• Be patyčių konferencija 2024
  • Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Vasara su vaikais

Vasara su vaikais

Vasara – ypatingas metas. Jos laukiame, kad pailsėtume, prikauptume jėgų, pabūtume su artimaisiais. Vasara neretai yra ir laukiamiausias vaikų bei paauglių laikas, nes… O taip! Vasarą nėra pamokų, nereikia anksti keltis, ruošti namų darbų ar nerimauti dėl artėjančių atsiskaitymų. Ir nors tėvai kartais nerimauja dėl vaikų vasaros – ką jiems veikti turint tiek laisvo laiko, kaip išrinkti vaikui pačias įdomiausias ir vertingiausias stovyklas, ar užteks šeimai lėšų iškeliauti į norimas atostogas – svarbu žinoti, kad jūsų vaikams įdomiai vasarai užtenka žymiai mažiau, nei mes, suaugusieji galvojame.

Ko vaikams reikia, kad jų vasara būtų puiki:

Ryšio su jumis

Ryšio su bendraamžiais

Mažų momentų, kurie kelia nuostabą

Tingių nieko neveikimo dienų, kurių metu jie gali kurti, fantazuoti ar tiesiog ilsėtis nuo įprasto mokyklinio ritmo

Veiklų, kurios padeda augti ir jaustis galinčiu

Planuodami veiklas su vaikais vasarą, atsižvelkite į jų raidos ypatumus:

1

Ikimokyklinukai

Mažiems vaikams – ikimokyklinukams – tikrai nereikia daug naujų veiklų ir įspūdžių. Jiems labai svarbu saugumas ir atpažįstamumas, veiklos, kurios leidžia laisvai žaisti ir fantazuoti bei žmonės su kuriais jiems saugu, smagu būti. Tad mažiesiems tikrai labiau patiks pažįstama smėliadėžė ar paprasčiausios maudynės nei naujų įspūdžių gaudymas nepažįstamame mieste.

2

Pradinių klasių vaikai

Pradinių klasių vaikams itin svarbu bendros veiklos su suaugusiais ir įvairių įgūdžių ugdymas – jiems smagu su suaugusiais žaisti futbolą ar krepšinį, lavinti badmintono įgūdžius, pasigrumti su tėčiu ar mama, išbandyti naujas veiklas ar tyrinėti naujas erdves.

3

Paaugliai

Paaugliai turi stipresnį autonomijos ir galios poreikį, jiems itin svarbus bendras laikas su bendraamžiais. Tad jiems yra svarbios galimybės patiems nuspręsti, kuo užsiimti, turėti savo balsą šeimoje, jausti, kad jų laisvalaikio idėjos ar mintys dėl bendros šeimos veiklos yra išgirstamos ir vertinamos. O taip pat svarbu galimybės daugiau laiko leisti su jiems svarbiais bendraamžiais.

Idėjos, ką nuveikti

Toliau rasite keletą konkrečių idėjų, ką vasarą veikti kartu su savo vaikais ir paaugliais – kad turėtumėte laiko pabūti kartu, puoselėti tarpusavio ryšį ir patirti taip reikalingas mažas nuostabos akimirkas.

Vasara yra mėgavimosi metas – kokia nepaprastai skani pirmoji (o gal paskutinioji?) braškė, kaip gera po metų pertraukos vėl išgirsti jūros ošimą ar užuosti sūrstelėjusį jūros kvapą.

Darykite su savo vaikais bendrą sąrašą nuostabių dalykų, į kurį kiekvienas galite įtraukti tuos momentus, kurie yra ypatingi ar malonūs, akimirkas, kurias norisi sustabdyti (pvz. šokoladinių ledų skonis burnoje, pirmą kartą įmerktos kojos į vandenį, rytas, kai pabundu ir žinau, kad šiandien niekur nereikia skubėti). Pakabinkite sąrašą matomoje vietoje ir galite jį pildyti kiaurus metus.

Juk vasara toks tinkamas tam metas:

  • žiūrėkite su vaikais į debesis ir jų formas, dalykitės, ką matote, kurkite debesų istorijas;
  • stebėkite paukščius ir bandykite atpažinti, kas čiulba;
  • rinkite žoleles arbatoms;
  • statykite būstinę;
  • surenkite pikniką ar žygį ir pakvieskite prisijungti savo vaiko ar paauglio draugus.

Pastatykite namelį medyje, fėjų namus ar vigvamą, pakabinkite hamakus, kuriuose galima tingiai drybsoti ar švelniai pasisūpuoti. O lietingą dieną pasistatykite fortą namų svetainėje iš kėdžių, stalų, pagalvių ir paklodžių.

Dėliokite kartu didelę dėlionę, su paaugliais žaiskite kortų žaidimus, žaiskite šaradas, kelionėse spėliokite žodžius ar kartu kurkite juokingus eilėraščius iš atsitiktinių žodžių.

Bandykite visi kartu siekti iššūkio, pvz. artimiausią savaitę ar keletą dienų. Arba sugalvokite, ką naujo norite išmokti ar išbandyti (pvz. nardyti ežere, įkopti aukštai į medį, žaisti tinklinį) ir tai išbandykite.

Galite žaisti lobių ieškojimo žaidimus (pvz. geocaching), nueikite į mieste organizuojamus renginius ir koncertus, kurių vasarą tikrai gausu, atraskite naujas vietas, kur galima išgerti naujos šaltos arbatos ar suvalgyti dar neragautų ledų.

150 150 Vaikų linija
Pasidalinkite:
Start Typing
116 111