14foto.jpg
Savanorė Loreta: „Savanoriavimas mane išmokė koncentruoto atsidavimo, padėjo naujai įvertinti kai kuriuos gyvenimo aspektus, leido pajausti bendrystę su bendraminčiais ir visa tai perkelti į bendravimą su vaikais.“

VAIKAMS IR PAAUGLIAMS

Labas!

 

Jei susidūrei su sunkumais, nesutari su draugais, tėvais ar mokytojais, patiri prievartą, patyčias, jautiesi vienišas ar nori su kuo nors pasitarti:

 

 

Atsimink, kad mūsų teikiama pagalba yra:

 

Anonimiška – paskambinus ar parašius į „Vaikų liniją“, Tau nereikia prisistatyti;

 

Konfidenciali – tai, ką mums papasakosi, neišeis už mūsų tarnybos ribų – tai reiškia, kad niekas kitas nesužinos, apie ką Tu kalbėjai ar mums parašei;

SVARBU! „Vaikų linija“ gali nesilaikyti konfidencialumo principo, jeigu pokalbio metu Tavo gyvybei grėstų pavojus. Tokiu atveju „Vaikų linijos“ konsultantas sujungtų Tavo skambutį su Bendruoju pagalbos numeriu 112, kad skubiai sulauktumei reikalingos pagalbos. Taip pat „Vaikų linija“ gali nesilaikyti konfidencialumo principo sužinojus, kad planuojamas ar yra įvykdytas labai sunkus nusikaltimas. 

 

Nemokama – pagalba tiek telefonu, tiek internetu yra nemokama.

 

Mūsų tikslas  padėti Tau surasti atsakymus į klausimus, sukurti erdvę, kur tu saugiai dalintumeisi savo jausmais ir išgyvenimais. Todėl mes negalime tapti pokalbių ar susirašinėjimo draugais.

 

Vaikų linijos konsultantai  tai žmonės, specialiai apmokyti teikti pagalbą telefonu ir internetu. Didžioji dalis Vaikų linijos konsultantų yra savanoriai, praėję atranką ir sėkmingai pabaigę apie pusę metų trunkančius mokymus.

 

Taigi į Tavo skambutį atsiliepęs ar į laišką atsakęs konsultantas yra pasiruošęs Tave suprasti ir padėti pasijusti geriau.

 

Jei ieškai papildomos pagalbos, nes:

 

  • patiri smurtą mokykloje ar namuose ir nori, kad kažkas įsikištų,
  • esi neprižiūrimas,
  • stebi kaip kitas vaikas yra skriaudžiamas,
  • norėtum gauti specifinės socialinės ar teisinės informacijos

 

Vaikų linijos konsultantas gali tavo skambutį sujungti su kita tarnyba -

 

  • Pagalbos vaikams linija (Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje), kurios specialistai galės inicijuoti tolesnę pagalbą, palaikyti su Tavimi ryšį problemos sprendimo metu ar atsakyti į Tau rūpimus klausimus.

 

Primename - į Vaikų liniją gali kreiptis pagalbos kasdien nemokamu telefono numeriu 116 111 (nuo 11 iki 23 val.), pokalbiais internetu (nuo 14 iki 23 val.) arba parašyti mums el. laišką. Registruotis ar iškart prisijungti gali štai čia.

 


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI