Kaip atsispirti bendraamžių spaudimui?
Visgi ne visa bendraamžių daroma įtaka yra pozityvi. Kartais draugai gali mus paskatinti ar net priversti daryti tai, ko nenorime. Tarkime, pasiūlyti rūkyti, pakviesti drauge praleisti pamokas ir pan.
Kas yra bendraamžių spaudimas?
Kartais norima pritapti prie grupės
Kartais nesijaučiama saugiai, bijoma prarasti draugus
Kartais nežinoma, kaip atsisakyti ir pan.
Visgi, jeigu nenori kažko daryti ar jautiesi nepatogiai su tuo ką tau siūlo bendraamžiai, tu gali pasakyti ne.
Kiekvienas turi teisę pasirinkti tai, kas jam geriausia, net jeigu taip ir neatrodo tavo draugams ar kitiems šalia esantiems bendraamžiams.
Kaip atsispirti
bendraamžių spaudimui?
Atsispirti bendraamžių spaudimui ir reikiamu metu pasakyti tvirtą ne gali būti sudėtinga. Gali atrodyti, kad nesutikdamas su draugais juos išduosi, prarasi, nepritapsi prie grupės.
Visgi svarbu, kad sprendimus, kaip norėtum elgtis, ką veikti ir pan. galėtum priimti pats. Tai tavo teisė. Tikėtina, kad tikri draugai tave supras ir neatstums. Štai keletas idėjų, kurios gali būti naudingos susiduriant su bendraamžių spaudimu:
1
Būk pasirengęs pasakyti
NE
2
Turėk planą
3
Pasitrauk iš situacijos
4
Savo nuomonę reikšk ramiai ir užtikrintai
5
Pasiūlyk kitą veiklą
6
Rinkis draugus, kurių vertybės sutampa su tavosiomis
7
Pastebėk ir reaguok
8
Pasikalbėk su suaugusiuoju, kuriuo pasitiki
Silvester Belt apie draugystę aplinkinių spaudimą ir kaip išlikti savimi, apie savivertę ir pagarbą, taip pat apie LGBTQ+
Kalbina Vaikų linijos Patarėjų komandos nariai Augustė ir Lukas.
Atmintinė
Skaitomiausi
Mokyklos keitimas ir su tuo susiję iššūkiai
Taip, kartais norint labiau, ar norint mažiau, tenka pakeisti mokyklą. Šiame pokytyje gali kilti įvairių iššūkių. Pradedant nuo pripratimo prie naujo kėlimosi ritmo, naujo kelionės maršruto, tęsiant naujų draugų susiradimu ir baigiant galimu nemaloniu atstūmimu.
Kai mokytis sunku
Nors mokymasis yra įdomus ir vertingas procesas, kartais jis gali būti tikrai nelengvas. Kai mokytis nesiseka, gali pajusti įvairius jausmus: pyktį, liūdesį ar nusivylimą. Nelik su šiais jausmais vienas. Vaikų linijos konsultantai yra pasiruošę tave išklausyti ir padėti rasti sprendimų.
Ateisiu pas tave, nors tu gali to ir nesitikėti… Nuoširdžiai tavo, Brendimas
Brendimas – tai laikotarpis kurio metu galima susidurti su kūno, hormonų, mąstymo pokyčiais. Brendimas yra individualus procesas. Paprastai mergaitėms brendimas prasideda nuo 8 iki 13 m., o berniukams – nuo 9 iki 14 m. Visiškai natūralu, kad tavo brendimas gali prasidėti kiek anksčiau ar vėliau nei tavo bendraamžių.
Alkoholis – tau (ne) brolis?!
Alkoholis yra psichoaktyvi medžiaga, kuri gali sukelti fizinę ir psichologinę priklausomybę. Net ir nedidelis alkoholio vartojimas paveikia tavo mąstymą bei jausmus. Svarbu, kad žinotum apie pavojus, kuriuos gali sukelti alkoholio vartojimas. Remiantis faktais yra lengviau priimti tinkamą ir atsakingą sprendimą.