Vaikų linijoje savanoriai yra tie žmonės, kurie kasdien atsiliepia į šimtus vaikų skambučių ir susirašinėjimų internetu. Kalbėdamiesi su vaikais savanoriai…
Savanorystė emocinės paramos tarnyboje gali būti labai naudinga tiek pačiam savanoriui, tiek visuomenei. Juk kuo daugiau išklausytų vaikų, tuo emociškai…
Vaikų linija pradeda naujas savanorių atrankas. Suaugusieji gali rinktis iš dviejų savanorystės formų: tapti emocinės paramos konsultantu, kuris atsiliepia į vaikų skambučius arba konsultuoja internetu, arba jungtis prie veiklos savanorių komandos Vilniuje. 12–18 metų paaugliai taip pat gali tapti Vaikų linijos savanoriais – rudenį prasidės atranka į Patarėjų komandą.
Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metus dirba mokytojo padėjėja, pradėjo studijuoti pedagogiką, taip pat savanoriauja ir dirba „Vaikų linijoje“ – ji veda mokymus naujiesiems savanoriams bei yra budėjimų koordinatorė.
Emocinę paramą teikianti „Vaikų linija“ stiprina savanorių gretas ir kviečia prisijungti prie prasmingos veiklos, kurią vykdo jau 25 metus – išklauso vaikus ir paauglius, kuriems reikia pagalbos. Per dieną savanoriai konsultantai atsiliepia į beveik 300 vaikų ir paauglių kreipimųsi. Pasikalbėti vaikai nori įvairiomis temomis – apie santykius su bendraamžiais, tėvais, vienišumą, nerimą, patyčias, savižudybę, valgymo sutrikimus, lytinį tapatumą ar seksualinę orientaciją, mokyklą ir kt. Būna, kad vaikai skambina ir testuodami, norėdami įsitikinti, kad kalbėti „Vaikų linijoje“ tikrai saugu.