Kuo pasižymėjo2023 m.
Daugiau emocinės paramos susirašinėjant internetu
- birželį atidarėme dar vieną pokalbių internetu liniją,
- rugsėjį pailginome darbo laiką trimis valandomis kasdien ir dabar konsultuoti pokalbiais internetu pradedame nuo 14 val. iki 23 val.
Tai leido emocinės paramos apimtis susirašinėjant pokalbiais internetu padidinti pusantro karto, lyginant 2023 metų IV ketvirtį su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais.
Beveik susilygino pokalbių internetu laikas su pokalbių telefonu
2021 m.
2022 m.
2023 m.
Pokalbių laiko dinamika
2021–2023 m.
pokalbiai telefonu
pokalbiai internetu
Atsinaujinome!
Atnaujinome Vaikų linijos svetainę
Atnaujinome Vaikų linijos svetainę, kad būtų dar patogiau gauti emocinės paramos tiek internetu, tiek skambinant Vaikų linijos numeriu 116 111. Taip pat parengėme aktualių temų skyrių, kuriame vaikai ir paaugliai gali rasti patikimos, patraukliai pateiktos informacijos savipagalbai.
Atnaujinome aktualių temų vaikams / paaugliams skyrelį
Dr. Robertas Badaras
Lina Januškevičiūtė
Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė
Lina Barauskienė
Dr. Paulius Skruibis
Dr. Milda Kukulskienė
„Švelni tėvystė“ autorė, psichologė, LSMU dėstytoja, įgijusi mokslų daktaro laipsnį. Teikia konsultacijas tėvystės temomis
Pristatome patogesnį būdą
prisidėti prie Vaikų linijos misijos
Startavo Vaikų linijos paremtuvė palaikau.vaikulinija.lt – tai erdvė, skirta tiek privatiems asmenims, tiek verslui rasti priimtiniausių būdų paremti Vaikų liniją, kad kuo daugiau vaikų gautų taip reikalingos emocinės paramos.
Čia galima įsigyti Vaikų linijos atributikos, ugdymo įstaigoms, įmonėms ar tėvams / globėjams skirtų mokymų ir taip paremti organizaciją. Taip pat galima skirti vienkartinę finansinę paramą arba tapti periodiniu rėmėju.
Skirkite 1,2 proc. GPM Vaikų linijai →
Užtruksite vos kelias minutes ir tai jums nieko papildomai nekainuos.
Skirkite vienkartinę paramą →
4 EUR – tiek reikia, kad atsilieptume į vieną vaiko kreipimąsi telefonu arba internetu. Kiek atsiliepti padėsite jūs?
Tapkite periodiniu rėmėju →
Palaikykite Vaikų liniją kas mėnesį.
Vystykime bendradarbiavimo, paramos ir socialinės atsakomybės projektus.
Emocinė parama skaičiais
vaikų skambučius
Atsiliepiamumas
Konsultacinių pokalbių procentas
Skambučiai
Išlaikome tokį pat aukštą atsiliepiamumo telefonu procentą, kaip ir pernai.
Tačiau vaikų bandymų prisiskambinti ir pačių pokalbių telefonu skaičius mažėja jau kelerius metus iš eilės. Tačiau šis pokytis vyksta nekonsultacinių*, testuojančių skambučių sąskaita, t. y. konsultacinių pokalbių telefonu 2023 m. vyko beveik tiek pat, kiek ir ankstesniaisiais metais, o nekonsultacinių pokalbių sumažėjo net 22 proc.
Kitaip tariant, vis daugiau vaikų žino, kad išgyvenant sunkumus, Vaikų linija yra saugi, anonimiška ir konfidenciali erdvė, kur galima išsikalbėti, sulaukti palaikymo ir būti tokiu, koks esi – nes čia niekas neteisia, nemoralizuoja, o tiesiog išbūna drauge.
*Per testuojančio pobūdžio pokalbius vaikai gali tylėti, nutraukti skambutį, pasakoti nebūtinai savo istoriją – taip jie nori pasitikrinti, kas yra emocinė parama, kaip atrodo konsultacijos ir ar Vaikų linijoje jie tikrai bus priimti neteisiant, nemoralizuojant ir pan.
2020 m.
2021 m.
2022 m.
2023 m.
Skambučių dinamika
2020–2023 m.
2023 m. įvyko
pokalbių internetu
Atsiliepiamumas
daugiau nei prieš metus
Pokalbiai internetu
Vaikams vis patraukliau emocinės paramos gauti susirašinėjant pokalbiais internete (chat'u).
Dažnai šiuo kanalu vaikai ir paaugliai kreipiamasi dėl rimtų sunkumų ir susirašinėjimai internete beveik visada būna konsultaciniai. Vienas toks pokalbis vidutiniškai trunka 2,5 karto ilgiau lyginant su konsultaciniu pokalbiu telefonu.
laiškai internetu
daugiau nei prieš metus
Laiškai
Tiek internetiniais pokalbiais, tiek laiškais didžioji dalis vaikų kreipiasi turėdami didelių sunkumų, skaudžių išgyvenimų.
Besikreipiančiųjų
amžius ir lytis
2023 m. į Vaikų liniją besikreipusių vaikų amžius
8 iš 10 konsultacinių pokalbių Vaikų linijoje vyksta su 11–18 metų paaugliais – tiek telefonu, tiek internetu.
Testuoti tarnybos paslaugą labiausiai linkę jaunesnio amžiaus paaugliai (11–15 m.) – 33 proc., arba skambinančiojo amžiaus nustatyti neįmanoma – 44 proc. testuojančių skambučių.
Pokalbiai pagal lytį
Internetu (laiškais ir susirašinėjant pokalbiais internetu) emocinės paramos 3 kartus dažniau kreipiasi mergaitės, tačiau telefonu skaičiai beveik susilygina, jeigu žiūrime tik konsultacinius pokalbius: skambina 55 proc. mergaičių ir 45 proc. berniukų.
Pokalbiai telefonu
Mergaitės
22%
Berniukai
42%
Nežinoma
36%
Pokalbiai internetu
Mergaitės
59%
Berniukai
21%
Nežinoma
20%
Laiškais kreipiasi
Mergaitės
59%
Berniukai
21%
Pokalbių temos
Dažniausi vaikų
telefonu, internetiniais pokalbiais ir laiškais
minėti sunkumai
2023 m.
Santykiai su tėvais
Savižudybė
Santykiai su draugais
Baimė ir nerimas
Vienišumas
Fizinė sveikata
Savęs žalojimas
Patyčios
Fizinė prievarta
Santykiai su partneriu
Vaikų atsiliepimai
Vien Tavo balsas man padėjo geriau pasijausti. Ačiū, jog greitai perpranti mano savijautas, nuotaiką. Ačiū, jog visada išklausai ir tobulai mane girdi bei jauti. Ačiū, kad ir kaip sunku kalbėti vienomis ar kitomis temomis, kantriai manęs palauki, kol pasiryšiu. Ačiū, kad visada manim tikėjai ir leidai Tavim pasitikėti ir prisileisti ten, kur skauda ar ne visada yra tam žodžių.
Ačiū mano Favorite numeris VIENAS
Jūs turit puikius žmones šioje linijoje, saugokit ir rūpinkitės, nes tai mūsų didžiausias Turtas sudužusioms širdims gydyti.
Budėjimo valandos
Budėjimo valandų padaugėjo 15 proc. ir šis augimas įvyko dėl pokalbių internetu plėtros.
Skambučiai: budėjimo metu telefonu su vaikais savanoriai kalba 1/3 budėjimo laiko
Internetiniai pokalbiai: budėjimo metu susirašinėjame su vaikais 3/4 laiko.
Budėjimo valandų pasiskirstymas
2023 m.
Vaikų linijos
ŽMONĖS
Emocinės paramos savanoriai
Vaikų linijos savanoriai savo savanorystės patirtį vertina
4,5 iš 5 balų.
Labai patinka bendruomenė – šilta, palaikanti.
Mokausi kantrybės, nuolankumo, atjautos ir sąmoningumo.
Jaučiuosi naudinga, energinga bei dažnai išsinešu pamokas sau.
Tai tikrai kokybiška savanorystė: puikūs seminarai, nuolatinis dėmesys savanoriui, draugiška ir atvira Vaikų linijos bendruomenė.
Patinka matyti platesnį mūsų visuomenės vaizdą, geriau suvokti realybę, pamatyti įvairias mūsų kultūros spalvas.
486
Tiek savanorių teikė emocinę paramą 2023 metais
221
Vilniuje
140
Kaune
43
Klaipėdoje
82
Nuotoliu
Telefonu budintys Vaikų linijos savanoriai tiek mokytis, tiek jau savarankiškai budėti ateina į Vaikų linijos biurus Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje, o nuotoliniai savanoriai turi galimybę jungtis iš bet kurios pasaulio vietos – svarbu, kad būtų interneto ryšys ir ramus bei konfidencialus kampelis konsultuoti vaikus.
Šiandien Vaikų linijos savanoriai dirba ir mokosi:
Stiprinti
BENDRUOMENĖS
jausmą
mums labai svarbu!
Savanoriųatsiliepimai
Rytis Baužys
Stanislava Giedrienė
Pradėjau savanoriauti ieškodama savirealizacijos, papildomos veiklos ir prasmės. Žinoma, sužinojus apie tokią savanorystę, paskatino ir noras padėti vaikams, kurie dėl įvairių priežasčių negali kitiems išsikalbėti, o Vaikų linijoje jaučiasi saugūs. To man pačiai labai trūko vaikystėje, paauglystėje.
Kai dar savanoriavau organizacijoje „Niekieno vaikai“ ir lankydavau vaikus psichiatrijos skyriuje, matydavau jų įvairių, su savo elgesiu, garsais, tyla, reakcijomis. Ir tuo pat metu Vaikų linijoje sulaukdavau panašių skambučių, tos dvi praktikos labai padėjo man suprasti juos ir kantriai leisti būti savimi. Didžiulė prasmė savanoriauti, kai išgirsti pasakymą: „aš skambinu į Vaikų linija galvodama, kad iš manęs atimsi peilį“. Savanoriaudama pajaučiu, kokį turiu gražų gyvenimą, nuostabią šeimą, sutikau daug naujų puikių žmonių, čia puiki bendruomenė, daug naujų žinių, veiklų ❤️
Austė Juodgudytė
Saulius Sabaitis
Dijana Bureikienė
Angelė Mačiežaitė
Vineta Račaitė-Samušienė
Darniai funkcionuojančiose šeimose jos nariai kartais geba savarankiškai spręsti kilusius sunkumus, turi artimųjų ratą arba kreipiasi į specialistus, kurie gali padėti. Neretai vaikas, paauglys, kuris kreipiasi į Vaikų liniją, būna vienas, apimtas gal skausmingų išgyvenimų, gal įvairių sunkių jausmų (gėdos, kaltės, baimės, pykčio, vienišumo t. t.), su kuriais sunku išbūti, o galbūt stovi ant savižudybės slenksčio. Kartais tereikia pabūti kartu, išsikalbėti be jokių išsamesnių paaiškinimų ir teisinimosi, būti išklausytam ir priimtam be jokių išankstinių nuostatų ar vertinančio požiūrio.
Vaikų linija, visų pirma, man yra bendruomenė, kuriai rūpi. Ko gero, įprastai vakarus leisčiau naršydama socialiniuose tinkluose, o dabar mano naudojimasis internetu tapo itin prasminga veikla. Į Vaikų liniją rašantiems vaikams ir paaugliams emocinė parama yra labai reikalinga – tą įrodo jų padėkos, o ką jau kalbėti apie išgelbėtas gyvybes. Didžiulė vertybė yra rūpinimasis kitais, tuo pačiu nepamirštant ir savęs.Savanorystės Vaikų linijoje nauda man neabejotina: savirealizacijos galimybės, įgytos papildomos žinios ir įgūdžiai (ypač pagerėjo bendravimo įgūdžiai); pagalba kitam didina reikalingumo ir priklausymo grupei jausmus; plečiasi akiratis, nes susipažįstu su įvairiais žmonėmis; įvedė struktūros gyvenime ir pagerino laiko vadybos įgūdžius, skatina pareigos ir atsakomybės jausmus; didina dopamino ir endorfinų kiekį.Net ir didžiausia kelionė prasideda nuo mažo žingsnio. Tad linkiu išdrįsti jį žengti – parašyti Vaikų linijai ar tapti jos savanoriu.
Agota Šuliokaitė
Svarbiausias Vaikų linijos metų įvykis – 2023 m.
Savanorių kvalifikacijos ir motyvacijos kėlimo seminaras
Parengiamieji kursai
ir kvalifikacijos kėlimas
2023 m.
Surengta
50 grupinių naujų savanorių atrankų
Suformuota
11 parengiamųjų Vaikų linijos mokymų grupių:
7 telefoninio konsultavimo
4 nuotolinės pokalbių internetu grupės.
Mokymus vedė
49 mokytojai:
Vilnius – 17
nuotolinės grupės – 12
Kaunas – 11
Klaipėda – 9.
Savanorio kelias
Vaikų linijos
ŽMONĖS
Patarėjų komanda
Per pirmąją Vaikų linijos
Patarėjų kadenciją:
įvyko 12 komandos susitikimų
Patarėjų komandos atstovai dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!“
Gruodžio mėnesį komanda atsinaujino ir išsiplėtė. Išrinktoje Antrojoje kadencijoje turime jau 20 13–19 metų savanorių iš įvairių Lietuvos vietų.
Vaikų linijos
ŽMONĖS
Darbuotojai
Vadovas
Dr. Robertas Povilaitis
Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė
Diana Baliulė
Gerda Laumytė
Šarūnė Bernotė
Paramos projektų koordinatorė
Aušra Mikailienė
Brigita Vazgytė
Eglė Tamulionytė
Audrė Bujokienė
Rugilė Pekoriūtė-Kuzmė
Goda Karvauskaitė
Goda Levinskaitė
Irmina Ribokienė
Indrė Žutautaitė
Vilniaus biuras
VšĮ „Vaikų linija“
8 administracijos darbuotojai,
10 budėjimo koordinatorių
Kauno biuras
VšĮ „Vaikų linija“ ir Kauno miesto poliklinika
3 administracijos darbuotojos
Klaipėdos biuras
Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba
2 administracijos darbuotojos
efektyvinome veiklos procesus:
Atnaujinome
Vaikų linijos
svetainę
Įgyvendinami projektai
Kampanija
Jau dvidešimtuosius metus skaičiuojanti kampanija BE PATYČIŲ šiemet sulaukė pastiprinimo: Drauge su „Procter&Gamble“ prekės ženklu „Head&Shoulders“ organizavome paramos kampaniją #SuremkimePečius.
Už jos metu žmonių skirtą paramą 2023/2024 m. galime surengti reagavimo į patyčias mokymus 20 mokyklų visoje Lietuvoje.
Taip pat plėtėsi mūsų siūlomų mokymų mokykloms ir mokinių tėvams pasirinkimas, vis daugiau galėjome padėti mokykloms sužinoti, kaip suprasti patyčių reiškinį ir užkirsti kelią jam plisti.
Vykdėme mokymus kolektyvams apie patyčių atpažinimą, reagavimą į seksualinį priekabiavimą, patyčias, virtualioje ir fizinėje erdvėje.
Prevencinė programa
Pristatymai vaikams
Aplankėme 35 mokyklas, 88 klases ir susitikome su 2000 vaikų!
Ilgalaikės savanorystės
pristatymas visuomenei
Lankėmės Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje, kur miestiečiai turėjo progą daugiau sužinoti apie emocinę paramą vaikams ir paaugliams bei nuotolinę savanorystę Vaikų linijoje. Taip pat išgirdo psichologės dr. Jurgitos Smiltės Jasiulionės paskaitą „Vaikų emociniai poreikiai: kaip suaugusieji gali jiems atliepti“.
Saugesnio interneto projektas
Vaikų linija dalyvauja daugiau nei 30 Europos organizacijų (informavimo centrai, pagalbos linijos, karštosios linijos ir jaunimo grupės) vienijančiame „Insafe“ tinkle. Šio bendradarbiavimo misija – suteikti vaikams ir jaunimui galimybę pozityviai, saugiai ir veiksmingai naudotis internetu, taip pat kitomis internetinėmis ir mobiliosiomis technologijomis.
- Vaikų linijos atstovė dalyvavo Saugesnio interneto forume Briuselyje (Belgija)
- nuotoliniuose susitikimuose apie dezinformaciją, socialinių tinklų, dirbtinio intelekto keliamus iššūkius, naujausius vaikų naudojamų programėlių saugumo įrankius, naują teisinę bazę, kuri pakeis, kaip vaikai gauna pagalbą dėl iššūkių internete.
Tarptautinis bendradarbiavimas
Vaikų linijos atstovai lankėsi Norvegijoje darbinio vizito, taip pat vyko į Pasaulinį forumą prieš patyčias Šiaurės Karolinoje, JAV, kur susirinko įvairių sričių specialistai, mokslininkai, mokytojai, socialinių tinklų atstovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Bendradarbiavimo
projektai
„Disco products“ – vaikams apie emocijas
Drauge su mokyklinius sąsiuvinius gaminančiais „Disco Products“ sukūrėme vertingo turinio, ugdančio emocinius ir socialinius vaikų gebėjimus.
Pradinių klasių mokiniams paruošti 5 animaciniai filmukai apie draugystės iššūkius, lyčių stereotipus, jausmų pasaulį, būdus, kaip stabdyti patyčias bei ko imtis, kai gauni nemalonią žinutę internetu.
5–12 klasėms skirtuose sąsiuviniuose nuskenavus QR kodą, paaugliai randa nuomonės formuotojo Marto Tankevičiaus pokalbį su Vaikų linijos psichologe dr. Jurgita Smilte Jasiulione.
„Barbora“ ir jausmų žemėlapis
Vaikų gynimo dienos proga visi pirkę internetinėje parduotuvėje Barbora.lt, drauge su savo prekėmis gavo ir dovanų – Vaikų linijos kurtą jausmų žemėlapį vaikams, kuris veda per dažniausias emocijas ir supažindina, kaip vaikai gali sau padėti.
Pokalbių gidas – žaidimas „Pažink mane“
Santykiai su tėvais – viena dažniausių temų, kuria į Vaikų liniją kreipiasi vaikai ir paaugliai – 2023 metais sulaukėme per 5 000 tokių pokalbių.
Vaikų linija, drauge su „Pokalbių gidu“ sukūrusi komunikacinį žaidimą šeimoms „Pažink mane“, visus metus reguliariai komunikavo apie paauglių ir tėvų santykius. Žinutės buvo rengiamos atskirai vaikams ir suaugusiems.
Filmas „9 žingsnis“ ir diskusija
Esame matomi
emocinės gerovės renginių dalyviai
Esame matomi
soc. tinkluose ir žiniasklaidoje
žinučių soc. tinkluose
peržiūrų Youtube kanale
Vaikų linijos svetainės peržiūrų
BE PATYČIŲ svetainės peržiūrų
Vaikų linijos paminėjimai žiniasklaidoje
Cituoti atstovai
Dr. Jurgita Smiltė Jesiulionė
Šarūnė Bernotė
Robertas Povilaitis
Finansinė ataskaita
Gautos lėšos
€
Išlaidos
€
Rėmėjai
Finansiniai rėmėjai
ICCB (IWAV)