Tevams3.jpg
Savanoris Liudas: „Iš „Vaikų linijos“ gaunu pamokas, kaip suprasti save ir kitą, kaip džiaugtis savo gyvenimu ir kitam padėti džiaugtis savuoju. Patiriu jausmą, kad darau prasmingus darbus ir kad kažkam padedu užaugti Žmogumi.“

Sūnus stebi, kaip tyčiojamasi iš jo klasės draugų

KLAUSIMAS:

Mano antrokas sūnus neseniai grįžęs iš mokyklos pasakė, kad O. muša klasiokę. Pasidalino pasakodamas, kaip praleido dieną mokykloje. Paklausinėjau jį apie tai ir paaiškėjo, kad O. dažnai mušasi, ir mano vaikas pats bijo nuo jo gauti. Kaip turėčiau reaguoti sužinojusi apie tai? Pati pradėjau bijoti, kad mano vaikas gali nukentėti.

 

ATSAKYMAS:

 

Suprantama, jog yra neramu dėl to, kad Jūsų vaiko klasėje yra berniukas, kuris mušasi ir agresyviai elgiasi. Baiminatės, jog ir Jūsų vaikas gali tapti skriaudėjo taikiniu, todėl teiraujatės, kokių imtis veiksmų. Visų pirma, galite pasikalbėti su savo sūnumi apie agresyvų elgesį, pabrėžti, kad tai, ką daro klasės berniukas, nėra tinkamas elgesys. Kartais vaikai ima pavyzdį iš aplinkinių, pvz., jie gali galvoti, kodėl O. galima taip elgtis, o man ne? Taigi Jūsų užduotis yra paaiškinti sūnui, kad tai ką daro O., nėra gerai. Taip pat iš anksto aptarti su vaiku, kaip jis gali elgtis, jeigu kartais skriaudėjas bandys užpulti ir jį. Vaikas gali ieškoti pagalbos: kreiptis į mokytoją, į kitą suaugusįjį mokykloje, nueiti į saugesnę vietą ir kt.

 

Taip pat Jūs galite kreiptis į klasės auklėtoją ir papasakoti savo sūnaus pastebėjimus bei pasidalinti nerimu ir baime, kad Jūsų vaikas gali tapti kitu skriaudėjo taikiniu. Tokiu pokalbiu Jūs suteiktumėte auklėtojai informacijos apie tai, kas vyksta klasėje bei paskatintumėte mokytoją imtis veiksmų. Gali būti, jog mokyklos darbuotojai jau ėmėsi tam tikrų veiksmų, mėgindami keisti O. elgesį ar užtikrinti kitų klasės vaikų saugumą – Jums tikriausiai būtų naudinga sužinoti, kokių. Jeigu nerimaujate dėl Jūsų vaiko saugumo, visada apie stebimas patyčias galima pranešti anonimiškai arba paprašyti neatskleisti vaiko tapatybės. Taip pat svarbu suprasti, kad visų šitų veiksmų svarbu imtis tik po to, kai pasitarsite su savo vaiku. Sūnus gali jaustis nesaugiai sužinojęs, kad veikiate jo neįspėjusi ir galbūt kitą kartą nepasakoti apie savo išgyvenimus.

 

Rekomenduojame kreiptis pagalbos, nes patyčios, smurtas – tai nėra vieno ar dviejų žmonių reikalas, tai yra elgesys, kuris yra susijęs su visais klasės vaikais, jų tėvais bei visa mokykla. Todėl norint sėkmingai spręsti patyčių situacijas, būtinos visų pastangos bei tarpusavio bendradarbiavimas.

 

<< Atgal


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI