• Be patyčių konferencija 2024
  • Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Sekstingas

Sekstingas

„Sexting” yra terminas, atsiradęs Australijos spaudoje, maždaug prieš 2 metus. Šis terminas apibūdina elgesį, kai dalijamasi asmenine seksualine patirtimi, intymiais vaizdais naudojantis technologijomis. Dažniausiai – per mobiliuosius telefonus, bet taip pat tai gali vykti ir internete, t.y. el.paštu, socialiniuose tinkluose, pažinčių svetainėse, kt.

Payzdžiai

Mokiniai patys šio reiškinio neįvardija, kaip sekstingas, todėl gali nesuprasti termino reikšmės. Ši sąvoka padeda suaugusiems susišnekėti. Lietuvoje aiškaus termino tam neturime.

Vaizdai gali būti platinami sąmoningai ar netyčia, pavyzdžiui, po telefono vagystės. Dažniau atliekami sąmoningi veiksmai, t.y. savanoriškai siunčiami vaizdai, nuotraukos, tačiau neretai jie yra spontaniški, t.y. nepagalvojama apie tai, kas vyks su šia informacija toliau.

Dažniausia sekstingo forma – merginos siunčia seksualizuotas savo nuotraukas.

Problema – tai tampa tada, kai nuotraukos yra dedamos viešai socialiniuose tinkluose arba yra kitaip išplatinamos. Pavyzdžiui, mokykloje ant sienų kažkas iškabino vienos mokyklos 12-okės nuotraukos, kurioje ji apsinuoginusi. Tą nuotrauka mergina buvo nusiuntusi savo vaikinui, kaip ji išplito mokykloje – nėra aišku.

150 150 Vaikų linija
Pasidalinkite:
Start Typing
116 111