15foto.jpg
Savanorė Neringa: „Vaikų linija“ man suteikė reikalingų žinių apie vaikus ir paauglius, čia radau būrį smagių ir įdomių bendraminčių. Mano vaikai didžiuojasi, kad jų mama yra „Vaikų linijos“ savanorė."

MŪSŲ NAUJIENOS

„Vaikų linija“ ilgina pokalbių internetu laiką – budės ir savaitgaliais

2022-03-03 14:21:14

Pasaulį supurčiusi V. Putino invazija į Ukrainą ypatingai daug nerimo ir baimės kelia vaikams – jie išgyvena stiprias emocijas, jaudinasi dėl karo, bijo dėl savo bei artimųjų saugumo ir gyvybių. Todėl „Vaikų linija“ siekia sudaryti kuo daugiau galimybių vaikams išsikalbėti, gauti taip reikalingos emocinės paramos. Nuo kovo mėnesio vaikai ir paaugliai gali kreiptis emocinės paramos internetiniais pokalbiais („chat‘u“) kiekvieną dieną nuo 18 iki 23 val. „Vaikų linijos“ savanorių būrį papildžius naujais konsultantais, galime plėsti paslaugą ir būti pasiekiami ir savaitgaliais.

 

„Karas Ukrainoje suveikė kaip katalizatorius, tačiau didėjantį internetinių pokalbių poreikį jautėme jau kurį laiką. Tam nemažai įtakos turėjo ir pandemija, kuomet tėvai dirbo iš namų, vaikai mokėsi taip pat iš namų, taigi ne visada turėjo erdvės paskambinti į „Vaikų liniją“ telefonu, nes šalia būdavo žmonių. Tokiose situacijose susirašinėti internetu ir taip gauti emocinės paramos – paprasčiau“, – sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis.

 

Pernai internetinių pokalbių padaugėjo trečdaliu, lyginant su dar ankstesniais metais. Paprastai internetiniais pokalbiais vaikai ir paaugliai kreipiasi dėl rimtų, sunkių temų, todėl vidutinė pokalbio trukmė būna ilga – net keliasdešimt kartų viršijanti vidutinį „Vaikų linijos“ skambučio laiką. Internetiniais pokalbiais būna mažai tyrinėjančių ir paslaugą bandančių vaikų – 90 proc. pokalbių yra konsultaciniai.

 

Dažniausių internetinių pokalbių temų sąrašo viršuje rikiuojasi savižudybė, santykiai su tėvais, draugais, baimė ir nerimas, fizinis smurtas, patyčios, vienišumas. Mergaitės paramos kreipiasi daug dažniau nei berniukai: 7 pokalbiai iš 10 vyksta su mergaitėmis ir tik 1–2 – su berniukais, dalis besikreipiančiųjų nenurodo lyties.

 

Vaikams ir paaugliams teikiant emocinę paramą internetu, savanoriauti gali žmonės iš visos Lietuvos. Šiemet vien tik internetinių pokalbių savanoriams skirtus mokymus baigė ir „Vaikų linijos“ pajėgas pastiprino žmonės iš Šiaulių, Mažeikių, Jonavos, Plungės, Prienų, Panevėžio, Žiežmarių, Kėdainių raj., Kauno raj. ir Vilniaus raj.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

    • Paveiksliukas - euro.jpg
    • JRD.jpg
    • VILNIUS_WHITE_RGB (1).png 
    •  Active-citizens-fund@4x.jpg