15foto.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

Apie mus

„Vaikų linija“ – tai emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams, teikianti nemokamą ir anonimišką pagalbą telefonu bei internetu. Nuo 1997 m. veikiančios nevyriausybinės organizacijos veikla paremta savanorišku darbu. Šiuo metu pagalbą vaikams ir paaugliams teikia daugiau nei 400 savanorių konsultantų.

 

„Vaikų linijos“ misija: internetu ir telefonu teikti emocinę pagalbą vaikams ir paaugliams, priimant juos tokius, kokie jie yra. Edukuoti visuomenę, dėl ko kenčia vaikai ir kaip jiems padėti.

 

„Vaikų linijos“ vizija: išklausyti ir priimti kiekvieną vaiką, kai jam to reikia.

 

„Vaikų linijos“ vertybės  LABAS: 

  • Lygiavertiškumas – lygiavertis santykis pokalbyje su vaiku, tarp savanorių, tarp darbuotojų.
  • Atsakingumas – prieš vaikus, kolegas, visuomenę. Tai rūpinimasis savanorių darbo kokybe ir jų emocine savijauta, komandos atsakingumas vykdant kasdienes užduotis, rodant iniciatyvą.
  • Bendradarbiavimas – organizacijos viduje tarp darbuotojų, savanorių, padedant vaikams patiems rasti sprendimus.
  • Atvirumas – neteisiant, priimant kitus tokius, kokie yra – tiek vaikus, tiek savanorius, tiek darbuotojus. Tai skatinamas pasitelkti atvirumą ir pamatyti kito požiūrį, nes pasaulyje yra daugybė skirtingų požiūrių.  
  • Saugumas – „Vaikų linija“ užtikrina anonimiškumą, konfidencialumą. Rūpinamasi savanorių emocine gerove, saugia aplinka reikšti savo nuomonę. „Vaikų linijai“ svarbu savanorių, darbuotojų, visuomenės saugumas.

 

„Vaikų linija“ yra ilgametė Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) narė, taip pat priklausanti tarptautinei organizacijai "Child Helpline International"(CHI), vienijančiai 192 vaikų linijas 145 pasaulio šalyse.

 

„Vaikų linijos" veiklą Lietuvoje organizuoja: Vilniuje – VšĮ „Vaikų linija“, Kaune – VšĮ „Vaikų linija“ ir Kauno Dainavos jaunimo centras, Klaipėdoje – Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.

 


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI