25 metus girdime ir palaikome vaikus
Šiemet „Vaikų linija“ mini 25-erių metų veiklos sukaktį. Per šį laiką kartu su savanoriais, bendraminčiais, kolegomis ir partneriais nemažai nuveikėme. Augo vaikai, augo ir organizacija, plėtėsi teikiamų emocinės paramos paslaugų spektras.
Kviečiame į „Vaikų linijos“ renginį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) spalio 22 dieną. Durys atidaromos 10 val., renginio pabaiga – 17 val.
Į dalį užsiėmimų būtina registracija. Kiekvienas suaugęs turi užsiregistruoti atskirai, vaikai registruojami kartu su vienu iš atvykstančių suaugusiųjų. Anketą rasite čia.
RENGINIO PROGRAMA
INFORMACINĖ ERDVĖ
Vieta: Atrijus, V a.
- 11.00–15.00 val. savo veiklas pristato vaiko teisių ir emocinės paramos srityse dirbančios nevyriausybinės organizacijos: „Vaiko labui“, „Savanoriai vaikams“, „Vaikų linija“, „Jaunimo linija“, „Lietaus vaikai“ ir kt.
Registruotis nereikia, galima prisijungti bet kuriuo metu.
PRANEŠIMAI, DISKUSIJOS
Vieta: Konferencijų salė, V a. (tiesioginė transliacija ekranuose Laisvalaikio erdvėje, V a. ir „Vaikų linijos“ Facebook ir Youtube kanalais)
- 11.00–12.00 val. Paskaita „Kaip kurti emocinį ryšį su vaikais ir paaugliais“, dr. Laura Vencė, neuromokslininkė, lektorė.
Kalbėsimės, kokią įtaką vaikų savivertei ir pasitikėjimui savimi daro emocinis ryšys su suaugusiais. Kaip megzti saugų kontaktą, rodyti susidomėjimą ir padėti vaikams papasakoti apie savo sunkumus, sprendimus, norus bei svajones. Kokia yra aktyvaus klausymosi galia ir kaip ją pasitelkti kalbant su vaikais ir paaugliais
Reikalinga išankstinė registracija.
-
12.30–14.30 val. Pranešimai ir diskusija:
Pranešimas „Kodėl svarbu girdėti ir suprasti vaikų poreikius“, Aušra Kurienė, psichologė-psichoterapeutė, Paramos vaikams centro įkūrėja ir vadovė.
Pranešimas „Besikeičianti Lietuva: apmąstant (ne)įvykusias permainas“, prof. dr. Dainius Pūras, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius, VU Psichiatrijos klinikos profesorius.
Po pranešimų vyks diskusija. Diskusijoje dalyvaus Aušra Kurienė (Paramos vaikams centras), prof. dr. Dainius Pūras (Žmogaus teisių stebėjimo institutas) ir Klėja Merčaitytė (Lietuvos moksleivių sąjunga). Diskusiją moderuos „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis.
Reikalinga išankstinė registracija.
VAIKAMS IR PAAUGLIAMS
Užsiėmimai skirti 7–18 amžiaus vaikams ir paaugliams. Jaunesni vaikai gali dalyvauti tik su lydinčiu suaugusiuoju.
Vieta: Valstybingumo salė, II a.
- 11.00–15.00 val. Veiks „Vaikų emocijų erdvė“, kurioje per patyrimų veiklas vaikai ir paaugliai galės leistis į savo jausmų pažinimo kelionę, pažaisti ir pasimokyti draugauti, išbandyti įvairių nusiraminimo būdų ir nuveikti dar daug ką emocingo.
Registruotis nereikia, galima prisijungti bet kuriuo metu.
Vieta: Renginių salė, III a.
- 11.00–12.20 val. Dviejų trumpametražių filmų peržiūra ir aptarimas, moderuoja „Vaikų linijos“ emocinės paramos koordinatorė Brigita Bielskė.
„Istorijos iš dušo“ (Norvegija, 2021 m., 25 min.)
Šiandieninė karta turi daugiau galimybių nei bet kuri ankstesnė išreikšti savo individualumą, tačiau retas gali pasigirti pozityviu požiūriu į savo kūną. Festivalio „Nepatogus kinas“ šių metų programos filmas „Istorijos iš dušo“ – tai įamžinti paauglių išgyvenimai ir apmąstymai iš persirengimo kambario
„Vanduo, vėjas, dulkės, duona“ (Iranas, 2021 m., 25 min.)
Irano dykumos oazėje 11-metis Abolfazlas renka datules, rūpinasi šeimos karvėmis, atlieka namų darbus ir žaidžia su savo geriausia drauge Setayesh. Tačiau gyvenimas oazėje nėra visiškai idiliškas. Nors Abolfazlas gyvena su fizine negalia, Setayesh susiduria su dar didesne kliūtimi. Ji – viena iš 40 000 Irano vaikų, neturinčių gimimo liudijimo ir dėl to negalinčių lankyti mokyklos.
- 12.30-14.30 val. Filmo „Jaunasis Platonas“ peržiūra ir aptarimas, moderuoja „Vaikų linijos“ emocinės paramos koordinatorė Brigita Bielskė.
„Jaunasis Platonas“ (Šiaurės Airija, Airija, Prancūzija, Belgija, 2021 m., 102 min.)
Filme vaizduojamas mokyklos direktoriaus Kevino McArevey, Elvio Preslio gerbėjo ir tikro originalo, bei jo atsidavusios komandos siekis padėti darbininkų bendruomenei, kurią kamuoja gyventojų priešiškumas, skurdas ir narkotikai. Berniukų pradinė mokykla Belfasto Ardoino rajone (Šiaurės Airija) tampa vieta, kurioje diskutuojama apie smurtą – ryžtingas direktorius kasdien siunčia savo jaunuosius mokinius namo, apginklavęs juos senovės graikų filosofų išmintimi.
Į filmus reikalinga išankstinė registracija.
Vieta: Dirbtuvės PATS SAU – Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok, bibliotekos pusrūsyje.
- 11.00–15.00 val. Teminis kūrybinis užsiėmimas vaikams ir paaugliams „Vizualinės interpretacijos erdvėje“
Pagal pasirinktą tekstą dalyviai drauge kurs minisceną, naudodami atspausdintas nuotraukas ar piešinius. Kiekvienas dalyvis prideda į sceną bent vieną elementą, scena fotografuojama 360 laipsnių kamera ir nuotraukos dedamos į albumą, kurį dalyviai gali pasiekti ir išsisaugoti.
Prisijungti galima bet kuriuo metu.
Vieta: Medijų erdvė, bibliotekos rūsyje.
- 11.00–15.00 val. Teminis kūrybinis užsiėmimas vaikams ir paaugliams „Kaip skamba emocijos“
Dalyviai medijų dirbtuvėse pasinaudodami garso įrašų būdele galės įrašyti emocijų rato garsines interpretacijas.
Prisijungti galima bet kuriuo metu.
Vieta: Vaikų ir jaunimo renginių erdvė, bibliotekos pusrūsyje.
- 11.00–12.30 val. Kūrybinis užsiėmimas „Emocijų koliažai“, veda architektė, tapybos studijos „MoonArt“ įkūrėja Živilė Šerkšnaitė-Navickienė.
Siekiame, jog valandėlė kūryboje taptų savotiška terapija, o ne įsipareigojimu. Mūsų tikslas, kad kiekvienas čia atėjęs patirtų kūrybos džiaugsmą, o ne „kūrimą teisingai ir gražiai“, kad pasijaustų kūrėju, išlaisvintų save iš rėmų, augintų pasitikėjimą savimi.
Darbas grupėje iki 12 vaikų, reikalinga registracija.
- 13.00–14.30 val. Kūrybinis užsiėmimas „Grafika ir emocija“, veda architektė, tapybos studijos „MoonArt“ įkūrėja Živilė Šerkšnaitė-Navickienė.
Siekiame, jog valandėlė kūryboje taptų savotiška terapija, o ne įsipareigojimu. Mūsų tikslas, kad kiekvienas čia atėjęs patirtų kūrybos džiaugsmą, o ne „kūrimą teisingai ir gražiai“, kad pasijaustų kūrėju, išlaisvintų save iš rėmų, augintų pasitikėjimą savimi.
Darbas grupėje iki 12 vaikų, reikalinga registracija.
ŠVENTINĖ RENGINIO DALIS
Vieta: Atrijus prie vitražo, III a.
- 15.00–17.00 val. Kviečiame paklausyti „Vaikų linijos“ vadovo dr. Roberto Povilaičio ir „Vaikų linijos“ psichologės, savanorių mokytojos dr. Jurgitos Smiltės Jasiulionės pasakojimo apie „Vaikų linijos“ 25 metų sėkmes ir iššūkius, išgirsti savanorių patirčių, pamatyti šokio teatro „Low air“ pasirodymą, prisijungti prie bendros savanorių nuotraukos ir pabendrauti prie vaišių satalo.
Registruotis nereikia.
SUSITIKIMŲ ERDVĖ
Vieta: Laisvalaikio erdvė, V a.
- 11.00–15.00 val. kava, arbata.
- 16.15–17.00 val. pašnekesiai ir šventiniai skanumynai
Registruotis nereikia, galima prisijungti bet kuriuo metu.
Informuojame, kad renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas, o nuotraukos naudojamos „Vaikų linijos“ viešinimo tikslais. Dalyvaudamas (-a) renginyje sutinku, kad aš ir (jei dalyvauja) mano vaikas/ai bus fotografuojamas/i ir (ar) filmuojamas/i.
Jeigu nesutinkate būti fotografuojami ar filmuojami bei nenorite, kad jūsų ar jūsų vaikų atvaizdas būtų viešinamas, būtinai susisiekite su renginio organizatoriais el. adresu sarune@vaikulinija.lt arba tel.: +370 64716810 ir iš anksto aptarkite sąlygas, kaip šiuos susitarimus būtų galima įgyvendinti. Renginio metu taip pat turite susitikti su renginio organizatorių įgaliotu asmeniu bei gauti paaiškinimą, kaip bus laikomasi aptartų sąlygų.
Projektas „Savanorystės „Vaikų linijoje“ skatinimas visoje Lietuvoje: naujų savanorių pritraukimas iš regionų, savanorių mokymai, kvalifikacijos kėlimas bei motyvavimas” yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.