Elektroninės patyčios: ar įmanoma jas sustabdyti?
Elektroninės patyčios
kas tai?
Tai įvairus žeminantis ir skaudinantis elgesys, vykstantis internete ar naudojant kitas technologijas, pvz. kompiuteriniuose žaidimuose, žaidimų platformose, socialiniuose tinkluose. Tai gali būti:
Piktų ar žeminančių žinučių
Kito žmogaus nuotraukų ar vaizdo įrašų
Kito žmogaus duomenų
naudojimas,
Kuo elektroninės patyčios skiriasi
nuo patyčių, vykstančių mokykloje?
Ką daryti, jei patiri
elektronines patyčias?
Kitų žmonių žeminantis elgesys skaudina ir žeidžia. Susidūręs su patyčiomis internete gali jaustis nusiminęs, piktas ar bejėgis. Svarbu, kad žinotumei – tai nėra tavo kaltė.
Niekas neturi teisės tyčiotis iš tavęs ar kito žmogaus. Tad nekentėk ir būtinai kreiptis pagalbos!
1
Pranešk
2
Blokuok asmenį
3
Stenkis neatsakyti
4
Išsaugok
5
Kreipkis pagalbos
6
Atsitrauk
Jei stebi patyčias internete
Supykai ir norisi kitam pasakyti
šį tą nemalonaus internete?
Tu gali pykti, tačiau dėl to nežeminti kito. Tau gali norėtis atkeršyti, tačiau nebūtina dėl to imtis veiksmų ir nuskriausti kitą žmogų.
Pokalbis su Dovile Filmanavičiūte apie soc. medijas, bendravimo normas, šiandieninį jaunimą
Kalbina Vaikų linijos Patarėjų komandos narės Rusnė ir Goda
Atmintinė
Skaitomiausi
Mokyklos keitimas ir su tuo susiję iššūkiai
Taip, kartais norint labiau, ar norint mažiau, tenka pakeisti mokyklą. Šiame pokytyje gali kilti įvairių iššūkių. Pradedant nuo pripratimo prie naujo kėlimosi ritmo, naujo kelionės maršruto, tęsiant naujų draugų susiradimu ir baigiant galimu nemaloniu atstūmimu.
Kai mokytis sunku
Nors mokymasis yra įdomus ir vertingas procesas, kartais jis gali būti tikrai nelengvas. Kai mokytis nesiseka, gali pajusti įvairius jausmus: pyktį, liūdesį ar nusivylimą. Nelik su šiais jausmais vienas. Vaikų linijos konsultantai yra pasiruošę tave išklausyti ir padėti rasti sprendimų.
Ateisiu pas tave, nors tu gali to ir nesitikėti… Nuoširdžiai tavo, Brendimas
Brendimas – tai laikotarpis kurio metu galima susidurti su kūno, hormonų, mąstymo pokyčiais. Brendimas yra individualus procesas. Paprastai mergaitėms brendimas prasideda nuo 8 iki 13 m., o berniukams – nuo 9 iki 14 m. Visiškai natūralu, kad tavo brendimas gali prasidėti kiek anksčiau ar vėliau nei tavo bendraamžių.
Alkoholis – tau (ne) brolis?!
Alkoholis yra psichoaktyvi medžiaga, kuri gali sukelti fizinę ir psichologinę priklausomybę. Net ir nedidelis alkoholio vartojimas paveikia tavo mąstymą bei jausmus. Svarbu, kad žinotum apie pavojus, kuriuos gali sukelti alkoholio vartojimas. Remiantis faktais yra lengviau priimti tinkamą ir atsakingą sprendimą.