Kaip tu šiandien
jautiesi?
Vaikų linija
Neretai džiaugsmas suteikia energijos ir motyvacijos, viduje būna šilta, gera, norisi šypsotis, bendrauti su kitais. Tačiau kartais džiaugsmo jausmas būna santūrus ir nedrąsus, atrodo – tarsi nenusipelnei jaustis džiugiai. Jeigu nori apie tai pasikalbėti, skambink ar rašyk Vaikų linijai.
Pasikalbėk su Vaikų linijos savanoriu apie tai, kas šiandien sukėlė tau pyktį.
Patarimai
Atrask aktualios informacijos tau rūpimais klausimais
Baimė – tai jausmas, kuris gali užklupti visai netikėtai ir lygiai taip pat netikėtai pradingti. Bet gali ir užsibūti. Nesvarbu, ar baimę jaučiame trumpesnį ar ilgesnį laiką – buvimas su ja labai sekina, vargina ir neleidžia mums užsiimti įprastomis veiklomis, tarsi užgožia kitus jausmus, trukdo ramiai mąstyti.
Mes visi gyvenime susiduriame su įvairiais sunkiais jausmais, tačiau kartais tokie jausmai gali būti ypač stiprūs ir varginantys, būna sunku su tuo tvarkytis.
Galbūt pats nepatiri patyčių, bet pažįsti skriaudžiamą vaiką ir svarstai, ar galėtumei ką nors pakeisti. Tikrai taip! Tu gali padėti sustabdyti patyčias.
Turėti brolį ar sesę gali būti puikus patyrimas, o gali atrodyti kaip nuolatinė kančia. Taip jau yra, kad brolių ir seserų mes negalime pasirinkti – jie tiesiog yra mūsų šeimos nariai.
Konfliktai tarp draugų yra neišvengiama kiekvienų santykių dalis, nes skirtingi požiūriai, poreikiai ar emocijos gali sukelti nesutarimų. O išbūti nesutarimuose yra nelengva, nes jie kelia įtampą, neretai ir pyktį.
Ar jauti, kad esi tau svarbių žmonių dažnai žeminama/s, ignoruojama/s ar kritikuojama/s? Jei taip – greičiausiai patiri emocinę prievartą. Tai nėra tavo kaltė ir toks elgesys nėra normalus.
Jei turi disleksiją arba kitą mokymosi sunkumą, kartais gali būti sunku pamokose ar atliekant namų darbus. Tokios situacijos kelia įvairių sunkių jausmų.
Sekstingas – tai intymaus, seksualaus turinio žinučių, vaizdų ar video siuntimas kitam asmeniui: draugui, romantiniam partneriui ar tiesiog žmogui, su kuriuo bendraujama internetu.
Pyktis yra natūrali visų žmonių patiriama emocija, kuri veikia tarsi apsaugos sistema – įspėja mus, kad tai, kas šiuo metu vyksta, mums yra nepriimtina.
Naujienos
Naujausia informacija ir renginiai
Kaip pasiruošti vaiko pirmai vasaros stovyklai? Psichologės patarimai apie jausmus, saugumą ir tėvų ramybę svarbaus išvykimo metu.
„Nebenoriu į mokyklą!“ Kai kurie tėvai tokį sakinį išgirsta tik tada, kai jų vaikas jau ilgą laiką kenčia nuo patyčių. Tačiau pirmieji …
Tai beveik dvigubai daugiau nei metuose yra dienų, bet kaip išmatuoti Vaikų linijos savanorių pokalbius su vaikais telefonu ir susirašinėjant internetu? Juk …
Nori padėti išklausyti vaikus ir paauglius?
Ieškai prasmingos veiklos?
Sieki naujų žinių?
Vertini naujus įgūdžius, kurie praverčia visose gyvenimo situacijose?
Savanorių istorijos

Į Vaikų liniją savanoriauti atėjau be jokių lūkesčių, o savo sprendimo teisingumu įsitikinu kasdien, jau beveik 10 metų (nuo 2015 m.) būdama joje.
Isimena nuoširdūs „ačiū“ ir visi sunkumai bei džiaugsmai, kuriuos išgyvena vaikai.
Tai labai tikra.

Visiškai to nesitikėdama labai daug išminties gavau – tai padeda visose gyvenimo srityse. Supratau, kad svarbiausia yra atidžiai klausyti, gilintis į kiekvieną žodį ir nežarstyti patarimų. Kiekvienas galime rasti sprendimus, jei tik turime šalia supratingą klausytoją.

Labiausiai įsimena vaikų padėkos už pokalbį, prisipažinimai, kad jaučiasi geriau, nusiramino.

Kiekvienas turime 24 val. per parą, kurias paskirstome tam, kas mums svarbu. Aš pasirinkau savanorystę Vaikų linijoje. Po kiekvieno budėjimo jaučiuosi vis labiau motyvuota, nes žinau, kad kai kažkam reikėjo – buvau šalia.









