Savanorystė emocinės paramos tarnyboje gali būti labai naudinga tiek pačiam savanoriui, tiek visuomenei. Juk kuo daugiau išklausytų vaikų, tuo emociškai sveikesniais suaugusiais jie tampa.
Štai keletas priežasčių, kodėl savanorystė „Vaikų linijoje“ gali būti ne tik prasminga, bet ir naudinga patirtis pačiam savanoriui:
- Pagalba kitiems. Vienas iš svarbiausių savanorystės emocinės paramos linijoje privalumų yra galimybė daryti teigiamą poveikį žmonių gyvenimui. Jūs galite būti ta išklausanti ausis, neteisianti, o priimanti širdis. Išklausyti vaikai gali pasijusti suprasti, ne tokie vieniši. Taip pat laiku suteikta emocinė parama gali išgelbėti gyvybę – krizinėse situacijose labai svarbu turėti su kuo pasikalbėti, kas galėtų suteikti paramą ir padėti susisiekti su pagalbos tarnybomis.
- Psichinės sveikatos stiprinimas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti keista, bet pagalbos teikimas kitiems gali būti naudingas ir jūsų pačių psichinei ir emocinei sveikatai. Savanorystė gali sumažinti vienišumo ir depresijos jausmą, padidinti savivertę bei gerinti bendrą savijautą.
- Stigmos mažinimas: Savanoriaudami galite prisidėti prie stigmų, susijusios su psichikos sveikata, žmogaus teisėmis, socialinėmis normomis, mažinimo ir pagalbos prieinamumo didinimo. Jūsų pagarbus buvimas ir palaikymas gali paskatinti vaikus ar paauglius kreiptis pagalbos ir kalbėti apie savo sunkumus.
- Bendruomenė ir ryšių kūrimas. Savanorystė suveda jus su bendraminčiais, panašių vertybių žmonėmis. Neretai per savanorišką veiklą užsimezgusios draugystės palaikomos ilgą laiką ar net visą gyvenimą. Jausmas, kad priklausai rūpestingų ir mokančių išklausyti asmenų bendruomenei, yra šildantis, pripildantis teigiamų emocijų.
- Išsipildymo jausmas. Savanorystė dažnai atneša pasitenkinimo ir tikslo turėjimo jausmą. Žinojimas, kad padarėte teigiamos įtakos kieno nors gyvenimui, gali būti nepaprastai naudingas ir pripildantis gerumo.
- Empatijos ugdymas. Emocinės paramos savanorystė gali padėti išsiugdyti didesnę empatiją ir supratimą, su kokiais sunkumais ar iššūkiais susiduria vaikai ir paaugliai. Tai gali paskatinti ir paties savanorio asmeninį augimą, praplėsti žvilgsnį už savo socialinio burbulo ribų. Ši patirtis formuoja gilesnį ryšį su mūsų visuomene.
- Bendravimo įgūdžių ugdymas. Emocinės paramos savanorystė reikalauja aktyvaus klausymosi, efektyvaus bendravimo ir empatijos. Šie įgūdžiai yra vertingi ne tik savanoriškame darbe, bet ir asmeniniame bei profesiniame gyvenime.
- Įkvėpimas. Nemaža dalis savanorių imasi pokyčių ir savo gyvenime, nes savanorystės patirtis juos įkvepia siekti karjeros psichikos sveikatos, konsultavimo ar kitose su vaikais ar emociniu raštingumu susijusiose srityse.
- Vertingas įrašas CV. Emocinės paramos ar veiklos savanorystės patirtis gali svariai papildyti jūsų gyvenimo aprašymą. Ar žinojote, kad darbdaviams minkštosios (asmeninės) potencialių darbuotojų savybės yra taip pat svarbios, kaip ir profesiniai įgūdžiai? Aktyvaus klausymo įgūdžiai, noras prisidėti prie visuomenės gerovės, empatija ir bendradarbiavimo įgūdžiai gali būti patrauklūs darbdaviams.
- Teigiamas poveikis visuomenei. Savanoriaudami emocinės paramos linijoje jūs prisidedate prie saugesnės, atviros ir labiau palaikančios visuomenės, kurioje žmonės jaučiasi galintys kreiptis pagalbos.
Apibendrinant galima pasakyti, kad savanorystė emocinės paramos tarnyboje gali būti neįtikėtinai naudinga ir patiems savanoriams – tai auginanti ir asmeninę gerovę puoselėjanti patirtis. Tai galimybė teigiamai pakeisti pasaulį tuo pat metu įgyjant vertingų įgūdžių ir įkvepiančios patirties.
Nori ir tu tapti Vaikų linijos savanoriu – registruokis į informacinius susitikimus, kurie vyks nuo 18 val.:
spalio 9 d.
spalio 11 d.
lapkričio 7 d.