbėti gyvybę – krizinėse situacijose labai svarbu turėti su kuo pasikalbėti, kas galėtų suteikti paramą ir padėti susisiekti su pagalbos tarnybomis.
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti keista, bet pagalbos teikimas kitiems gali būti naudingas ir jūsų pačių psichinei ir emocinei sveikatai. Savanorystė gali sumažinti vienišumo ir depresijos jausmą, padidinti savivertę bei gerinti bendrą savijautą.
Savanoriaujant gali prisidėti prie stigmų, susijusios su psichikos sveikata, žmogaus teisėmis, socialinėmis normomis mažinimo ir pagalbos prieinamumo didinimo. Tavo pagarbus buvimas ir palaikymas gali paskatinti vaikus ar paauglius kreiptis pagalbos ir kalbėti apie savo sunkumus.
Savanorystė suveda su bendraminčiais, panašių vertybių žmonėmis. Neretai per savanorišką veiklą užsimezgusios draugystės palaikomos ilgą laiką ar net visą gyvenimą. Jausmas, kad priklausai rūpestingų ir mokančių išklausyti asmenų bendruomenei, yra šildantis, pripildantis teigiamų emocijų.
Savanorystė dažnai atneša pasitenkinimo ir tikslo turėjimo jausmą. Žinojimas, kad padarei teigiamos įtakos kieno nors gyvenimui, gali būti nepaprastai naudingas ir pripildantis gerumo.
Emocinės paramos savanorystė gali padėti išsiugdyti didesnę empatiją ir supratimą, su kokiais sunkumais ar iššūkiais susiduria vaikai ir paaugliai. Tai gali paskatinti ir paties savanorio asmeninį augimą, praplėsti žvilgsnį už savo socialinio burbulo ribų. Ši patirtis formuoja gilesnį ryšį su mūsų visuomene.
Emocinės paramos ar veiklos savanorystės patirtis gali svariai papildyti tavo gyvenimo aprašymą. Ar žinojai, kad darbdaviams minkštosios (asmeninės) potencialių darbuotojų savybės yra taip pat svarbios, kaip ir profesiniai įgūdžiai? Aktyvaus klausymo įgūdžiai, noras prisidėti prie visuomenės gerovės, empatija ir bendradarbiavimo įgūdžiai gali būti patrauklūs darbdaviams.
Emocinės paramos savanorystė reikalauja aktyvaus klausymosi, efektyvaus bendravimo ir empatijos. Šie įgūdžiai yra vertingi ne tik savanoriškame darbe, bet ir asmeniniame bei profesiniame gyvenime.
Savanoriaujant emocinės paramos linijoje tu prisidedi prie saugesnės, atviros ir labiau palaikančios visuomenės, kurioje žmonės jaučiasi galintys kreiptis pagalbos.
Apibendrinant galima pasakyti, kad savanorystė emocinės paramos tarnyboje gali būti neįtikėtinai naudinga ir patiems savanoriams – tai auginanti ir asmeninę gerovę puoselėjanti patirtis. Tai galimybė teigiamai pakeisti pasaulį tuo pat metu įgyjant vertingų įgūdžių ir įkvepiančios patirties.
Start Typing