• Be patyčių konferencija 2024
  • Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Pažink mane: žaidimas psichologo kabinete

Vaikų linijai drauge su „Pokalbių gidu“ kuriant komunikacinį kortelių žaidimą „Pažink mane“ pagrindinė idėja buvo padėti tėvams lengviau, įdomiau, žaismingiau bendrauti su savo vaikais. Tačiau paeksperimentavus su šiuo žaidimu bei girdint jį įsigijusių žmonių reakcijas, greitai pastebėjome, kad kortelės puikiai tinka bet kuriems suaugusiems ir vaikams. Tai gali būti mokytojai ir mokiniai, psichologai ir jų klientai, močiutės / seneliai ir anūkai, suaugę vaiką ir jų tėvai ir t. t.

Vaikų linijos emocinės paramos koordinatorė psichologė Goda Levinskaitė, kuri taip pat dalyvavo žaidimo kūrimo komandoje, gavusi pirmąjį „Pažink mane“ egzempliorių, išbandė jį ir savo kabinete konsultuojant vaikus. „Susižavėjau šiuo žaidimu, nes jis padeda kurti ryšį, jaukumą, pradėti pokalbį apie svarbias, jautrias temas. Noriu pasidalinti savo idėjomis kaip šį žaidimą panaudoju savo darbe“,

– sako psichologė.

Psichologė Goda Levinskaitė, Vaikų linijos emocinės paramos koordinatorė

Grupėse

Susipažinimo užduotis.

Amžius: 10+ nenaudoti pipiriukų klausimų; 12+ galima naudoti klausimus su pipiriukais, tačiau išimant su lytiškumu susijusius klausimus.

Kam skirta: Paprastai vedant bet kokias psichoedukacines, socialinių įgūdžių grupes pirmieji susitikimai prasideda susipažinimo užduotimi. Šias korteles galima naudoti norint geriau vienas kitą pažinti.

Eiga: kiekvienas grupės narys ištraukia kortelę ir ratu iš eilės perskaito klausimą bei atsako į jį. Galimos alternatyvos, pvz. Išraukti kortelę, paskaityti klausimą ir jį skirti draugui iš dešinės.

Apšilimo / ledlaužio užduotis

Amžius: 10+ naudoti žaismingų klausimų korteles, ši užduotis puikiai tinka ir jaunesniems vaikams nuo 7 m., tačiau prieš žaidžiant, rekomenduoju peržiūrėti klausimus ir sudėtingesnių neįtraukti į žaidimą.

Kam skirta: Kuomet užsiėmimo metu norisi atsipūsti, linksmai praleisti laiką, atsitraukti nuo kitų užduočių. Taip pat šias korteles galima pasitelkti žaismingai leisti laiką.

Eiga: kiekvienas grupės narys ištraukia kortelę, ją perskaito. Visi grupelės nariai turi atsakyti į kortelės klausimą. Žaidimas tęsiasi, kol kiekvienas iš grupės narių ištraukia kortelę arba iki tol kol atsibos.

Individualiose vaikų ir paauglių konsultacijose

Vienas iš svarbių terapinių elementų konsultuojant yra užmegzti ryšį. Kartais taip nutinka, kad vaikus ir paauglius „verčia“ lankytis pas psichologą arba būna nedrąsu kalbėti, kyla nerimas ar dar įvairių priežasčių, kurios trukdo užmegzti ryšį. Vienas iš būdų sukurti ryšį nespaudžiant, būnant čia ir dabar yra žaidimas. Galima pasitelkti „Pažink mane“ korteles ir žaisti dviese.

Kam skirta: Ši priemonė gali padėti atsipalaiduoti, nuslūgti įtampai, žaismingai pakalbėti apie tarpusavio santykius su tėvais, atskleisti kitas svarbias temas.

Kaip naudoti: Pakviečiu savo klientą pažaisti žaidimą. Jam sutikus, leidžiu pasirinki, kaip jis / ji nori žaisti. „Ar trauksi korteles ir atsakinėti pats/i į parašytą klausimą? O gal nori traukti kortelę ir klausimas bus skirtas man, o vėliau atvirkščiai?“ Išsirinkus žaidimo būdą – pradedame. Žaidimas baigiasi, kai natūraliai svarbi tema prasiplečia ir mes galime giliau pasikalbėti. Na, o kartais tiesiog sutariame, kad pabaigsime žaidimą.

Svarbu! Žaidžiant su vaiku, reikalingas ir psichologo įsitraukimas, todėl prieš žaidžiant su konsultuojamu vaiku, galima į šalį atidėti korteles, kurios klausia itin asmeniškai apie jūsų gyvenimą.

1920 1080 Vaikų linija
Pasidalinkite:
Start Typing