Kiek sveria SUNKIOS vaikų mintys?
Vaikų linijos 2024 metų veiklos ataskaita
Turinys

Viduje tuščia… aš nieko nejaučiu. Nesuprantu, ar aš dar gyvenu?
Mane išdavė. Esu niekam nereikalinga, esu čia vienui viena, su savo skausmu… nenoriu taip gyvent…
Vis mažesni vaikai susiduria su dideliais sunkumais
Vizija
Išklausyti ir priimti kiekvieną vaiką, kai jam to reikia.
Misija
Teikti emocinę paramą mokyklinio amžiaus vaikams internetu ir telefonu, priimant kiekvieną vaiką tokį, koks jis / ji yra su atvirumu ir supratingumu.
Edukuoti visuomenę, kokius sunkumus patiria vaikai ir kaip jiems padėti.
Veiklos strateginiai tikslai
Pasakyti vaikams jų kalba, kad Vaikų linija yra patikima, lengvai pasiekiama organizacija, su kuria vaikai gali kalbėtis apie jiems rūpimus dalykus.
Reguliariai edukuoti suaugusius apie patyčias, saugesnį internetą ir plėsti temas.
Išlaikyti savanorių motyvaciją ir įsitraukimą, sukuriant palaikančią ir patogią savanorystės aplinką. Didinti Vaikų linijos darbuotojų skaičių ir stiprinti jų kompetencijas.
Stiprinti Vaikų linijos finansinį savarankiškumą, didinant finansavimą iš juridinių, fizinių asmenų, savo teikiamų paslaugų ir išlaikant projektinio finansavimo įvairovę.
Kuo pasižymėjo 2024 m.
Metų pradžioje pradėjome socialinę kampaniją „Sunkios mintys“, kuri kviečia girdėti vaikus ir nenuvertinti jų patiriamų sunkumų.
Džiaugiamės, kad žinutė pasiekė ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus, kurie pradėjo aktyviau kreiptis emocinės paramos.
- „Sunkių minčių“ kampanija „PR Impact Awards 2024“ apdovanojimuose laimėjo:
II vietą – Socialinė ar rėmimo kampanija kategorijoje.
II vietą – NVO komunikacijos kampanijos kategorijoje.
- „BalticBest 2024“ apdovanojimuose komisija „Sunkių minčių“ kampaniją titulavo kaip vieną efektyviausių Baltijos šalyse.
- „Password 2025“ apdovanojimų finale mažo biudžeto efektyviausios viešojo sektoriaus komunikacijos kampanijos kategorijoje.


14,5 mln.
26 sukurti filmukai
1,37 mln.
3 kartus
40 %
29 %
Kai kurios mintys ir jausmai vaikams yra per sunkūs, kad juos neštų vieni
Deja, ne visi turi supratingų ir palaikančių suaugusiųjų šalia, kurie išgirstų vaikų sunkias patirtis ir suteiktų paramos.
Vaikų linija yra vieta, kur vaikai ir paaugliai gali atsiverti ir būti priimti tokie, kokie yra. 2024 metais kasdien atsiliepėme į beveik 260 vaikų ir paauglių skambučių bei pokalbių internetu.
Kampanija skleidė žinią per tradicinę žiniasklaidą, socialines platformas, nuomonės formuotojus, savanorius ir renginius.








Keliaujantis akmuo

Sunkių minčių akmuo tapo pagrindiniu kampanijos simboliu ir diskusijų apie vaikų emocinius ir psichologinius iššūkius elementu. Kartu su Beata Nicholson ir Lina Baubliene pradėjome iniciatyvą nacionalinės televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ir išsiuntėme sunkių minčių akmenis, pažymėtus grotažymėmis #SunkiosMintys #KeliaujantisAkmuo ir Vaikų linijos logotipu, kad jie skleistų žinią po Lietuvą.
Svarbi visa Lietuva – nuo mažiausių kampelių iki didžiųjų miestų. Kiekvienas vaikas ir kiekvienas jo patiriamas sunkumas yra svarbūs.
Šią žinią skleisti padėjo įvairūs žmonės, organizacijas, įmonės, savivaldybės, turizmo centrai.
Aktualios temos vaikams
Aktualių temų skyrių Vaikų linijos svetainėje nuolat plečiame, pildome vaikams patraukliu turiniu. Vis daugiau vaikų ir su vaikais dirbančių suaugusiųjų atranda šį savipagalbos resursą.

22
10 tūkst.
Aktualių temų puslapių peržiūrų.
825 tūkst.
Aktualių temų peržiūrų soc. medijoje.
10 filmukų
160 tūkst.
Filmukų peržiūrų.
Apie emocijas kalbame vaikams patrauklia forma
Filmukų autorė Deimantė Kiaušinytė
Vaikų atsiliepimai

Labai ačiū kas pakalbėjo. Jaučiuosi gerai nors galvojau, kad rašau nesąmonę 🙂 kad niekas nekalba apie tokias menkas problemas. Didelis ačiū :)))

Ačiū labai kad išklausėte mano problemas, nors nieko apie jus ir nežinau, man jūs jau esate artimas žmogus. Visi, kuriems sunku, galėtų pasikalbėti su šiais nuostabiais žmonėmis, jūs išsaugojate gyvybes.

Kaip visada, Vaikų linija taip stipriai nuramina, kad užtenka nors trumpam parašyti.

Jaučiu didesnį palaikymą iš žmogaus kuris dirba savo darbą, kurio nepažįstu, kuris kalba su manimi kaip su draugu. Didesnį palaikymą negu iš bet ko kito šiuo metu.

Man gera, kad galėjau pasisakyti ir būti savimi. Jaučiuosi išklausyta ir suprasta. ❤️

Atrodo, pradėjau bent šiek tiek kvėpuoti. Man tai labai svarbu. Ačiū❤️🩹
Šis savanoris tikrai mane suprato, davė antrą žvilgsnį į šią situaciją, į kurią įsivėliau ir įtikino, kad viską padariau Gerai kiek galėjau. Ačiū labai 🩷:)

Pasijaučiau 100 kartų geriau, ačiū už tokius nuoširdingus ir malonius, išklausiančius savanorius

sugalvojau kad būtu visai neblogai pasikalbėti. Kaip pirmas kartas tai žiauriai man patiko, norėčiau netgi ir ilgiau pakalbėti 10/10 🫶🫶🫶

Labai patarė, jaučiuosi lyg turiu daugiau vilties kažką keisti.❤️

Nuoširdžiai? Tai tikrai padeda nemaniau, kad kada kreipsiuosi čia, bet štai ir aš, ir man padėjo visa tai.

Labai gera buvo pakalbėti. Akmuo nukrito. Kaip ant sparnų dabar, kad esu normali ir viskas gerai. Pakalbėsiu su tėčiu. Jį labai myliu. Ačiū savanorei !!!

Kaip visada, Vaiku linija man išsigelbėjimas. Kad ne ant tilto eičiau, o į lovą miegoti 🙂 labanakt 🙂
Emocinė parama trumpai
Skambučiai
Atsiliepėme į 81 876 vaikų skambučius.
Galime atsiliepti 8 iš 10 skambučių.
Pokalbiai internetu
Įvyko 10 915 pokalbių internetu.
Tai yra 23 % daugiau nei prieš metus.
Atsiliepiamumo procentas išlieka – 77 %.
Laiškai
Gauta ir atsakyta 470 laiškų.
Nuo 2025 metų sausio emocinė parama laiškais nebeteikiama.
Įvyko lūžis ir 2024 m. emocinės paramos pokalbiais internetu suteikėme daugiau nei skambučiais telefonu.
Savanoriai su vaikais susirašinėjo žinutėmis internetu – 7475 val.
Savanoriai su vaikais telefonu kalbėjosi – 6182 val.
Besikreipiančiųjų lytis ir amžius
Besikreipiantys vaikai pagal lytį
Berniukai 42 proc., mergaitės 27 proc. nežinoma 31 proc.
2024 m. įvyko dar vienas lūžis ir konsultacinių pokalbių telefonu su berniukais ir vaikinais (51 proc.) įvyko daugiau nei su mergaitėmis (47 proc.).
O internetu emocinės paramos dažniau kreipėsi mergaitės ir merginos: pokalbiais internetu beveik 3 kartus dažniau, laiškais – 4,5 karto dažniau.
Emocinės paramos į Vaikų liniją dažniausiai kreipiasi paaugliai
8 iš 10 konsultacinių pokalbių Vaikų linijoje vyksta su 11–18 metų paaugliais – tiek telefonu, tiek internetu.
Pokalbių temos
Dažniausi vaikų telefonu, internetiniais pokalbiais ir laiškais minėti sunkumai 2024 m.
2024 metų dešimtukas
Kreipimųsi skaičius
Santykiai su tėvais
5155
Santykiai su draugais
Savižudybė
Baimė ir nerimas
Patyčios
Vienišumas
Fizinė sveikata
Santykiai su partneriu
Fizinė prievarta
Savęs žalojimas
Per pandemiją ir pora metų po jos stebėjome sunkėjančias pokalbių temas, pirmoje vietoje buvo savižudybės ir nenoras gyventi, vaikai dažniau kalbėdavo apie vienišumą, baimę ir nerimą. 2024 m. pokalbių apie nenorą gyventi pamažėjo net 27 proc., taip pat penktadaliu mažiau kalbėta apie savižalą, rečiau girdėjome ir apie nerimą bei baimę.
Tačiau didesnio aktualumo sulaukia patyčių tema – vaikai ir paaugliai 26 proc. dažniau kreipėsi dėl patyčių, 17 proc. daugiau kalbėjo apie santykius su bendraamžiais. O santykių su tėvais tema stabiliais laikosi pirmoje dešimtuko vietoje.
Vaikų linijos žmonės
SAVANORIAI
2024 m. emocinę paramą teikė 502 Vaikų linijos savanoriai
Vilniuje
201
Kaune
Klaipėdoje
Nuotoliu
Vaikų linijos savanoriai savo savanorystės patirtį vertina 4,5 iš 5 balų.
Savanorių atsiliepimai

Vygantas Meslinas
Kaunas
„Manęs dar tiek mažai čia, Vaikų linijoje, o jausmas toks, kad, rodos, pažinočiau visus 100 metų, net ir iš nuotraukų lentoje 🙂 Tai vieta, kuri maksimaliai pranoko mano lūkesčius savo šiluma, dėmesiu, bendryste. Savęs įprasminimo ir egzistencinių klausimų paieškose, Vaikų linija yra mano saldžiausia braškė torte, kuria nenustoju žavėtis. Visada kartojau, kad jaučiuosi velniškai prasiskolinęs, nes kas kartą gaunu vis daugiau ir daugiau, o juntamos prasmės gylio pamatuoti neįmanoma.
Išgirdus balsą kitam laido gale, jaučiu – esu čia.❤️“

Aistė Stončiūtė
Vilnius
„Vaikų Linija, visų pirma, man yra vieta, pripildyta nuoširdumo. Savanorių mokymų metu galima išmokti labai daug kasdieniame gyvenime naudojamų įgūdžių, kaip aktyvus klausymas, kalbėjimas apie jausmus bei išbuvimas su jais. Nuo pat mokymų pradžios žinojau, kad patekau į vietą, kur viskas yra tikra. Bendruomenėje labai vertinamas atvirumas, kuriama labai saugi ir jauki aplinka, kurioje skatinama džiaugtis, liūdėti, pykti ir tiesiog jausti. Kalbėjimas su vaikais ir paaugliais man atvėrė kitokią pasaulio dalį – jautresnę, skausmingesnę, tačiau ir be galo ypatingą. Čia supranti, koks svarbus gali būti pokalbis, koks nepaprastas gali būti ryšys su kitu žmogumi.“

Dovilė Preišegolavičiūtė - Mozuraitienė
Tauragė
„Kai šiomis dienomis sutinku „sužeistus“ žmones, suprantu, kad jiems skauda, nes, tikėtina, vaikystėje nebuvo pakankamai išklausyti, išmyluoti ir mylėti tiesiog už savo buvimą. Kai pasakius vaikui, kad „esi svarbus“, gaunu atsakymą, „o man dar niekas taip nesakė“, suprantu, kad mano vieta čia, nes noriu ir galiu pasidalinti šiluma, apkabinti kiekvieną augantį, kad šalnos nebūtų, tokios kandančios.“

Erika Liauksminė,
Klaipėda
„Savanorystę Vaikų linijoje vertinu kaip vieną ryškesnių kelionių savo patirtyse. Atėjau čia su noru padėti vaikams, o netikėtai gavau ir iki šiol gaunu daugiau nei tikėjausi. Tobulėju, kartais ir mokausi pokalbiuose su vaikais, naudos ateina ir kitose gyvenimo srityse, bendraujant, komunikuojant, tyrinėjant. Supratau, kad savanorystė užpildo erdvę, kuri buvo laisva, gal apytuštė. Vaikų linijoje atradau jaukią bendruomenę, kurioje smagu būti, tobulėti, leisti laiką, pažinti kitus ir save. Stebiu kaip ši organizacija auga, keičiasi, įgyvendina šiuolaikiškus sprendimus ir man džiugu būti to dalimi.“
Budėjimo valandos
Telefonu budintys Vaikų linijos savanoriai tiek mokytis, tiek savarankiškai budėti ateina į Vaikų linijos biurus Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje, o nuotoliniai savanoriai turi galimybę jungtis iš bet kurios pasaulio vietos – svarbu, kad būtų interneto ryšys ir ramus bei konfidencialus kampelis konsultuoti vaikus.
Šiandien Vaikų linijos savanoriai dirba ir mokosi:
Lietuvoje: Akmenė, Alytus, Anykščių r., Biržai, Druskininkai, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorių r., Kauno r., Kelmės r., Kėdainiai, Kretinga, Kuršėnai, Mažeikiai, Panevėžys, Plungė, Prienų r., Radviliškis, Šiauliai, Šilutė, Tauragė, Trakai, Vilkaviškis, Vilniaus r., Visaginas
Užsienyje: Airija, Anglija, Austrija, Italija, Liuksemburgas, Olandija, Prancūzija, Vokietija, Norvegija.
Bendruomenės svarba: dalintis, kurti, augti
Vaikų linijos savanoriai ne tik teikia emocinę paramą, bet ir reguliariai kelia kvalifikaciją, dalyvauja įvairiuose renginiuose, smagiai ir prasmingai leidžia laiką įvairiose bendruomenės veiklose, plaukia baidarėmis, piknikauja, bėga maratonus, eina į koncertus ar spektaklius, rengia stalo žaidimų vakarus ir pan.





















Parengiamieji kursai ir kvalifikacijos kėlimas
2024 m. suformuotos naujų savanorių mokymų grupės:
6
2 nuotolinės pokalbių internetu grupės
2024 m. mokymus baigė savanoriai:
108
26 Vilniuje
52 nuotoliniai savanoriai
Naujovės
Patogesnis savanorių atrankų procesas
2024 metais Vaikų linijoje įdiegėme naujoves, kurios padarė savanorių atrankos procesą dar paprastesnį ir sklandesnį. Dabar savanorių atrankos sistema yra automatizuota, o darbo pokalbius galima atlikti patogiu metu, iš bet kurios pasaulio vietos.
Atrankose naudojame „Recrur“ įdarbinimo programinę įrangą, o automatizuota „AIDA Recruitment“ interviu platforma leidžia atlikti atrankos pokalbį lanksčiai ir be papildomų trikdžių. Ši sistema ne tik palengvina procesą, bet ir užtikrina efektyvesnį būsimų savanorių vertinimą. 73 proc. dalyvavusiųjų atrankose rinkosi automatizuotą individualų video interviu, o likęs ketvirtadalis norinčiųjų savanoriauti dalyvavo grupinėse atrankose.
Mentorystės programa
2024 metais Vaikų linijoje startavo mentorystės programa, skirta Vilniaus ir nuotoliniams savanoriams. Jos tikslas – užtikrinti artimesnį ryšį su kiekvienu savanoriu, stiprinti jų motyvaciją ir suteikti reikalingą palaikymą savanorystės kelyje.
2024 metais mentorius pasiūlėme esamiems savanoriams – prie programos prisijungė 8 mentorių komanda, o juos pasirinko 27 savanoriai.
2025 metais mentorystės programą plečiame – mentoriai padės ne tik esamiems, bet ir naujiems savanoriams jų savanorystės pradžioje, suteikdami jiems reikalingą palaikymą ir orientaciją organizacijoje.
Patarėjų komanda
Patarėjų komanda padeda pastebėti naujausias vaikų ir paauglių gyvenimo tendencijas ir užtikrina, kad jaunų žmonių nuomonė būtų girdima, o jų realijos ir iššūkiai – suprasti.
Patarėjų įžvalgos leidžia pritaikyti Vaikų linijos žinutę taip, kad ji būtų suprantama ir įdomi vaikams bei paaugliams, skatinant juos kreiptis pagalbos.
2024 metais veikė jau antroji Patarėjų komandos kadencija, 20 jaunuolių nuo 13 iki 19 metų. Patarėjai keturis kartus per metus rinkosi į susitikimus iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Varėnos, Trakų, Jiezno, Ukmergės, Utenos, Raseinių, Molėtų miestų ir rajonų, o kartą per mėnesį susitikdavo nuotoliu.
Susitiko 12 kartų
Komandos nariai parengė 10 filmukų aktualiomis temomis su žymiais žmonėmis
Parengė pasirodymą Vaikų linijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Patyčios besikeičiančiame pasaulyje“
Sudalyvavo „Gelbėkit vaikus“ konferencijos „Ateitis jų akimis. Kalba Lietuvos vaikai“ panelinėje diskusijoje
Gruodžio mėnesį komanda dar labiau paaugo. Trečiąją kadenciją pradėjome jau su 23 jaunaisiais savanoriais.
Pirmosios kadencijos alumnė perėjo atrankas ir prisijungė prie Vaikų linijos emocinės paramos savanorių mokymų grupės.
Darbuotojai
Vaikų linijos veiklą koordinuoja:
- Vilniaus biuras (VšĮ „Vaikų linija“): 8 darbuotojai
- Kauno biuras (VšĮ „Vaikų linija“ ir Kauno miesto poliklinika): 3 darbuotojos
- Klaipėdos biuras (Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba): 2 darbuotojos
Vilniaus biuro darbuotojai

Vadovas
Dr. Robertas Povilaitis

Savanorių mokytoja, psichologė
Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė

Diana Baliulė

Gerda Laumytė

Bendradarbiavimo projektų koordinatorė
Aušra Mikailienė

Brigita Vazgytė

Eglė Tamulionytė

Šarūnė Bernotė
Kauno Vaikų linijos darbuotojai

Kauno Vaikų linijos koordinatorė, savanorių mokytoja
Asta Garliauskienė

Kauno Vaikų linijos savanorių koordinatorė
Goda Karvauskaitė

Kauno Vaikų linijos koordinatorė, savanorių mokytoja
Goda Levinskaitė

Kauno Vaikų linijos koordinatorė, savanorių mokytoja (motinystės atostogose)
Rugilė Pekoriūtė-Kuzmė
Klaipėdos Vaikų linijos darbuotojai

Klaipėdos Vaikų linijos koordinatorė
Irmina Ribokienė

Klaipėdos Vaikų linijos savanorių mokytoja
Indrė Žutautaitė
Įgyvendinami projektai
Daugiau nei 20 metų dirbame patyčių prevencijos srityje
Kampanija BE PATYČIŲ
Tarptautinė konferencija „Patyčios besikeičiančiame pasaulyje“
Pavasarį surengėme tarptautinę konferenciją „Patyčios besikeičiančiame pasaulyje: Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis“, kuri sulaukė didelio susidomėjimo. Gyvai ir nuotoliniu būdu ją stebėjo daugiau nei 1200 dalyvių iš Lietuvos ir dar 10 kitų šalių.
Konferencijoje pranešimus skaitė ekspertai iš Norvegijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Islandijos ir Lietuvos. Jie dalijosi įžvalgomis apie besikeičiantį požiūrį į patyčių problemą bei veiksmingas prevencijos praktikas, kurios jau duoda teigiamų rezultatų.

#SuremkimePečius
Beveik 600 mokyklų darbuotojų pagilino savo žinias apie tai, kaip tinkamai reaguoti į patyčių situacijose.
Jau antrus metus iš eilės „Procter & Gamble“ prekės ženklas „Head & Shoulders“ kartu su Vaikų linija įgyvendina paramos ir sąmoningumo didinimo kampaniją #SuremkimePečius. Kampanijos metu surinktos lėšos skiriamos mokyklų darbuotojus gilinti žinias, kaip mažinti patyčias švietimo įstaigose.
2024 / 2025 mokslo į reagavimo į patyčias mokymus vėl pakvietėme 20 mokyklų iš visos Lietuvos ir toliau vykdėme mokymus mokyklų bendruomenėms, darbuotojams bei mokinių tėvams.

Arčiau vaikų
Susitikimai su mokiniais
Kasmet vis daugiau mokinių su Vaikų linija susipažįsta savo klasėse
Per 2024 m. Vaikų linijos savanoriai ir darbuotojai pamokas vaikams apie emocinę paramą ir Vaikų linijos veiklą vedė 297 kartus, aplankėme daugiau nei 6200 mokinių.
127 pamokas vedėme Vilniaus mokyklose, šią veiklą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.
Taip pat savanoriai svečiavosi mokyklose Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Šilutės, Kelmės, Kėdainių, Utenos rajonuose.
Edukuojame visuomenę apie vaikų patiriamus sunkumus ir kaip jiems padėti
Vaikų linijos mokymai
Pasiekta 600 žmonių
- Surengėme 5 nuotolines paskaitas tėvams: „Paauglystės džiunglės“, „Vasarojantys vaikai + ekranai“, „Atgal į mokyklą”.
- Organizavome mokymus ugdymo įstaigoms ir įmonėms: „Aktyvus klausymas” įmonėms, tėvams, mokykloms.
- Rengėme savanorystės ir Vaikų linijos pristatymus „Roche Lietuva”, „Thermo Fisher Scientific Baltics”, Citadele bankas ir Citadele lizingas, „Telia Lietuva”.
Saugesnio interneto projektas
Priklausome Saugesnio interneto centrui Lietuvoje






Vaikų linija tęsia pagalbos veiklą Saugesnio interneto projekte
Mokome savo savanorius padėti vaikams, sprendžiantiems iššūkius internete, dalyvaujame Insafe tinklo susitikimuose, kur pagalbos linijos susitinka su socialinių tinklų ir programėlių atstovais, mokosi apie naujus skaitmeninio pasaulio iššūkius ir technologijas jiems įveikti.
2024 m. sudalyvavome 6 pagalbos linijų susitikimuose, vykstančiuose kas 6 savaites: juose linijos aptaria pačias naujausias interneto tendencijas, dėl ko jauni žmonės kreipiasi pagalbos.
Drauge su Saugesnio interneto partneriais vedėme stovyklas vaikams SI temomis Giruliuose.
Tarptautinis bendradarbiavimas
Stiprybė – aktyvus tarptautinis bendradarbiavimas
Vaikų linija yra viena iš tarptautinės organizacijos „Child Helpline International”, vienijančios 155 pagalbos linijas vaikams 133 šalyse, steigėjų. Taip pat priklausome Šiaurės šalių tinklui prieš patyčias – NABO
Būdami didesnio pagalbos tinklo dalimi, kartu su partneriais iš įvairių šalių dalijamės gerąja patirtimi, stipriname emocinės paramos paslaugą vaikams ir paaugliams. Mūsų pagalbos numeris – 116111 – yra tarptautinis, veikiantis daugelyje Europos šalių, užtikrinantis, kad pagalba pasiektų kuo daugiau vaikų ir paauglių.
Sėmėmės patirties
Vizitas Švedijoje susitinkant su Šiaurės šalių partneriais ir dalijantis patirtimi patyčių prevencijos srityje. Sausio 28 d.
Šiaurės šalių tinklo prieš patyčias – NABO, susitikimas Vilniuje balandžio 22–24 d. pasidalijant patirtimis, kaip šalyse stabdomos patyčios mokyklų, bendruomenių, savivaldybių ar valstybiniu lygiu, kaip veikia prevencinės priemonės.
ECPAT regioninis seminaras apie bendrus veiksmus siekiant nutraukti vaikų seksualinį išnaudojimą ir prievartą Europoje. Rugsėjo 30 – spalio 3 d. Austrija Viena.
Child Helpline International suvažiavimas Kopenhagoje, spalio 9–11 d. Šio renginio tikslas suburti Vaikų linijų specialistus iš įvairių šalių, kad jie galėtų dalytis savo gerąja patirtimi, spręsti bendrus iššūkius bei ieškoti būdų, kaip bendradarbiauti siekiant geresnės vaikų emocinės sveikatos visoje Europoje.
Insafe forumas, Briuselis, lapkričio 20–22 d. Tai jaunimo vedamas renginys, kuriame susitinka politikai, pagalbos linijos, interneto platformų atstovai, mokytojai, mokslininkai ir aktyvūs jaunuoliai iš Europos, Australijos, Brazilijos ir kitų šalių. Šiemet forumas kvietė permąstyti virtualaus gyvenimo pavojus.
Tarptautinė konferencija „Jaunuolių smurtinio elgesio ir patyčių prevencija bei sprendimo būdai“. Gruodžio 1–5 d. Atėnai.
BENDRADARBIAVIMAS
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus
Dalinamės patirtimi, dirbant su vaikais ir jaunimu, Vaikų linijos savanoriai ir darbuotojai gali nemokamai lankytis LNDM parodose ir edukacinėse veiklose.
Klaipėdos baseinas
Padeda skleisti žinią apie emocinę paramą vaikams, renka paramą ir motyvuoja savanorius.
„Active Vilnius“
Savo erdvėse ir viešinimo kanalais skleidžia žinią apie svarbą išklausyti vaikus, nenuvertinti jų patiriamų sunkumų. Kviečia savanoriauti ir paremti Vaikų liniją.
Walk15
Organizavome visuotinį žygį ir kalbėjome vaikų emocinės gerovės temomis

„Pokalbių gidas“
Drauge sukūrėme naują komunikacinį žaidimą šeimoms „Kaip tau sekėsi?“
Kauno dailės mokykla
Dovanojo mokinių kūrinių Vaikų linijos paremtuvei.
LRT iniciatyva
#TrūkstaŽodžių – tai kvietimas kalbėti apie bendravimo reikšmę mūsų psichikos sveikatai. Kartu su Vaikų linija ir Jaunimo linija LRT grupė skatina dalytis ir kasdienėmis, ir pačiomis sudėtingiausiomis temomis.
„Verta“ projektas
6 mėnesių trukmės Atviros Lietuvos fondo programa, finansuojama Europos Sąjungos. Ji skirta stiprinti nevyriausybinių organizacijų vidines kompetencijas bei dalytis gerąja patirtimi su kitomis organizacijomis ir plėsti advokacijos veiklą. Gilinome žinias apie strateginį planavimą, projektų rengimą, lėšų pritraukimą, finansinį tvarumą, savanorių bendruomenės būrimą bei stiprinimą ir veiksmingą komunikaciją.

Esame matomi soc. tinkluose ir žiniasklaidoje
750 žinučių
3,6 mln. pasiekiamumas
40 tūkst. įsitraukimų
58 tūkst. video peržiūrų Youtube
189 tūkst. Vaikų linijos svetainės peržiūrų
117 tūkst. BE PATYČIŲ svetainės peržiūrų
814 paminėjimai žiniasklaidoje
311 kartų cituoti Vaikų linijos atstovai
442 mln. potencialiai pasiektos auditorijos žiniasklaidoje
Madiaskopo duomenimis

Finansinė ataskaita
Gautos lėšos
659 216 €
Išlaidos
507 725 €
Emocinės paramos vaikams ir paaugliams organizavimas
309 248 €
Konferencijos, seminarai, kvalifikacijos kėlimo renginiai
69 890 €
Viešinimas
64 417 €
Administracinės išlaidos
58 570 €
Kitos išlaidos
5 600 €
Rėmėjai
Vaikų linija 2024 m. plėtojo bendradarbiavimą su verslo įmonėmis, kurios prisidėjo ne tik prie organizacijos veiklos stabilumo remdamos finansiškai, bet ir suteikė paramą prekėmis bei paslaugomis.
Augantis rėmėjų ratas
leido Vaikų linijai užtikrinti nenutrūkstamą emocinę paramą vaikams ir paaugliams, atliepti didėjantį pagalbos pokalbiais internetu poreikį, optimizuoti ir palengvinti savanorių atrankos procesą. 2024 m. rėmėjų dėka įdiegėme naują savanorių atrankos CRM duomenų bazę bei automatinio video interviu galimybę, kurios padeda efektyviau ir patogiau suburti naujas besimokančių savanorių grupes.
Džiaugiamės, kad mūsų partneriai aktyviai įsitraukia ir į savanorių ugdymą bei motyvaciją – kviečia į renginius, organizuoja mokymus ir edukacijas, dalijasi savo žiniomis bei patirtimi.
Rėmėjų palaikymas leidžia mums stiprinti pagalbos prieinamumą ir užtikrinti, kad kuo daugiau vaikų neliktų vieni su savo sunkumais.
FINANSINIAI RĖMĖJAI
Vaikų linijos veiklą finansiškai remia privatūs asmenys per aukojimo platformas AUKOK.LT ir Contribee, pervedantys paramą tiesiogiai ir / arba skiriantys dalį savo GPM Vaikų linijai.
Ilgametis Vaikų linijos palaikytojas Remigijus Jarmalavičius prisideda savo ekspertinėmis žiniomis ir kuria bei prižiūri Vaikų linijos IT sistemas.
Pyragų dieną šių įmonių darbuotojai rinko paramą Vaikų linijos veiklai: Citadele ir Citadele leasing, Schmitz Cargobull, CargoGo, Danske, Rocekt software, Stafferty, SME GO, SME BANK, River Town, The Town steakhouse, Douglas, Convera, Ruukki, Maxima, Saldu Ledainė, SALDU Rotušė, Park inn by radisson Vilnius, Litcargus, VMG, Baltic Amadeus, DIDWW.
Taip pat „Vaikystės sodo“ ir Karalienės Mortos mokyklos bendruomenių nariai jau penkioliktus metus iš eilės aktyviai įsitraukė į Pyragų dienos iniciatyvą, skirtą Vaikų linijai.
PROJEKTINIS FINANSAVIMAS

NVO fondas





FINANSINIAI RĖMĖJAI



22M, UAB






























RĖMĖJAI PASLAUGOMIS IR PREKĖMIS













Calenberg





Pardavimų Formulė















PARTNERIAI





IŠTIKIMI PALAIKYTOJAI
Dominykas Vaitiekūnas

























