12foto.jpg
Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Nacionalinė kampanija „BE PATYČIŲ” padeda apsaugoti ir išgelbėti Lietuvos vaikus. Kviečiu visus prisijungti prie šios akcijos! Juk kiekvienas atsakytas skambutis – tai išgirstas pagalbos prašymas.“

Draugystė

Kiekvienam yra svarbu turėti draugų. Draugystė – tai nepaprastas, kupinas atradimų patyrimas.  Jis padeda mums augti, pažinti pasaulį, atskleisti save. Draugais tampama todėl, kad gera kartu leisti laiką, galima pasidalinti paslaptimis, patirtimi ir patarimais, įgyvendinti įvairiausius sumanymus ir nuveikti daugybę kitų be galo šaunių dalykų.

 

Būti draugu

 

Buvimas draugu gali reikšti daug skirtingų dalykų. Kai gyvenime kyla sunkumų, iš draugų tikimės palaikymo, supratimo, buvimo šalia. Kai laikai laimingesni – tuomet su draugu smagu dalintis tuo, kas džiugina ir kartu juoktis. Tikras draugas – žmogus, su kuriuo gerai jautiesi ir norisi su juo būti. O ką buvimas draugu reiškia tau?

 

Draugai turėtų:

 • Stengtis palaikyti vienas kitą;
 • Klausytis, kai draugas kalba;
 • Padėti, jei tik gali padėti;
 • Nestumti vienas kito į pavojingas situacijas;
 • Turėti gerą draugą = būti geru draugu.

 

Kaip susirasti draugų?

 

Būtų puiku, jei būtų stebuklingas receptas, kaip susirasti draugų. Bet, deja, niekas tokio nežino. Iš tikrųjų, visus mus supa daug žmonių, kurie galėtų tapti mūsų draugais. Nereikia toli ieškoti: su savo bendraamžiais Tu susiduri mokykloje, kieme, bet ne kiekvienas iš jų tampa draugu. Ko reikia, kad jie taptų draugais?

 

Dažniausiai draugai neatsiranda staiga. Reikia nemažai laiko, kad pažįstamas vaikas taptų tavo draugu.Tam, kad susidraugautum su kitu, neužtenka vien noro tai padaryti, svarbu pačiam parodyti, jog kitas žmogus Tau rūpi. Labai svarbi Tavo iniciatyva. Žinoma, gali laukti, kol Tave pakvies nueiti į diskoteką ar kartu valgyti priešpiečių, bet galbūt pats gali žengti pirmąjį žingsnį?

 

Pirmas žingsnis žengiant draugystės keliu dažnai yra nelengvas. Tikime, kad pavyks atrasti savyje tai, kuo galėtum pasidalinti su aplinkiniais. Tam nebūtini madingi rūbai ir populiarūs daiktai, svarbu sugebėti pasidalinti, duoti kitam. Draugo nenupirksi saldainiais ir daiktais, tiktai pagarba ir atsidavimu, šypsena ir palaikymu.

 

Jei nori pasikalbėti apie draugus, draugystę, vienišumą, paskambink į “Vaikų liniją” nemokamu numeriu 116 111, parašyk mums laišką, susisiek pokalbiais internetu arba diskutuok su bendraamžiais.

 

<<Atgal


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

  • Paveiksliukas - euro.jpg
  • JRD.jpg
  • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
  •  Active-citizens-fund@4x.jpg