Savanorių istorijos

Vaikų linijoje dirbantys savanoriai nuoširdžiai prisipažįsta, kad ši ilgalaikė savanorystė – puiki bendravimo mokykla, kurioje įgytos žinios sėkmingai pritaikomos tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime.

Vieni savanoriai džiaugiasi veikla, kurioje mato prasmę, kiti vertina savanoriavimo patirtį kaip turinčią pridėtinę vertę jų gyvenimo aprašymui, treti pastebi, kad po kursų geriau susikalba su savo pačių vaikais, ketvirti – įžvelgia teigiamų pasikeitimų savo santykiuose su draugais ir kolegomis, penkti čia atrado naujų draugų ir bendraminčių.

Projektas „Savanorystės Vaikų linijoje“ skatinimas: naujų savanorių pritraukimas, esamų savanorių kvalifikacijos kėlimas bei motyvavimas” yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Kviečiame išgirsti ir perskaityti savanorių mintis apie darbą Vaikų linijoje tiesiai iš jų pačių lūpų.

Viktorija

Į Vaikų liniją savanoriauti atėjau be jokių lūkesčių, o savo sprendimo teisingumu įsitikinu kasdien,jau penkerius metus būdama joje.
Isimena nuoširdūs „ačiū“ ir visi sunkumai bei džiaugsmai, kuriuos išgyvena vaikai.
Tai labai tikra.

Viktorija

Raimonda

Savanoriaujant man atsivėrė naujas in neatrastas pasaulis, kuriame teko išeiti iš komforto zonos ir pasižiūrėti į viską iš kitos pusės.
Sužavėjo vaikų drąsa ir kūrybiškumas. Tuo pačiu supratau, kad yra daug nelengvų jausmų išgyvenančių vaikų ir paauglių, kurie tiesiog neturi su kuo pasikalbėti.

Raimonda

Kristina

Visiškai to nesitikėdama labai daug išminties gavau – tai padeda visose gyvenimo srityse. Supratau, kad svarbiausia yra atidžiai klausyti, gilintis į kiekvieną žodį ir nežarstyti patarimų. Kiekvienas galime rasti sprendimus, jei tik turime šalia supratingą klausytoją.

Kristina

Ingrida

Pradžioje buvo šiek tiek neramu, ar spėsiu derinti darbus, šeimą ir savanorystę, ar nebus per sunku emociškai kalbėti su vaikais apie jų sunkumus. Po dvejų savanorystės metų galiu drąsiai teigti, kad pokalbiai su vaikais mane pačią labai augina dvasiškai, stiprina emociškai. Jausmas, kai išgirsti „Ačiū, man dabar ramiau pakalbėjus”, yra fantastiškas.
Ir tikrai spėju viską derinti, nes noras savanoriauti – didžiulis.
Atvira širdimi visiems rekomenduoju.

Ingrida

Evaldas

Savanorystė Vaikų linijoje įnešė daugiau prasmės mano gyvenime, supratimo apie kitus ir save patį, padėjo tarp logikos ir racionalumo rasti vietos ir empatijai. Svarbiausia – leido įsitikinti, kaip svarbu sugebėti išklausyti ir kaip vaikams to reikia.

Evaldas

Goda

Labiausiai įsimena vaikų padėkos už pokalbį, prisipažinimai, kad jaučiasi geriau, nusiramino.

Goda

Edita

Kiekvienas turime 24 val. per parą, kurias paskirstome tam, kas mums svarbu. Aš pasirinkau savanorystę Vaikų linijoje. Po kiekvieno budėjimo jaučiuosi vis labiau motyvuota, nes žinau, kad kai kažkam reikėjo – buvau šalia.

Edita

Dovilė

Kiekvienas pokalbis su vaikais yra svarbus. Vaikai nori kalbėtis apie tai, kas jiems svarbu, tačiau kasdienybėje jie dažnai jaučiasi neišklausyti.

Dovilė

Brigita

Gali išklausyti šimtus patirčių ir išgyvenimų, tačiau tik savo kailiu patyręs, supranti savanorystės naudą ir svarbą. Po širdį palietusio pokalbio savo akimis pamačiau, kokia Vaikų linija yra reikalinga. Supratau, kad kai kuriems vaikams ši emocinė parama yra labai svarbi gyvenimo dalis, kartais galinti net padaryti įtaką jų ateities planams.

Brigita

Brigita

Savanorystė Vaikų linijoje pirmiausia man suteikė galimybę atverti širdi ir mokytis išgirsti kiekvieną, kuris kreipiasi.
Su laiku pastebiu savyje vis mažiau išankstinių nuostatų ar vertinimų – kiekvieno istorija unikali ir niekada nebūna tik balta ar juoda.

Brigita

Aisidora

Dabar esu daug empatiškesnis, supratingesnis žmogus, nei buvau prieš 3 metus.
Manau, kad savanorystė Vaikų linijoje leido išmokti pažinti žmogų ir priimti jį tokį, koks jis yra.

Aisidora
Start Typing
Skambinti Vaikų linija 116111 116 111