TAPK SAVANORIU!
✅ Nori padėti išklausyti vaikus ir paauglius?
✅ Ieškai prasmingos veiklos?
✅ Sieki naujų žinių?
✅ Vertini naujus įgūdžius, kurie praverčia visose gyvenimo situacijose?
TAPK „VAIKŲ LINIJOS“ SAVANORIU!
Ačiū visiems, dalyvavusiems informaciniuose susitikimuose ir savanorių atrankose – per lapkritį startuos visos rudens savanorių mokymų grupės.
Dar viena nuotolinė savanorių grupė bus formuojama 2024 m. sausio mėnesį. Kviečiame jau dabar REGISTRUOTIS į informacinį susitikimą ir sužinoti daugiau apie šią nuotolinę savanorystę konsultuojant vaikus ir paauglius pokalbiais internetu.
Informacinio susitikimo metu papasakosime, kaip vyksta atrankos ir parengiamieji savanorių mokymai. Taip pat bus galimybė gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Susitikimai vyks nuotoliniu būdu (Teams platformoje), susitikimo trukmė – 1,5 val.
Informacinis susitikimas apie nuotolinę savanorystę:
-
2024 m. sausio 17 d. (trečiadienį), 18 val.
Registruokis į informacinį susitikimą dabar
„Vaikų linijos“ savanoriu gali tapti bet kokios specialybės ar išsilavinimo žmogus, ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus. Svarbiausia turėti motyvacijos ir galimybių skirti dalį savo laiko (maždaug 3–4 val. per savaitę / 15 val. per mėnesį) „Vaikų linijai“.
Jaunesni nei 18 m. asmenys, besimokantys mokykloje, gali pretenduoti tapti „Vaikų linijos“ Patarėjų komandos nariu, apie tai skaitykite žemiau.
Visos vaikų ir paauglių konsultavimui reikalingos žinios bei įgūdžiai yra įgyjami per parengiamuosius kursus (apie 4 mėn. trukmės). Juose savanoriai teoriškai ir praktiškai išmoksta aktyvaus klausymo, situacijos analizės ir sprendimų ieškojimo, jausmų tyrinėjimo bei įsigilina į vaikams ir paaugliams kylančius sunkumus.
ILGALAIKĖS SAVANORYSTĖS NAUDA
Savanorystė emocinės paramos tarnyboje gali būti labai naudinga tiek pačiam savanoriui, tiek visuomenei. Juk kuo daugiau išklausytų vaikų, tuo emociškai sveikesniais suaugusiais jie tampa.
Štai keletas priežasčių, kodėl savanorystė „Vaikų linijoje“ gali būti ne tik prasminga, bet ir naudinga patirtis:
- Pagalba kitiems. Vienas iš svarbiausių savanorystės emocinės paramos linijoje privalumų yra galimybė daryti teigiamą poveikį žmonių gyvenimui. Jūs galite būti ta išklausanti ausis, neteisianti, o priimanti širdis. Išklausyti vaikai gali pasijusti suprasti, ne tokie vieniši. Taip pat laiku suteikta emocinė parama gali išgelbėti gyvybę – krizinėse situacijose labai svarbu turėti su kuo pasikalbėti, kas galėtų suteikti paramą ir padėti susisiekti su pagalbos tarnybomis.
- Psichinės sveikatos stiprinimas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti keista, bet pagalbos teikimas kitiems gali būti naudingas ir jūsų pačių psichinei ir emocinei sveikatai. Savanorystė gali sumažinti vienišumo ir depresijos jausmą, padidinti savivertę bei gerinti bendrą savijautą.
- Stigmos mažinimas: Savanoriaudami galite prisidėti prie stigmų, susijusios su psichikos sveikata, žmogaus teisėmis, socialinėmis normomis, mažinimo ir pagalbos prieinamumo didinimo. Jūsų pagarbus buvimas ir palaikymas gali paskatinti vaikus ar paauglius kreiptis pagalbos ir kalbėti apie savo sunkumus.
- Bendruomenė ir ryšių kūrimas. Savanorystė suveda jus su bendraminčiais, panašių vertybių žmonėmis. Neretai per savanorišką veiklą užsimezgusios draugystės palaikomos ilgą laiką ar net visą gyvenimą. Jausmas, kad priklausai rūpestingų ir mokančių išklausyti asmenų bendruomenei, yra šildantis, pripildantis teigiamų emocijų.
- Išsipildymo jausmas. Savanorystė dažnai atneša pasitenkinimo ir tikslo turėjimo jausmą. Žinojimas, kad padarėte teigiamos įtakos kieno nors gyvenimui, gali būti nepaprastai naudingas ir pripildantis gerumo.
- Empatijos ugdymas. Emocinės paramos savanorystė gali padėti išsiugdyti didesnę empatiją ir supratimą, su kokiais sunkumais ar iššūkiais susiduria vaikai ir paaugliai. Tai gali paskatinti ir paties savanorio asmeninį augimą, praplėsti žvilgsnį už savo socialinio burbulo ribų. Ši patirtis formuoja gilesnį ryšį su mūsų visuomene.
- Bendravimo įgūdžių ugdymas. Emocinės paramos savanorystė reikalauja aktyvaus klausymosi, efektyvaus bendravimo ir empatijos. Šie įgūdžiai yra vertingi ne tik savanoriškame darbe, bet ir asmeniniame bei profesiniame gyvenime.
- Įkvėpimas. Nemaža dalis savanorių imasi pokyčių ir savo gyvenime, nes savanorystės patirtis juos įkvepia siekti karjeros psichikos sveikatos, konsultavimo ar kitose su vaikais ar emociniu raštingumu susijusiose srityse.
- Vertingas įrašas CV. Emocinės paramos ar veiklos savanorystės patirtis gali svariai papildyti jūsų gyvenimo aprašymą. Ar žinojote, kad darbdaviams minkštosios (asmeninės) potencialių darbuotojų savybės yra taip pat svarbios, kaip ir profesiniai įgūdžiai? Aktyvaus klausymo įgūdžiai, noras prisidėti prie visuomenės gerovės, empatija ir bendradarbiavimo įgūdžiai gali būti patrauklūs darbdaviams.
- Teigiamas poveikis visuomenei. Savanoriaudami emocinės paramos linijoje jūs prisidedate prie saugesnės, atviros ir labiau palaikančios visuomenės, kurioje žmonės jaučiasi galintys kreiptis pagalbos.
Apibendrinant galima pasakyti, kad savanorystė emocinės paramos tarnyboje gali būti neįtikėtinai naudinga ir patiems savanoriams – tai auginanti ir asmeninę gerovę puoselėjanti patirtis. Tai galimybė teigiamai pakeisti pasaulį tuo pat metu įgyjant vertingų įgūdžių ir įkvepiančios patirties.
Sužinokite apie skirtingas savanorystės Vaikų linijoje formas:
EMOCINĖS PARAMOS SAVANORYSTĖ
„Vaikų linijos“ emocinės paramos savanoriai konsultantai išklauso vaikus ir paauglius, priimdami juos tokius, kokie jie yra, kartu su jais ieško būdų, kaip spręsti kylančius sunkumus, skatina vaikus kalbėtis su žmonėmis, kuriais jie pasitiki, ir, jei reikia, nukreipia pagalbos į kitas tarnybas.
Savanoriauti galima telefonu ir internetu. Emocinės paramos savanoriai, išklausantys vaikus ir paauglius telefonu, budi „Vaikų linijos“ centruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kituose miestuose ar užsienyje gyvenantys žmonės gali tapti internetinių pokalbių (chato) savanoriais, teikiančiais emocinę paramą, nes jiems parengiamieji mokymai ir savanoriškas darbas vyksta internetu.
VEIKLOS SAVANORYSTĖ
„Vaikų linijos“ veiklos savanoriai Vilniuje prisideda pristatant „Vaikų linijos“ veiklą, organizuojant įvairius renginius, viešinimo kampanijas, motyvavimo priemones savanoriams.
Veiklos savanorių grupė renkama tik Vilniuje.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
„VAIKŲ LINIJOS“ PATARĖJŲ KOMANDA
„Vaikų linijoje“ savanoriauti gali ne tik suaugusieji, nuo 2022 m. renkame ir paauglių savanorių grupę – Patarėjų komandą, kuri padeda mums tobulėti, būti arčiau vaikų, geriau suprasti jų poreikius bei patogiausius būdus komunikuoti.
Norime išgirsti kuo įvairesnių balsų, todėl ieškome motyvuotų paauglių, kurie aktyviai dalytųsi savo įžvalgomis ir nuomone. Kuo įvairesnė komanda, tuo geriau! Esi introvertas ar grupės siela, gyveni didmiestyje ar atokiame vienkiemyje, tavo kalendorius užpildytas renginiais ir būreliais iki kitų metų kovo, o gal mėgsti leisti laiką prie kompiuterio? Ateik, mums tavęs reikia!
Patarėjų komanda susitinka kas mėnesį: kartą per ketvirtį gyvai Vilniuje, kitus kartus vyksta nuotoliniai susitikimai.
2023–2024 m. Patarėjų komandos atranka baigėsi spalio 22 dieną. Atrinktus kandidatus skelbsime lapkričio pirmoje pusėje.
Ko prašome:
- Būti 12–18 metų amžiaus;
- Turėti savo nuomonę ir nebijoti išsiskirti;
- Domėtis emocine sveikata ir emocine gerove;
- Savanorystei skirti kelias valandas per mėnesį;
Ką siūlome:
- Savanorystės patirtis lyderiaujančioje nevyriausybinėje organizacijoje;
- Ugdančias komunikacijos, lyderystės ir darbo komandoje patirtis;
- Naujas žinias apie emocinį intelektą ir emocinę paramą;
- Dalyvauti konstruktyviose diskusijose apie vaikų ir paauglių aktualijas.