13foto.jpg
Savanoris Andrius: „Vaikų linija“ – puiki galimybė realizuoti save ir prisidėti prie bendros visuotinės gerovės. Jaučiuosi lyg sugerčiau įvairius skirtingus jausmus ir iš jų gaminčiau kažką naujo – teigiamo ir pozityvaus.“

1,2 % GPM

Padėkite mums išklausyti vaikus –

skirkite 1,2 % GPM paramą „Vaikų linijai“

 

Taip prisidėsite prie milžiniškos misijos, kad kuo daugiau vaikų ir paauglių gautų jiems reikalingos emocinės pagalbos.

 

Skirkite 1,2 % GPM „Vaikų linijai“ užpildydami prašymą Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) – internetu.

 

INSTRUKCIJA, kaip pildyti prašymą pervesti 1,2 % Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS).  

 

Užtruksite vos keletą minučių ir papildomai tai jums nieko nekainuos! 1,2 proc. parama skiriama nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Jeigu paramos prašymo iki gegužės 2 dienos neužpildysite ir savo valios neišreikšite, minėtoji 1,2 proc. GPM dalis nukeliaus į bendrą valstybės biudžetą.

 

Kaip skirti paramą_info web.png

 

 

 

1. Kodėl verta skirti 1,2 % GPM „Vaikų linijai“?

 

„Vaikų linija“ teikia emocinę paramą vaikams ir paaugliams. Tai labai svarbu, nes ne visi vaikai savo aplinkoje turi suaugusių žmonių, kuriems gali saugiai išsipasakoti ir būti išgirsti neteisiant, nesmerkiant. Daug vaikų jaučiasi vieniši, nesuprasti, slegiami sunkių jausmų ar patyrimų. 

 

Dažniausiai skambučiais ar pokalbiais internetu vaikai mini šiuos sunkumus:

 • Savižudybė
 • Santykiai su tėvais
 • Santykiai su draugais
 • Fizinė sveikata
 • Baimė ir nerimas
 • Laisvalaikis / užimtumas
 • Patyčios
 • Fizinė prievarta

 

Per 2022 m. atsiliepėme į 106 264 vaikų ir paauglių skambučius. Tai beveik 300 pokalbių kasdien, nors bandymų prisiskambinti į „Vaikų liniją“ būna dar daugiau – pernai galėjome atsiliepti į 3 iš 4 skambučių. Taip pat įvyko 4531 pokalbis internetu, atsakėme į 637 el. laiškus.

vaikų atsiliepimai_final.png

 

 

2. Kam naudojamos paramos lėšos?

 

 • Pritraukti ir išlaikyti naujų savanorių, juos motyvuoti, taip pat parengiamiesiems mokymams, kvalifikacijos kėlimo užsiėmimams (štai, balandžio mėnesį vyko metinis „Vaikų linijos“ savanorių seminaras Birštone ir beveik pusę renginio organizavimo išlaidų galėjome padengti būtent iš 1,2 proc. GPM paramos lėšų, gautų pernai). savanoriai – tai ausys ir širdys, kurios išklauso ir priima vaikus tokius, kokie jie yra.
 • Didinti paslaugos žinomumą – tam, kad vaikai ir paaugliai žinotų, jog esant sunkumams, gali skambinti arba rašyti „Vaikų linijai“.
 • Didinti suaugusiųjų sąmoningumą – „Vaikų linija“ yra viešas balsas, kuris pasakoja, dėl ko kenčia vaikai ir kaip jiems padėti.

 

 

3. Kaip skirti 1,2 % GPM „Vaikų linijai“?

 

Nuo 2022 m. įvestos dvi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) naujovės: atsisakyta popierinių paramos skyrimo formų ir Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) įdiegtas vedlys – tai intuityvus ir patogus būdas užpildyti prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams.

 

Junkitės prie EDS ir skirkite paramą.

Instrukcija, kaip skirti 1,2 % GPM „Vaikų linijai“


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI